stefanf
05.11.07,09:04
Dobrý deň,chcem sa opýtaťohľadne správnom doklade pri strave.Chodím do školskej jedálne na obedy a ako doklad dostávam Príjmovy pokladničný doklad bez dane.Stačí toto?Je tam len mesiac a rok platby,nie je tam číslo Príjmoveho dolkladu.Slovom nie je cena iba číslicami.Jednoducho musí byť vypísaný komplet celý?
Ďakujem za odpoveď.
Chobot
05.11.07,08:58
Dobrý deň,chcem sa opýtaťohľadne správnom doklade pri strave.Chodím do školskej jedálne na obedy a ako doklad dostávam Príjmovy pokladničný doklad bez dane.Stačí toto?Je tam len mesiac a rok platby,nie je tam číslo Príjmoveho dolkladu.Slovom nie je cena iba číslicami.Jednoducho musí byť vypísaný komplet celý?
Ďakujem za odpoveď.

Nepíšeš, na čo potrebuješ ten doklad. Si zamestnanec školy? Alebo si SZČO? V akom si vzťahu k tej školskej jedálni?
stefanf
05.11.07,08:59
SOM SZCO
Chobot
05.11.07,09:09
SOM SZCO


Takže keď si skúpy na slovo, budem si ostatné len domýšľať. Predpokladám ,že ten doklad potrebuješ na preukázanie nákladov na stravovanie ako SZČO, aby si si ich mohol dať do daňových nákladov.

Teda ide o účtovný doklad, ktorý by mal spĺňať náležitosti riadneho účtovného dokladu podľa zákona o účtovníctve č. 431/2002 § 10 ods. 1:
"(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia."

Pokiaľ niektorý údaj chýba a mal by si kontrolu, záleží na príslušnom kontrolórovi, či tú chybu účt. dokladu uzná alebo nie.

Ale stále mi nie je jasné, na základe čoho ti školská jedáleň poskytuje stravu. Máte uzatvorenú nejakú zmluvu, či tam môže prísť hocikto a kúpiť si obedové lístky?
stefanf
05.11.07,09:17
Prepač,že som sa nerozpísal.Zo školskou jedalnou nemam žiadnu zmluvu.je potrebná?Hospodárka aj pani riaditeťka mi povedali ,ze mozme sa tam ist stravovat ,lebi ze vlastne maju z nas uzitok.Mi im platime aj réžiu.Chodia tam dôchodcovia ,ale z tých nemajú nič lebo ,že to im určitú čast platí mesto. Ešte tam chodia lekári s našej polokliniky.a tiež ,ze sa im to oplati.
Paula
05.11.07,09:35
Poznám iba taký spôsob, že je uzatvorená zmluva s jedálňou (či už ide o stravovanie zamestnancov alebo SZČO) a "odobrané obedy" sa mesačne vyfaktúrujú zamestnávateľovi alebo SZČO.
stefanf
05.11.07,09:44
Aha.Aká ma to byť prosím ťa zmluva?Obedy im platime vopred,to znamena,že práve dnes som platil na november a ked sa odhlásim ,že nemôžem prísť,tak o toľko menej zaplatím v Decembri.
spruzinova
03.12.07,09:29
Ahoj- reagujem na prispevok od Pauly: Poznám iba taký spôsob, že je uzatvorená zmluva s jedálňou (či už ide o stravovanie zamestnancov alebo SZČO) a "odobrané obedy" sa mesačne vyfaktúrujú zamestnávateľovi alebo SZČO.


Mam ten pripad: som SZCO, stravujem sa na zaklade zmluvy a mesacne mi to fakturuju- teda prave dnes mi prisla prva faktura - za november-21prac.dni krat 61SK bez DPH t.j. 1281 SK bez DPH + 243,39 DPH. Pomôžeš mi prosím s tým ako to zaúčtovať. Ďakujem za pomoc.
spruzinova
03.12.07,10:04
a