Luna
01.03.05,09:39
Za 3Q/2004 som dávala DDP.Nemá niekto z Vás už napísanú žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu?
vladan
01.03.05,09:45
žiadosti o vrátenie nadmerného odpočtu boli zo zákona o dani z pridanej hodnoty vypustené a to novelou účinnou od 1.5.2004
Lucia7
01.03.05,09:47
A musí sa podávať žiadosť? V zákone to upravené nie je. Ale mám osobnú skúsenosť, že žiadosť netreba písať, nakoľko oni musia odpovedať na každú korešpondenciu, ktorú obdržia a to je asi pre nich problém. Osobne som musela takúto žiadosť stornovať.
Ľuba
01.03.05,09:50
Ja som v januári 2005 podávala žiadosť o vrátenie preplatku DPH na základe podaného DDP za 01/2004. Síce mi na ňu neodpovedali, ale preplatok prišiel na účet.
Luna
01.03.05,09:51
Vladan,viem,že žiadosti boli zrušné.Ale týka sa to aj keď dávaš DDP na DPH?
Lucia7
01.03.05,10:03
Ono to možno niekedy závisí aj od pracovníčky DÚ.
Luna
01.03.05,10:14
Čakala som,že nám vrátia NO automatický a nič. Kdesi som tú čítala,že pri DDP treba napísať žiadosť na vrátenie NO.Volám na DÚ od rána a nikto mi to tam nebere.
lenkak
01.03.05,11:11
Žiadosť už nie je potrebné posielať na DU, automaticky Ti vrátia NO.
mala si NO za 3Q. Ak si si v nasledujúcom zdaňovacom období neuplatnila tento NO, tak potom do 30 dní od tohto zd. obdobia, (v tvojom prípade si posielala 4Q do 25.1.05) by Ti mali vrátiť NO.
Luna
01.03.05,12:19
Lenka,za 3 Q/2004 som dávala DDP.Ten som si odrátala automatický v4Q/2004.
Z DÚ mi volali,že mám platiť celú daň a opraviť DP.Zaplatila som a opravila DP.Potom mi včera volali zas,že oni až teraz dostali DDP za 3Q/2004,a že mi to riadne DP opravuje na pôvodné sumy.(Posielala som spolu obidve).Keď som sa mladého pýtala,kedy mi vrátia NO,odpovedal mi že si mám napísať žiadosť.Keď som sa pýtala prečo,nevedel odpovedať.Povedal že mám zavolať správcovi.Dnes som tam chcela ísť osobne,ale zrejme správca dnes nepracuje.
Ľuba
01.03.05,12:43
Naša správkyna dane mi povedala, že žiadne zápočty po dodatočných DP už nefungujú, a že na vrátenie preplatkov treba dávať žiadosť.
lenkak
01.03.05,13:15
Určite žiadosť netreba písať. To by mi už NO nevrátili aspoň 3x. Len majú chaos na DÚ. Asi si mysleli, že nemáš nič po robote a tak Ťa otravujú s nejakou žiadosťou, ktorú Ti zákon neprikazuje.
bodliak
01.03.05,13:32
Možno pri dodatočných...
Pokiaľ mi nevznikne možnosť zápočtu v ďaľšom období, tak mi to už vracajú automaticky bez žiadosti.
lenkak
01.03.05,13:44
Keď som si pozrela §79 Nadmerný odpočet nikde sa tam nepíše o podaní žiadosti. Ale pri dodatočnom DP možno..., ešte sa na to pozriem.
olga88
01.03.05,14:34
Ziadost sa nepodava ani pri DDP.
Olga
Luna
02.03.05,08:25
Takže som sa konečne dovolala na DÚ. Ak podávate DDP,daňová povinnosť sa tým nesmie krátiť. Potom sa NO bere ako preplatok na DPH a musíte podať žiadosť o vrátenie preplatku na DPH.
Susan
02.03.05,08:45
Moja skusenost je takato: Podavala som DDP napr. za II.Q.2004 zaroven s riadnym danovym priznanim za III.Q.2004 a mohla som zaplatit iba rozdiel, ktory vznikol medzi riadnym a DDP. Uvedenu informaciu o uhrade som mala telefonicky prejednane s pracovnickou DU. Bolo vsetko OK a ani ziadost som nemusela pisat. Tak ako maju jednotlive DU zosuladene svoje predpisy??
Luna
02.03.05,09:11
Susan neviem.Opíšem Ti môj prípad.Za 3Q/2004 som dávala DDP na cca 30000
Za 4Q/2004 som mala veľkú daň.povinnosť.Dodatočné DP som podržala s tým,že si NO odrátam v ďaľšom Q. Aj som tak spravila.Deň po podaní DP mi volali z DÚ,že to mám zle,že daň treba zaplatiť celú (jasné že budú penále). Teraz mi volali,že to čo bolo zlé som mala dobre vypísané ale že na vrátenie dane si musím napísať žiadosť.Pýtala som sa akú žiadosť keď v zákone nič také nie je.Lenže oni to už posudzujú ako preplatok na dani. Teraz tento preplatok chcem aby mi preúčtovali na daň.z príjmu .Som zvedavá čo bude ďalej.
randy
24.07.06,16:02
prosím.... bavíte sa tu o žiadosti...
dnes som robila dodatočné priznanie k DPH a na DU mi povedali, že musím dať žiadosť o vráteni..
ale ako má tá žiadosť vyzerať... to mi už nepovedala...:o
má niekto nejakú predlohu???? prosím.....
Zoltán Kovács
24.07.06,16:20
prosím.... bavíte sa tu o žiadosti...
dnes som robila dodatočné priznanie k DPH a na DU mi povedali, že musím dať žiadosť o vráteni..
ale ako má tá žiadosť vyzerať... to mi už nepovedala...:o
má niekto nejakú predlohu???? prosím.....

Titl.



V E C
Žadosť o vrátení nadmerného odpočtu DPH


Na základe podaného opravného daňového priznania zo dňa ................ za zdaňovacie obdobie .................. Vás žiadame o poukázanie nadmerného odpočtu vo výške ..................... na náš účet ......................

S pozdravom
Tweety
24.07.06,16:22
Titl.



V E C
Žadosť o vrátení nadmerného odpočtu DPH


Na základe podaného opravného daňového priznania zo dňa ................ za zdaňovacie obdobie .................. Vás žiadame o poukázanie nadmerného odpočtu vo výške ..................... na náš účet ......................

S pozdravom
Súhlasím, iba poopravím text, nie na základe opravného, ale dodatočného...
Zoltán Kovács
24.07.06,16:38
Vďaka Tweety za opravu. Vždy to pletiem, dodatočné alebo opravné. Oprav ma ak sa mýlim. Opravné je do termínu 25., a dodatočné po termíne. alebo naopak?
Paula
24.07.06,16:40
Opravné je do termínu 25., a dodatočné po termíne

Tak je správne.
randy
25.07.06,06:37
veľmi krásne Vám "obom" ďakujem..... :)
Tweety
25.07.06,07:36
Vďaka Tweety za opravu. Vždy to pletiem, dodatočné alebo opravné. Oprav ma ak sa mýlim. Opravné je do termínu 25., a dodatočné po termíne. alebo naopak?
Prvé platí.:cool::eek: