sonyaNR
05.11.07,14:40
Dobrý deň. chcela by som si otvoriť prevádzku - rozvoz pizze- podotýkam,že iba rozvoz..chcela by som sa spýtať, že aké hygienické podmienky musí spĺňať miestnosť, v ktorej sa bude tepelne spracovávať pizza.. je problém, ak je táto miestnosť v obytnom dome? postačil by zvlášť vchod do tejto miestnosti? a čo sa týka skladu? Sú tam nejaké špeciálne podmienky?
Poprosím Vás o radu... som začínajúca v tejto oblasti...
ďakujem Vám...:)
tetrisss
05.11.07,13:44
Dobrý deň. chcela by som si otvoriť prevádzku - rozvoz pizze- podotýkam,že iba rozvoz..chcela by som sa spýtať, že aké hygienické podmienky musí spĺňať miestnosť, v ktorej sa bude tepelne spracovávať pizza.. je problém, ak je táto miestnosť v obytnom dome? postačil by zvlášť vchod do tejto miestnosti? a čo sa týka skladu? Sú tam nejaké špeciálne podmienky?
Poprosím Vás o radu... som začínajúca v tejto oblasti...
ďakujem Vám...:)

takto sa neda asi poradit, treba zajst za najblizsimi hygienikmi, zavolat ich a prekonzultovat to na mieste, ver mi ze usetris cas aj peniaze, ale kedze sa bude tepelne spracovavat, predpokladam, ze nie iba ohrievat, tak je tam toho dost.
tetrisss
05.11.07,13:45
Priestor inak musis mat vynaty v obytnom dome na podnikatelske ucely.
lenkak
05.11.07,18:19
problém miestnosti nie je, pokiaľ je miestnosť vybavená a spĺňa všetky kritéria hygienikov. Predpokladám, že budeš mať pizzu ako polotovar a ten len tepelne upravíš. Na pec budú od Teba požadovať nejaký certifikát, resp. potvrdenie, že vyhovuje normám EU. Takisto aj haccp. -
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html