majaskulska
05.11.07,10:44
Mám 19 ročnú dcéru,ktorá má 4 roky akné. Má ťažku formu akné má povrchové akné a aj podkožné tvrdé hrče.Chodila aj chodí ku kožnemu lekárovi brala rôzne maste aj vodičky, nepomohlijej tak prešla k inému kož. lekárovi ten jej dal aj antibiotíká aj iné prípravky nezmizlo a nepomohlo jej nič.Teraz jej dal hormonálnu antikoncepciu . Užíva ju štyri mesiace nemá hrče ale vyržky aj flaky bordové má stále a strašné. Natiera si to viackrát denne aknekolorom aby jej vyrážky až tak nekričali ale už má na tvári aj jazvy, ktoré už nezmiznú a ostávajú. Okrem toho si čistí pravidelne tvár mala kozmetiku Vychy a nič jej nepomohlo. Chcela by som či nekto nevie nejaké stredisko platené kde sa zaoberajú liečbou takéhoto akné. Okrem toho má stále strašne zničené vlasy a nepoužíva žiadne fény tužidlá ani nič iné. V kaderníctve nám hovoria , že musí mať ochorenie vnútorné keď má problem aj s pleťou aj s vlasmi. Pradte nám dcera je veľmi nešŤastná a aj sa za tvár hanbí,lebo napreik akné koloru jej po hodine vyrážaju fľaky a vyrážky znovu. Musí si ho nanášať viac krát denne a aj tak to trocha vidno.Je mladá na toľko vrstiev krému a liečba to nie je len zakrýva problém nelieči.
TinkiDinki
05.11.07,10:09
Skúste detskú kožnú kliniku Bratislava Kramáre
Škoda že má 19, ale možno ju zoberú ak to má už 4 roky.

Za pokus to stojí, skuste ich uprosiť a budete vidieť že sa to oplatí.:)

Držím palce
BXLmiami
05.11.07,11:15
Niektoré s centier,ktoré sa zaoberajú kožnou medicínou aj lekárskou kozmetikou,prípadne aj prístroje.Odkiaľ ste?
adi11
05.11.07,11:38
Tiež si myslím, že tam bude nejaké vnútorné ochorenie...treba urobiť krvné vyšetrenie
Psycholog
06.11.07,06:52
Akné – vyrážky na kůži – trudovina je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Léčba vyžaduje udržovat nejen pokožku v čistotě, ale i vyloučit příjem velkého množství živočišných a mléčných produktů, olejů a tuků. Tyto potraviny tvoří hlen, usazující se v plicích, ve střevech, v pohlavních orgánech a v předním mozku. U žen přitom může docházet k bílému poševnímu výtoku a k tvoření cyst. Takže vřídky jsou „jen“ informací, že musíme něco ve svém životě změnit.
Jestliže kožní vřídky a pupínky mají bělavé zabarvení, je jejich příčinou mléko a cukr. Jestliže jsou spíše žlutavé, jsou jejich příčinou sýry, drůbež a vejce. Praktické rady: nejíst živočišné tuky a smažené pokrmy. Pokožku 2-3x týdně kartáčovat kůži v teplé vodě. Podáváme vitamín E, který hraje významnou roli v ochraně buněčných membrán. Jsou jimi především celozrnné obiloviny, pšeničné klíčky, listová zelenina, ořechy, semena, luštěniny, ale i rostlinné tuky a oleje, které jsme ze stravy vyloučili. Nenosit prádlo s umělých vláken. Při nečisté pleti se jako kosmetického přípravku užívá rozmarýnový nálev. (Hrst pokrájeného rozmarýnového listu se poleje ¼ l. horké vody, nechá odstát a večer se nálevem omyje obličej). I maceška trojbarevná přispívá k regulaci látkové výměny - lidově k čištění krve.
U hnisavých vyrážek doporučuji:
100g šalvěj + 100g jitrocel + 50g heřmánek + 50g květ měsíčku. Čtyři lžičky na čtvrt litru vody, macerovat 20 minut a teplým roztokem omývat nebo na obklady.
Pro koupel: 50g plod jalovce + 50g poupata borovice + 50g puškvorce + 50g přesličky. Sedm lžic na 2 litry, vařit 10 minut, na 30 minut odstavit a koupat se obden 15 minut.
Z oblasti gemmoterapie – výtažků z poupat mohu doporučit zejména břízu, která drenážně vyčistí organismus. Dále i krvečistící extrakt – viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia . Petr
BXLmiami
06.11.07,08:40
Teda psycholog,ak začneš pokožku s ťažkým akne 2-3x týždenne kartáčovať,to pánboh opatruj to dievča,roznosí si ten infekčný proces aj tam kde ho nemá.Ostatné môže byť,ale ťažké akne to nevyrieši,môže to len zlepšiť.
kačkapoliačka
06.11.07,08:44
Dobrý deň,
moja sestra mala niekoľko rokov (do 30) tento problém a nič jej nepomáhalo.
Okrem toho, že vyzerala "zle", bolo to bolestivé a mala to aj na chrbáte.
Teraz berie nejaké lieky od kožnej a je to veľmi veľmi pekné. Vyzerá ako bábo.
Tento liek je však veľmi ťažký a myslím že pre mladú babu, ktorá ešte nemá rodinu aj vôbec neprístupný.
Viem len toľko, že musí užívať aj antikoncepciu, lebo plod by bol veľmi poškodený.
Tiež viem, že niektorí kožní lekári ho vôbec nepredpisujú, a ak aj niektorí, tak len žene vo vyššom veku.
Neviem, či som pomohla.
Je to len informácia.
všetko dobré
kp:o
196500
06.11.07,09:05
Súhlasím so Psychológom, ja som mala ten istý problém, žiadna kožná mi nepomohla, všetky komplexné testy boli v poriadku, maste, vodičky, čistenie pleti, lieky ako spomína pani v ďalšom príspevku, to je všetko len dočasné, začala som chodiť k homeopatičke a čuduj sa svete, stav je perfektný, ale zakázala mi jesť presne to, čo spomína Psychológ, t.j. hlavne sladké mlieko, maslo, šľahačka, sladkosti, káva /treba piť zelený čaj namiesto kávy/. Ale kyslomliečne výrobky sú vítané, strukoviny, a hlavne, prejav na koži je príčina zvnútra, takže vyčistenie krvi a dať si veľký pozor na stravu!!! To je najhlavnejší problém, pretože ak človek má problémy s trávením /o ktorých ani nemusí vedieť/, všetko sa to prejaví na pleti. Žalúdok je nie smetný kôš.
Maňaska
06.11.07,09:31
1 - Krvné vyšetrenia, diagnostika hormonálnej činnosti v organizme je určite dôležitá.
2 - Hygiena - je tak isto veľmi dôležitá.
3 - Výživa a stravovanie je nesmierne dôležitá - mám tak isto skúsenosti s akné u mojej dcéry. Prehrešky v stravovaní sa u nej prejavujú rýchlo na tvári. Ak cvičí (pohyb je tiež dôležitý) a a dodržiava odporúčania pri stravovaní, pleť má výbornú.
BXLmiami
06.11.07,10:02
Roaccutan,to je to čo berie sestra prispievateľky vyššie a nasadzuje sa aj v období dospievania,ale na vybratých pracoviskách.A homeopatia je dobrá voľba v tomto prípade,záleží len od pacienta,či chce klasické alebo homeopatické vedenie problému.Výhrada k psychologovi sa týka kartáčovania akne,nie k ostatnému.
marco
06.11.07,10:07
Ja som tiez mal podobene akne, a tiez mi nic nepomahalo a siel som k homeopatke, ktora mi zistila ze mam v sebe neprekonane ovcie kiahne.,inak sa vobec neprejavovali akurat cez kozu na tvari, zacala mi davat na to homeopatika a vyrazne to pomohlo a neustale sa to zlepsuje, pokial neodstranis povodny zdroj problemu, tak vsetko ostatne je len kozmeticka uprava.
Psycholog
06.11.07,11:45
Většina postižených problémy na kůži má tendenci si tyto pupínky a vřídky likvidovat mechanicky - vytlačováním. Jemným kartáčováním v teplé vodě, která nenásilně otevírá póry, dochází k plošnému odstraňování zrohovatělé pokožky a masírování podkožního tukového tkaniva včetně mazových žláz, které jsou většinou zanesené z důvodů nevhodné stravy apod. V regenerační vrstvě (Stratum basale) nastává dělením buněk nová tvorba epidermy. Trvá cca 30 dnů, než se keratinocyt dostane z regenerační vrstvy až na povrch kůže. Totéž platí i o nečistotách, proto již v průběhu regenerace kůži opětovně masírujeme jemným kartáčem. Jedná se o radu starého dermatologa, kterou jsme úspěšně odzkoušeli mnoha případy (cca 40x) v Dětských domovech k velkému uspokojení zejména dívek a jejich tvářiček. Petr
Maňaska
06.11.07,12:26
Moja dcéra používa kefku, akou sa češú vlásky novorodencom.

Netvrdím, že iba týmto spôsobom sa problém odstráni - ale URČITE sa nezhorší
BXLmiami
06.11.07,13:24
Ano jemná kefka alebo jemný peeling pri bežnom akne.Rozhodné nie pri akne ťažkom,kde sa jedná o hnisavý proces presahujúci stratum basale epidermis.Tam je nutné najprv liekmi celkovými alebo homeopatikami zvládnuť hnisavý proces,až potom sa môžeme baviť o akomkoľvek domácom zásahu do pleti.Ak to nedodržíme,hrozí rozšírenie ťažkého hnisavého akne spôsobujúceho jazvy v celej postihnutej oblasti.
Psycholog
07.11.07,05:32
Ano jemná kefka alebo jemný peeling pri bežnom akne.Rozhodné nie pri akne ťažkom,kde sa jedná o hnisavý proces presahujúci stratum basale epidermis.Tam je nutné najprv liekmi celkovými alebo homeopatikami zvládnuť hnisavý proces,až potom sa môžeme baviť o akomkoľvek domácom zásahu do pleti.Ak to nedodržíme,hrozí rozšírenie ťažkého hnisavého akne spôsobujúceho jazvy v celej postihnutej oblasti.
Souhlasím, moje výše uvedené jsou cílené k běžnému akné. Neuvědomil jsem si titulek - ťažká forma. Sorry. Petr
Stitch
07.11.07,07:04
Z osobnej skúsenosti odporúčam vyhodiť AKNECOLOR. Ten pleti dlhodobo viac škodí ako prospieva, pretože vysušuje celú pleť nie len problematické časti. Nech dcéra skúsi radšej použiť kvalitný make-up. Pri jej problémoch skôr make-up matujúci, môže ho jemne zafixovať púdrom. Netvdím, že jej pomôže zdolať problémy, ale aspoň ich trocha zakryje.:)
majaskulska
07.11.07,09:32
Sme z Veľkého Krtíša, hľadáme nejaké centrum v Bystrici alebo Lučenci, Zvolene,ak nie, aj ďalej..
BXLmiami
07.11.07,11:05
V Banskej Bystrici je na námestí centrum ,kde je kožný lekár aj kozmetika a idú cez poistovne,vo Zvolene je Medicentrum kde ale idú bez poistovní.Držím prsty.
Leggy
04.01.08,12:08
Ja by som odporucila aj vysetrenie u endokrinologa
Mackovka
04.01.08,12:32
Skúste aj MUDr. Máriu Fulovú zo školy verejného zdravia (pôvodne detská lekárka, teraz lekár diagnostik - zaoberá sa biologickou medicínou - výživou):
funguje bezplatná telefonická poradňa ŠVZ v pondelok a stredu (v pracovných dňoch) v dobe 20:00-21:00, počas letného času v dobe 21:00-22:00 (okrem mesiaca august) na tel. čísle: 02 4592 4319.
hanelie
04.01.08,12:59
Problém s akné sme v rodine liečili týmto spôsobom / účinne / na prečistenie krvi - kyslá kapusta / domáca !!!/ aj jesť aj piť denne 200 g, na vonkajšie ošetrenie dvojtýždňové kúry čistenia kamilkovým odvarom, / vysušuje / potom natrieť obyčajným krémom / maryna / dôležité je upraviť stravu a strážiť si denne stolicu...
samozrejme pred tým sme vyskúšali viacero mastičiek a anibiotík od kožných lekárov, potom sme kupovali drahé krémy - tie len zhoršili situáciu - ku akné sa pridružili aj červené fľaky a tzv. mesačný povrch...
našťastie všetko je už za nami :)
hanelie
04.01.08,13:02
od stitch:Z osobnej skúsenosti odporúčam vyhodiť AKNECOLOR. Ten pleti dlhodobo viac škodí ako prospieva, pretože vysušuje celú pleť nie len problematické časti

potvrdzujem - vyhodiť
berry
04.01.08,13:43
Z osobnej skúsenosti odporúčam vyhodiť AKNECOLOR. Ten pleti dlhodobo viac škodí ako prospieva, pretože vysušuje celú pleť nie len problematické časti. Nech dcéra skúsi radšej použiť kvalitný make-up. Pri jej problémoch skôr make-up matujúci, môže ho jemne zafixovať púdrom. Netvdím, že jej pomôže zdolať problémy, ale aspoň ich trocha zakryje.:)

Ak môžem poradiť tak od Vichy Dermablend (alebo tak nejako) je veľmi výborny makeup. Zakryje stopercentne a nie je ho až tak vidieť ako Aknecolor.
Stojí síce cca 600 Sk ale ja ho už používam skoro dva roky a som sním spokojná.:)
medved
04.01.08,15:14
Keď sme už pri akné, potrebovala by som aj ja poradiť pre dcéru.
Pred pár mesiacmi mala podkožné tvrdé akné. A po ňom jej zostala podlhovastá lievikovitá jazva. Riešili sme to návštevou Medicentra v Nitre asi 5x leaserové ošetrernie. Ale žiadne výsledky. Vie nám niekto poradiť ako ďalej? Vopred ďakujem.
dagika
04.01.08,15:53
Nespoliehala by som na masticky, makeupy ale ani na "liek, ktory zarucene pomoze". Vsetko uvedene a najma "ucinna tabletka" aj poskodzuje.

Zacnite s ocistou. Zmenit stravu, masa iba veeelmi malo, ziadne udeniny, celozrnne obilniny, vela zeleniny na rozne upravy ci uz tepelne spracovana alebo surova v chutnych salatikoch s olivovym olejom, vsetko najma z oblasti kde zijeme a v uprave primeranej rocnemu obdobiu. Urcite nie tropicke ovocie, a vobec teraz v zime ovocia menej. Nejake to jablcko, doma susene ovocie, alebo v kvalite bio.
Nic vyprazane, z tukov iba ciste rastlinne oleje, najlepsie za studena lisovany olivovy, lanovy, sezamovy, moze byt aj slnecnicovy, tekvicovy.
Zo zivocisnych iba cerstve maslo, aj to iba ked je velka chut a inak nejde.
Ziadne hydrogenovane tuky, cize urcite ziadne tzv. rastlinne masla, masielka a podobne umele produkty. aj ked vyrobca deklaruje zdravotnu prospesnost, vedz ze nehovori pravdu. Zanasaju cievy, usadzuju sa v bunkach, su nestravitelne.
Napoje iba cista voda, bylinkove caje, kvalitne sypane zelene, pripadne slabe cierne caje.
Mlieko, syry(nikdy tavene, su plne tzv.taviacich soli, t.j. chemie) iba striedmo, najlepsie vobec. Nahradit ich tvarohom, kefirom, jogurtom, aj to rozumne.

Dolezite! Pravidelne vyprazdnovanie. Ocista hrubeho creva. Mozne skusit najskor tzv. crevnu sprchu v niektorom zariadeni, kupit si v zdravotnych potrebach klystirovu supravu, prip.crevnu sprchu a rano po vyprazdneni aplikovat. Dolezite je ranne dokladne vyprazdnenie creva.

Cvicenie, cerstvy vzduch, psychoterapia, radost zo zivota.

Je toho velmi vela, ak budes mat zaujem, ozvi sa, urcite sa to podari! :)
Mackovka
07.01.08,05:51
[quote=dagika;601923]Nespoliehala by som na masticky, makeupy ale ani na "liek, ktory zarucene pomoze". Vsetko uvedene a najma "ucinna tabletka" aj poskodzuje.

Zacnite s ocistou. Zmenit stravu, masa iba veeelmi malo, ziadne udeniny, celozrnne obilniny, vela zeleniny na rozne upravy ci uz tepelne spracovana alebo surova v chutnych salatikoch s olivovym olejom, vsetko najma z oblasti kde zijeme a v uprave primeranej rocnemu obdobiu. Urcite nie tropicke ovocie, a vobec teraz v zime ovocia menej. Nejake to jablcko, doma susene ovocie, alebo v kvalite bio.


Suhlasim, ze zmena stravy je podstatna. Velmi zalezi aj na tom co a v akom poradi jest. Pozri http://www.svz.szm.sk/ (http://www.svz.szm.sk/). Je to o lieceni stravou. Aj pri tazsich stavoch ako akne, maju dobre vysledky.
ninula
10.01.08,09:06
aj ja som si presla velmi podobnou vecou ako vasa dcera, skusila som VSETKO, nic nepomahalo, az kym ma kamarat poslal za alergologickou! ta mi nasledne zistila mliecnu alergiu a za ani nie za mesiac bolo po problemoch! a len tak mimochodom- alergologicka ma poslala ku- zubarovi, na rontgen hlavy, dutin a na plucne!!! pretoze akne moze byt aj vedlaji efekt pri nejakom zapale.
skuste :-)
Antea
11.01.08,14:20
Moja dcéra má tiež podobné problémy aj keď nie v takom rozsahu.Okrem všetkého, sme nakúpili hodne hlivy ustricovej, nasušili v sušičke a pomleli na kávovom mlynčeku. Toho pomletého sme mali asi 7 decový pohár. Každý deň si dávala lyžičku do trocha vody a vypila. Po čase sa to výrazne upravilo len to nemá dlhodobý účinok, ale aspoň sme sa presvedčili, že treba začať z vnútra a kozmetika je len doplnok. Teda vlastne hliva viaže na seba škodlivé látky, ktoré sa nachádzajú v tele.
Zuzana Boháčová
24.01.08,12:05
prosím Vás,nemáte niekto skúsenosti s denným krémom do VIchy na problematickú pleť?uvažujem nad kúpou,ale keďže je dosť drahý,cca 700 sk, rada by som,ak by aj bol účinný..
aaandrejj
24.01.08,12:13
nech zmení stravovacie návyky. Skús jej dávať dva týždne jesť rozmixovanú zeleninovú polievku a skús aj čínsku medicínu. zaoberám sa niečim podobným. ak chceš tak sa ozvy
Maňaska
24.01.08,12:48
prosím Vás,nemáte niekto skúsenosti s denným krémom do VIchy na problematickú pleť?uvažujem nad kúpou,ale keďže je dosť drahý,cca 700 sk, rada by som,ak by aj bol účinný..
Moja dcéra ten krém používa a je spokojná. (vyskúšala už tiež hocičo).Preventívne začal aj syn, lebo si našiel na čele vyrážku. :)
berry
24.01.08,13:03
prosím Vás,nemáte niekto skúsenosti s denným krémom do VIchy na problematickú pleť?uvažujem nad kúpou,ale keďže je dosť drahý,cca 700 sk, rada by som,ak by aj bol účinný..

No ja som ho používala. Na začiatku bol O.K. Ale postupne pri dlhodobom používaní mi vôbec nezaberal. Tak neviem. Skús si zohnať vzorku. Lebo keď zaberie jednému nemusí druhému.
Ale potom som si kúpila nočný normaderm a ten je výborný. Používam ho do dnes.
Ale naozaj si radšej zožeň vzorky, lebo nieže tu budeš o niekoľko dní písať , že som ti zle poradila :D .
Ale keď tak nad tým rozmýšlam tak chodievam aj ku kožnej ale ona mi predpisuje strašne agresívne krémy. A Normaderm od Vichy sa im vyrovná a aj pekne vonia;)
berry
24.01.08,13:05
Ešte na doplnenie . Ak si chceš kúpiť iba denný normaderm tak neviem. Ja som mala celú radu.
Čistiaci gel, Tonikum, denny aj nočný a aj makeup od Vichy .
Bejky
26.01.08,09:53
Každá choroba je vlastne následok psychického stavu človeka. To je ako prvé. Kde je vnútorný psychický konflikt, tam sa po čase tento odrazí na fyzickom tele. Je viac možností ako pomôcť, len sa treba rozhodnúť do čoho človek vlastne chce ísť.
1. psychická rovina - treba si zobrať kus papiera a pero a napísať si, čo ma vlastne trápi s čím vo svojom vnútri bojujem. Väčšina ľudí si hneď na začiatku povie, že nevie o žiadnom konflikte, ale čim dlhšie nad tým uvažuje postupne ho napadnú rôzne drobnosti, ktoré pri dlhodobejšom pôsobení navonok prestaneme vnímať, ale naše ja tam niekde hlboko v nás sa s týmto problémom alebo konfliktom neustále potýka. Ak sa konflikt nerieši začne sa prejavovať na tele a práve naše telo nám ukazuje že je tu čosi čo treba riešiť. Ak to prerástlo až do takéhoto štádia musí to byť poriadny konflikt. To je na margo tých vredov, ktoré sa prejavia podkožnou hrudkou veľmi bolestivou a priam označenou škvrnou farby fialovej. Aby som trošku objasnila čo som týmto všetkým doteraz napísaným myslela, malý príklad : mám priamo v rodine človeka, ktorý mal tento problém (v dnešnej dobe je už chvalabohu vyriešený), no podstata bola taká, že samozrejme nepomáhalo nič tak ako vo vašom prípade a na tvári ostávali len hlboké a škaredé jazvy. U tejto osôbky išlo o to, že ju rodičia nútili robiť veci, ktoré ona sama nechcela, no došlo to tak ďaleko, že nakoniec bola sama presvedčená o tom, že to čo od nej chcú rodičia chce vlastne aj ona sama. To však nebola pravda, snažila sa rodičom po všetkých stránkach vyhovieť, športovala, učila sa na samé 1 a vysokú školu skončila s červeným diplomom... Problém prestal akonáhle nebola pod týmto tlakom.
2. je jasné, že je dôležitá strava a všetko čo sa nám dostáva ako na telo tak do neho. V tejto oblasti už rada bola daná...
3. myslím, že nie je v poriadku pečeň, žlčník, pľúca a hrubé črevo. Ak boli robené napr. pečeňové testy a tieto boli úplne v poriadku, neznamená to že nie je problém v pečeni. Nejde totiž o problém na chemickej báze, ale na báze elektromagnetickej čiže energetickej. Ak je pečeň oslabená energeticky navonok sa tvári ja nič ja muzikant, ale opak je pravdou. Ak vznikne v pečeni energetická nerovnováha môže sa táto nerovnováha prejaviť na inom párovom orgáne v tomto prípade žlčníku (emócia - hnev tzv. samonasieranie, človek sa veľmi rýchlo rozčúli bez zjavnej príčiny). Jeden orgán teda pracuje za dvoch a skôr či neskôr začne zlyhávať z prečerpania aj ten. Hrubé črevo a pľúca - emócia - smútok a žiaľ. Najlepšie sa človek zbaví nahromadenej negatívnej energie dýchaním a dýchacími cvičeniami a tak isto je dych veľmi účiný pri detoxikácii tak isto ako čistá voda... piť, piť a piť.
4. niekedy (v dnešnej dobe veľmi často) je problém na chrbtici. Ak je nesprávnou polohou stavcov a platničiek medzi nimi neustále dráždený nervový zväzok, ktorý má na starosti zrovna orgány brušnej dutiny, nastáva tu problém, predráždenie a následok priamo na príslušnom orgáne. Pečeň, hrubé črevo, žlčník = drieková časť chrbtice a pľúca hrudná časť chrbtice medzi lopatkami. Ide o obyčajnú statiku a mechaniku... ak je chrbtica v driekovej časti moc prehnutá smerom dnu automaticky sa hrudná chrbtica v oblasti lopatiek tlačí von. Potom sa stáva, že dochádza ku bloku krčnej chrbtice a následnej energetickej blokácii štátnej žľazy a jej nie správnemu fungovaniu. Čo môže mať tiež vplyv na všetky hormonálne procesy v tele a tým aj vonkajšie zmeny medzi ktoré patrí aj akné, no nie až v takej forme ako je popisovaný problém. Dobrý chiropraktik môže vec dať rýchlo do poriadku, ale tento deficit je možné odstrániť aj správnym rehabilitačným cvičením, čo samozrejme potrvá dlhšie a aj výsledky sa prejavia omnoho neskôr. Čím dlhšie problém pretrváva tým dlhšia je doba liečenia a rekonvalescencie.
Myslím, že to by bolo všetko je teraz dôležité si z tohto všetkého vybrať a rozhodnúť sa. POZOR!!! Rozhodnúť sa môže iba dcéra... nik iný za ňu riešiť problém nemôže. Ak ona nechce, tak nepomôže vôbec nič.
No a na uplný záver - je takmer nevyhnutné v danom prípade ZAČAŤ SA MAŤ RÁD - taký aký som - lebo iba taký môžem byť. Treba nájsť samého seba vo svojom najhlbšom vnútri. Ak sa človek nájde začne sa mať rád a to je najdôležitejšie. Ak nie som v poriadku JA tak nebude v poriadku ani moje okolie. Treba sa nad tým zamyslieť a začať na sebe pracovať.
Prajem veľmi veľa lásky a porozumenia.
medved
26.01.08,15:36
Som si istá Bejky, že máš v mnohom pravdu. Ale teraz keď už vznikla lievikovitá vnútorná jazva na líci, tak čo s ňou. Vie nám niekto poradiť? Ako som spomínala nepomohol ani leaser. Dcéra je z toho nešťastná. Vopred ďakujem.
britta
26.01.08,15:54
Tu upravu stravy, o ktorej hovori petr a dalsi, urcite vyskusaj. Ovsem myslim si, ze ak ide o taku tazku formu, toto nepomoze. Moja 13 rocna dcerka mala ten isty problem a velmi nim trpela - najma psychicky. vyskusali sme co sa dalo. Vtedy som sa dozvedela o lieku Roaccutane, ktory je velmi silny a pri otehotneni sposobuje tazke poskodenia plodu. Lekar jej ho nasadil az po vyskusani vsetkych moznych inych preparatov proti akne. tento liek bezne nepredpisuje, ale kedze moja dcera ma zaroven aj etopicky ekzém, vsetky pripravky proti akne jej sposobovali tazke podrazdenie pokozky. Na pribale toho lieku boli menovane naozaj neprijemne vedlajsie ucinky, ale lekar mi vsetko vysvetlil a ukludnil ma. V pripade dcerky v tom videl uz poslednu moznost. Uzivala ho 9 mesiacov s vysadenim pocas dovolenky pri mori ( kvoli intenz. slnku) a dodnes ma peknuplet. Ma 15 a pol. Drzim palce!
Bejky
26.01.08,15:58
No tie jazvy sú bohužiaľ neodstrániteľné a preto je škoda, že sa správne informácie nedostávajú k ľuďom čo ich potrebujú včas. Je mi to ľúto...
Tá osôbka čo som ju spomínala ako človeka, ktorý si toto všetko prežil si dala v ústave kozmetiky v Blave robiť tzv. opalovanie tváre. Išlo o procedúru počas ktorej musí byť človek v čo najčistejšom a najsterilnejšom prostredí. Pokožku tváre jej opalovali tekutým dusíkom, až do určitej vrstvy a potom si ju ošetrovala vodičkami a mastičkami. Procerúru opakovala asi tri krát. Viditeľne sa stav jaziev zmenil ale bohužiaľ jazvy sa na trvalo už úplne odstrániť nedali. Dnes je táto osôbka vydatá a má dobrého manžela a tri deti. Dnes sú samozrejme už iné technológie, no neviem o žiadnej, ktorá by bola 100%.
Tie stavy menejcennosti som prežívala spoločne s touto osôbkou tak viem presne ako sa dcérka cíti. Ťažko sa 19 ročnému dievčaťu vysvetľuje, že nie je podstatné aký je človek na povrchu, ale aký je vo svojom vnútri. Teraz je najdôležitejšie, aby ju mal kto podržať a viesť tou správnou cestou s obrovskou láskou a pochopením, aby akné ustúpilo úplne aj keď s následkami. Je to ťažké.
Držte sa obidve. Posielam veľmi veľa pozitívnej energie, aby ste to zmákli čo najlepšie.
Beáta
Zuzana Boháčová
26.01.08,18:54
No ja som ho používala. Na začiatku bol O.K. Ale postupne pri dlhodobom používaní mi vôbec nezaberal. Tak neviem. Skús si zohnať vzorku. Lebo keď zaberie jednému nemusí druhému.
Ale potom som si kúpila nočný normaderm a ten je výborný. Používam ho do dnes.
Ale naozaj si radšej zožeň vzorky, lebo nieže tu budeš o niekoľko dní písať , že som ti zle poradila :D .
Ale keď tak nad tým rozmýšlam tak chodievam aj ku kožnej ale ona mi predpisuje strašne agresívne krémy. A Normaderm od Vichy sa im vyrovná a aj pekne vonia;)

no skúsim,či mi dajú v lekárni aj vzorku VICHY..
len kúpiť si celú rad od VIchy.. to je veľmi drahé..
zatiaľ mám od RYOR Aknestop-celkom ok,ale až taký veľký zázrak ani nie..;)
sotar
28.01.08,23:49
Je škoda, že naše zdravotníctvo rieši vždy len chorobu. Ale nepozerá na to, z čo je príčina. Pred dvoma rokmi som sa dostala k výrobkom *****. Sú to biologicky aktívne doplnky stravy schválené MZSR, ktoré sa používajú vo viac ako 190 krajinách sveta a majú svoj hlas. Majú rating AA. Prišli k nám z Číny a teda aj fylozofia ozdravenia organizmu je iná ako u nás.
Predstavte si vnútro hodín. Keď sa vám zadrie jedno kolečko, postupne zastavia aj ostatné a je problém. A tak fungujeme aj my. Tieto výrobky dokážu naše telo dať do harmónie a spustia proces ozdravenia. Mám s nimi vynikajúce skúsenosti a nie len ja. Určite nájdete vo svojom okolí ľudí, ktorí o nich vedia a radi vám poradia. Ak nie, rada vám poradím aj ja.
Prajem veľa úspechov.
Zuzana Boháčová
30.01.08,05:46
Je škoda, že naše zdravotníctvo rieši vždy len chorobu. Ale nepozerá na to, z čo je príčina. Pred dvoma rokmi som sa dostala k výrobkom *****. Sú to biologicky aktívne doplnky stravy schválené MZSR, ktoré sa používajú vo viac ako 190 krajinách sveta a majú svoj hlas. Majú rating AA. Prišli k nám z Číny a teda aj fylozofia ozdravenia organizmu je iná ako u nás.
Predstavte si vnútro hodín. Keď sa vám zadrie jedno kolečko, postupne zastavia aj ostatné a je problém. A tak fungujeme aj my. Tieto výrobky dokážu naše telo dať do harmónie a spustia proces ozdravenia. Mám s nimi vynikajúce skúsenosti a nie len ja. Určite nájdete vo svojom okolí ľudí, ktorí o nich vedia a radi vám poradia. Ak nie, rada vám poradím aj ja.
Prajem veľa úspechov.

naozaj pomáhajú aj pri ťažkej forme akné?
ja som už o nich tiež niečo počula,len som sa ešte nerozprávala s ľuďmi,ktorým vyliečili ťažké akné...
ak by to bola pravda,by som rada vyskúšala..
maliena
05.02.08,11:51
skus bio kozmetiku, mne pomohla.
tixi
29.02.08,19:54
Prve priznaky tazkej formy akne sa zacali u mna objavovat v rovnakej forme ako ma Vasa dcera (zaciatky na ZS 2.st.)-hrce, cervene az fialove flaky, zvysena tvorba mazovych zliaz sposobila castejsie mastenie vlasov. Vtedy pred mnohymi rokmi boli na akne ine nazory. Ako napr. po tzv. vytlaceni, plet osetrit pripravkom s obsahom alkoholu. Zistenie vtedy ako mladej holky bolo, ze alkoholove pripravky na akne mi vobec nepomahaju, aj ked sa to v literature odporucalo.Plet po pouziti cistiacich pripravkov s urc. perc. alkoholu plet len podrazdila mi viacej, ziadny priznaky tvorby mazu hned po pouziti neboli, ale zhruba po pol hodine plet velmi zmastnela.Bola som na roznych vysetreniach, ale nic mi nezistili.Navstevovala som kozneho lekara a u neho som bola doslova pokusnym kralikom na vsetky pripravky v tej dobe dostupnej. Od vodiciek, bielych masticiek, drozdove pilulky, injekcie ( 1 flasticka -kazdy den aplikacia injekcii, 2-flasticka ( po skonceni 1. flas.)- kazdy 2 den. Zrejme ich bolo 5, uz si nepamatam, ale vobec nic nepomohlo.Zinkove masti, akcnecolor to troska zmiernoval. Pouzivala som ho pravidelne.O plet som sa starala ako literatura popisovala, lebo som uz bola z toho zufala.Len kozna ma uspokojovala s tym, ze po puberte to zmizne, co vobec nebola pravda.
Dalej to bol Zinerit, s tym som bola velmi spokojna.Ak si dobre pamatam, tak vtedy to bol vo forme ako je dnesny gulockovy deodorant. Zvlastne vonal,ale brzdil a tlmil kozny zapalovy proces. Aplikovala som ho po sprchovani vecer. Odporucam tiez.Niekde som vtedy citala, ze aj kocka ladu, ak sa prilozi na akne, ubrzdi zapalovy proces. Aj to som vyskusala. Velmi jednoduchy, ucinny prostriedok. Postupne sa zacala plet cistit (dlhodoby proces).Okrem toho som pouzivala prirodnu kozmetiku Tea-tree (poz. dodnes ju pouzivam), rozne krycie tycinky z tejto rady Tea -Tree. Odporucam Teatree+Witchhazel -Boots.-webova stranka boots.com.Mam aj znamych co to pouzivali, velmi si to chvalili.Okrem upravy stravy a pitneho rezimu, venovat sa aj sportu, ak je mozne tak pravidelne.
Ostali mi sice jazvicky po akne, ale plet mam cistu ako babika.Co som velmi rada. A z jazviciek si nerobim nejake starosti, aj ked som uvazovala nad roznymi metodami zmiernenia jaziev po akne. Celkovy proces tazkej formy akne trval priblizne 10 rokov az do uplneho vycistenia pleti, (bez akejkolvek dalsieho prejavu tazkej formy akne). Pocula som o Roaccutane v dnesnej dobe -pomaha velmi ucinne, ale na druhej strane ma aj ine negativne ucinky.
Drzim Vasej dcere prsty, vela trpezlivosti. Dufam, ze vyssie uvedene informacie, ako tak, pomozu ci uz vo velkej alebo mensej miere.
Leggy
29.02.08,20:22
Drzim palce, nech sa to zahoji co najskor,taketo problemy znizuju aj sebavedomie a sposobuju pocit menejcennosti,dufam,ze to nieje ten pripad.
regiony
29.02.08,22:15
Mám 19 ročnú dcéru,ktorá má 4 roky akné. Má ťažku formu akné má povrchové akné a aj podkožné tvrdé hrče.Chodila aj chodí ku kožnemu lekárovi brala rôzne maste aj vodičky, nepomohlijej tak prešla k inému kož. lekárovi ten jej dal aj antibiotíká aj iné prípravky nezmizlo a nepomohlo jej nič.Teraz jej dal hormonálnu antikoncepciu . Užíva ju štyri mesiace nemá hrče ale vyržky aj flaky bordové má stále a strašné. Natiera si to viackrát denne aknekolorom aby jej vyrážky až tak nekričali ale už má na tvári aj jazvy, ktoré už nezmiznú a ostávajú. Okrem toho si čistí pravidelne tvár mala kozmetiku Vychy a nič jej nepomohlo. Chcela by som či nekto nevie nejaké stredisko platené kde sa zaoberajú liečbou takéhoto akné. Okrem toho má stále strašne zničené vlasy a nepoužíva žiadne fény tužidlá ani nič iné. V kaderníctve nám hovoria , že musí mať ochorenie vnútorné keď má problem aj s pleťou aj s vlasmi. Pradte nám dcera je veľmi nešŤastná a aj sa za tvár hanbí,lebo napreik akné koloru jej po hodine vyrážaju fľaky a vyrážky znovu. Musí si ho nanášať viac krát denne a aj tak to trocha vidno.Je mladá na toľko vrstiev krému a liečba to nie je len zakrýva problém nelieči.
V takej ťažkej forme je to určite vážna choroba. Práve nedávno som absolvovala odbornú prednášku uznávanej dermatologičky MUDr.Eva Škutilová, Dermatovenerologická ambulancia, NZZ, Krajinská 91, 825 56 Bratislava, 02/40 25 11 46,
Krátko:Akné nie je kozmetický problém, ale niekedy vážne ochorenie -
pre zabránenie trvalých kožných zmien je nutné včasné zahájenie terapie -
jedným z preventívnych opatrení pre prípadné predchádzanie ťažkým formám akné je okrem adekvátnej starostlivosti o postihnutú kožu aj obohatenie stravy o látky – s antioxidačným potenciálom – ktoré sa môžu užívať samostatne- alebo aj v kombinácii s liekmi- po konzultácii s lekárom

Antioxidanty sú dôležité v boji proti akné
Vitamin C – spevňuje kožné vlákna (kolagen), katalyzuje enzymatické reakcie, chráni membrány, urýchľuje hojenie
Vitamin E – so selénom potencujú vzájomný účinok
Vitamin B 6 – katalyzátor reakcií iných antioxidanov
B komplex – zlepšuje prekrvenie kože, normalizuje metabolizmus buniek, zlepšuje hojenie
Beta-karotén – predchodca vitamínu A, normalizuje keratinizáciu, napomáha ochrane pred UV žiarením, zvyšuje obranyschopnosť pred infekciou
Zinok – súčasť antioxidačního enzymatického systému SOD, posilňuje obranyschopnosť, posilňuje štruktúry pilosebaceosnej jednotky a kožných adnex všeobecne
Selén – súčasť enzýmov (glutathion peroxidáza), ochraňuje predpoškodením ťažkými kovmi, v koži má protizápalový účinok
Zuzana Boháčová
03.03.08,16:28
Dobrý deň,
máte prosím niekto nejaký osvedčený make-up na akné?teda aby dobre kryl a aj trochu liečil,nemusí byť zas najdrahší (VICHY až 700 sk,trošku dosť).
Ďakujem.
horvatm
05.03.08,08:22
Ak sa chcete zbavit akne, skuste nepit mlieko a mliecny vyrobky, popripade vynechajte bielu muku, rafinovane cukry, mastne jedla ...
fabianko
06.03.08,12:16
ja som počula,že treba prečistiť svoju krv,výber zo žily na ruke a vpich do zadku/mojej sesternici a bratovi to pomohlo/ samozrejme u lekára,držím palce
berry
06.03.08,12:28
ja som počula,že treba prečistiť svoju krv,výber zo žily na ruke a vpich do zadku/mojej sesternici a bratovi to pomohlo/ samozrejme u lekára,držím palce

No tak toto je dosť brutal. To by som si asi nedala. Veď sú aj iné možnosti na prečistenie krvi.
dominika
06.03.08,12:41
Pridám sa aj ja. Môj brat (28) mal dlho problém s akné, mával rany zapálené a následne jazvičky a hocičo skúšal, nič mu riadne nepomohlo.
Potom začala švagriná robiť Mary Kay a odkedy používa túto kozmetiku, nemá problém.
fabianko
06.03.08,12:42
všetko sa dá vydržať a pre krásu
lucill
06.03.08,20:13
...akne je ochorenie maz. zliaz. Prejavuje sa sucasne na tvari, chrbte a dekolte a casto je sprevadzane aj padanim vlasov.
Skuste fotodynamicku liecbu, je to novinka...pouzivalo sa to na liecbu rakoviny koze a teraz to preslo aj do kozm. priemyslu. Vela ludom to pomohlo az k uplnemu odstraneniu. Roaccutane je prislis silny liek, ktory podla mojho nazoru moze v organizme zanechat neduhy... Kdezto liecba svetlom je povrchova a lokalna, nevplyva na nic ine, iba na kozu.
lucill
06.03.08,20:29
...co sa tyka toho lasera - 5x absolovaneho - akym sposobom sa to aplikuje ? Len pre zaujimavost...bo sa divim, ze to nezabralo na jednu jazvicku...kto vam to odporucil ?
Inak staci ist na lekarsku kozmetiku a tam vam poradia. Neviem, ako sa odstranuje jedna jazvicka...poznam iba proces nazyvany "zlupovacka" a ten sa aplikuje na celu tvar. Robi sa to iba v zimnych mesiacoch - 3 dni sa tvar natiera a potom za dva dni sa pokozka zosupe a jazvicky po akne su prec :o) Ale to je zbytocne absolvovat pre jednu jazvicku, ktora za 2-3 roky aj tak zmizne.
Biginka
07.03.08,10:07
Dobrý den, v návaznosti na tuto tému Vás chci poprosit. V uplynulých dnech tady byla doporučovaná na detoxikaci organizmu a výborné zlepšení akné česneková tinktura. Nestihla jsem si zapsat postup. Mohl by mi někdo, kdo to stihl toto zopakovat? Moc děkuji.
Biginka
07.03.08,10:10
Dobrý den, v uplynulých dnech tady byla doporučena na detoxikaci organizmu a zlepšení akné česneková tinktura, může mi ji někdo zopakovat? Moc děkuji.
Biginka
07.03.08,10:16
Dobrý den, k tomuto problému tady byla doporučena česneková tinktura, prosím autora o zopakování, prosím.Ďěkuji.
tronicpe
08.03.08,21:55
Ja som užíval ako to tu už niektorý spomínali - Roaccutan - ktorý sa podáva pri mierne ťažších ale veľmi ťažkých stavoch akné. Aj mne to viacmenej predpísala kožná lekárna na požiadanie, nakoľko som počul v tých časoch o veľmi dobrých výsledkoch. Tento liek je hlavne na to aby sa menej vylučovaly mastnotu - aby pokožka nebola mastná a aby sa liečilo akné. Asi približne 2 mesiace po nasadení tochto lieku ( užíva sa približne tento liek pol roka ) sa mi pokožka začala čistiť od akné, či už na tvári alebo na chrbte. Neskôr som mal takú pokožku ako malý novorodenec. Pokožka nebola vôbec mastná. Hlavnou nevýhodou je, že v tomto období užívania sa človek nemá zdržiavať na slnku. Ďalšou nevýhodou je, že pre organizmus je to silný liek, i ked som nič takého závažného nepocitoval - semtam bolenie hlavy. A nemali byť užívať tento liek tie ženy, ktoré chcú v najbližšej dobe otehotnieť, nakoľko je veľká pravdepodobnosť zdeformovania plodu. Tieto lieky sú vlastne ešte stále vo výskume, a v prípade ked sa rozhodnete ich užívať- nezľaknite sa dlhého príbalového letáku. Ja som to užíval tak ako je predpísané pol roka a výsledok bol perfektný - na neporovnanie. Každý musí zvážiť pre a proti ak sa rozhodne užívať tento liek. Keby som si mal ešte raz vybrať - zase by som ho užíval - lebo každý kto má problémy s akné vie čím prechádza. Teraz som približne 1 rok po doužívaní a stále mám čistú pokožku - i ked sa sem tam niečo objaví ale hned aj zmizne.

Prajem veľa štastia
lindusaaa
28.03.08,18:55
Aj ja pridam skusenost, sice nie moju ale sestrinu. Aj u sestry to zacalo na 2.st.ZS. Velke hrce, s ktorymi sa nedalo nic robit, len boleli. Tiez poskusala vsetko mozne, vystriedala vela doktorov. Pomohla jej kozmetika od Biodermy, sebiovy krem a teraz, ked je to uz ok pouziva Avene. Tiez pouzivala biolampu. Pila caje. Ale dolezite je ocistit organizmus zvnutra.
simon22
15.08.08,23:05
Ja takisto beriem Roaccutane, ale dopracoval som sa k nemu az v 23 rokoch, dovtedy kozny skusal masticky, kremiky, vodicky... az kym neprisiel na to, ze treba ist o level vyssie a nasadit antibiotika. Uz to beriem asi rok, a este pol roka budem - davky sa postupne znizuju. Aj ked plno pseudoodbornikov tvrdi ake je to svinstvo a co to robi s organizmom, ja na tento liek nedam dopustit. Je to jedine co mi pomohlo, citim ako po psychickej stranke rastiem, davam sa dokopy, ziskavam naspat to davno prachom zapadnute sebavedomie. Som ako znovuzrodeny, opat sa pozeram ludom do oci, komunikujem s nimi. A este nieco... zrkadlo som predtym neznasal...teraz si pohladom do neho dviham vlastne ego... rano sa pozriem aky som pekny a hor sa do sveta, ktory prinase stale nieco nove a pekne...a vecer sa pozriem znovu a dalsi pekny den za nami S.
slavo11
16.08.08,06:12
ja som isty čas používal Locacid kvapky. su to kvapky ktore vyzeraju ako kvapky proti kašlu a končekami prstov sa nanašaju na tvar . jestvuje aj forma kremu ale ta obsahuje parabeny - konzervanty na ktore mam alergiu. naozaj učinny prostriedok.
archangelsk
19.10.08,21:24
Ja som to maval na chrbte a spodnej casti ruk. Po dlhsom pobyte pri mori (egypt) s mnozstvom plavania a opalovania, akne uplne zmizlo. Kym som pouzival rozne pripravky, tak sa to len zhorsovalo. Tiez je dolezite "nebabrat" do toho - takze zamestnat ruky ;-)
NarutKa-Mel
26.11.12,10:16
Zdravim. chcem prispiet tiez lebo som mala ten isty problem s akne. tiez nic nepomahalo tak som na nete nasla lekarsku kozmetiku-dermatologicku a hned mi predpisala silne antibiotika Doxybene , to bolo jedine co mi pomahalo aj hrce zmyzli ale sem tam daco ostalo preto som mala ist na dajaky laiser co by stalo 160 eur aj to len v akcii 2 krat do mesiaca,tusim tolko by aj stacilo na tie jazvy. ale nesla som je to drahe ale pocula som ze je to fakt super a ze to odstrani vsetko-nielen jazvy ale aj vrasky aj ine nedostatky.no chodila som este kazdy mesiac na cistenie ktore bolo zakoncene zelenym a cervenym svetlom. ucinne velmi jedna taka proceduara ma stala 30 eur plus na doma som si mala kupit strieborne mydlo ktore tiez stalo 20 eur.takze tak.pomohlo fakt. to doxybene ne super no tazky na zaludok strasne,ale ked si zvykne tak je to ok uz.