trainee
05.11.07,10:31
Dobrý deň,

teraz, keď boli zriadene jednotné kontaktné miesta, je potrebné si najskôr otvoriť podnikateľský účet v banke aby som ho mohol nahlásiť na jednotnom kontaktnom mieste? Alebo to funguje naopak? Keď mi uznajú živnosť, až potom si otvoriť účet?

Vďaka
Danielle369
05.11.07,09:48
No ved najprv si otvoríš živnosť, a potom si otvoríš podnikatelský účet-k tomu potrebuješ živnostenský list a potom účet nahlásič na danovom úrade.
penelopa
05.11.07,20:37
Idem si ako FO otvoriť účet, musí byť účet podnikateľský alebo nemusí? Aké sú tam rozdiely, viete mi prosím povedať?
KEJKA
05.11.07,20:43
ak budeš mať podnikateľský účet, tak aj poplatky banke si uplatníš vo výdavkov. Okrem toho, by sa nemali miešať osobné a podnikateľské financie.
penelopa
05.11.07,21:09
Kejka ďakujem...nikdy som neštudovala ponuky bánk, možno som moju otázku trošku zle naformulovala. Je mi jasné, že nie je vhodné miešať súkromné platby s firemnými, preto chcem mať účet na firmu, len som nevedela, či ak je účet na firmu alebo na meno či je tam nejaký rozdiel a ak aký? Teraz to chápem tak, že v banke poviem, že ho chcem na meno firmy a podmienky mám rovnaké ako klasika občan bez firmy? To som myslela :) Ešte raz vďaka.
Zoltán Kovács
05.11.07,21:11
Kejka ďakujem...nikdy som neštudovala ponuky bánk, možno som moju otázku trošku zle naformulovala. Je mi jasné, že nie je vhodné miešať súkromné platby s firemnými, preto chcem mať účet na firmu, len som nevedela, či ak je účet na firmu alebo na meno či je tam nejaký rozdiel a ak aký? Teraz to chápem tak, že v banke poviem, že ho chcem na meno firmy a podmienky mám rovnaké ako klasika občan bez firmy? To som myslela :) Ešte raz vďaka.

No podmienky nebudú rovnaké. Totiž banky pre podnikateľov majú vyššie poplatky ako pre občanov.
penelopa
06.11.07,21:35
Áno, je to tak ako ste mi napísali, myslela som si, len som si to chcela overiť, kým pôjdem do banky aby som tam príliš dlho nerozmýšľala :) ďakujem ;)
trainee
16.11.07,13:04
No ved najprv si otvoríš živnosť, a potom si otvoríš podnikatelský účet-k tomu potrebuješ živnostenský list a potom účet nahlásič na danovom úrade.

prave som si pozeral formular, ktory treba vyplnit na jednotnom kontaktnom mieste, na poslednej strane treba podrobne vyplnit info o bankovom ucte, swift, Iban a pod.

Cize treba ist najprv na jednotne kontaktne miesto, potom cakat na zivnost a az potom ist do banky zalozit ucet s dokladom o zivnosti a nasledne sa opat vratit na jednotne kontaktne miesto a dopisat udaje o podnikatelskom ucte?

Vdaka, prajem pekny vikend