pavlusa
05.11.07,09:36
Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, či na založenie s.r.o. stačí iba formulár na ohlásenie živnosti potvrdený podaním od ŽÚ, alebo musí byť vydaný ŽL. Za akekoľvek rady vopred ďakujem.
Dáša_
06.11.07,16:00
Vydaný živnostenský list
Zoltán Kovács
06.11.07,16:02
Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, či na založenie s.r.o. stačí iba formulár na ohlásenie živnosti potvrdený podaním od ŽÚ, alebo musí byť vydaný ŽL. Za akekoľvek rady vopred ďakujem.

Čo myslíš pod založením?
Na založenie s.r.o. potrebuješ spoločenskú zmluvu, resp. zakladateľskú listinu. Potom na základe SZ, resp. ZL ti živn.úrad vydá živn.list. Až potom nasleduje zápis s.r.o. do obchodného registra.
Johanka
06.11.07,16:08
Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, či na založenie s.r.o. stačí iba formulár na ohlásenie živnosti potvrdený podaním od ŽÚ, alebo musí byť vydaný ŽL. Za akekoľvek rady vopred ďakujem.

mimotemyMám taký (asi) zlozvyk. Keď vidím (pre mňa) čudnú otázku, nakuknem do profilu. Aj tu som nakukla a zbadala som, že právnik ...

K téme - na založenie s.r.o. určite nestačí formulár na ohlásenie živnosti.
Obchodné spoločnosti sa zakladajú spoločenskou zmluvou alebo v prípade jediného zakladateľa zakladateľskou listinou .... bližšie v § 57 Obchodného zákonníka.