padro
05.11.07,16:25
Mam 100Sk bankovku na ktorej chyba kusok z rozku. Nechcu ju ale v obchode zobrat. Da sa to vymenit v banke, je to za nejaky poplatok? Dakujem za rady.
toria
05.11.07,16:10
Áno dá sa to vymeniť. Myslím, že je to tak, že ak chýba menej ako 10% tak tam je poplatok 10,- SK, a to sa ti oplatí... 90 máš na míňanie.
padro
05.11.07,16:11
oplati len mame to dali niekde v obchode,... takze strata
toria
05.11.07,16:14
to hej, ale čo zahodíš ich??? Pri preberaní peňazí si ich treba riadne prezrieť, lebo sa to nopláca.
EPk
05.11.07,16:15
Kolega sa bol pytat a v inej banke ako NBS to je za 50,-. Ak mas NBS blizko tam to vymenia.
Stefan2005
05.11.07,16:16
Podľa mňa to kľudne skúšaj aj v iných obchodoch, niektoré to bez problémov zoberú (náš zákazník náš pán) a odovzdajú to v tržbe do banky. A banka ju pri prepočítaní tržby vylúči z obehu. A malo by to byť bez poplatku.
padro
05.11.07,16:20
tak to budem skusat v obchode, je to fakt len kusok mozno si to nevsimnu :D NBS mam cca 100km:D
endrju
05.11.07,16:46
Predajne nie sú povinné prevziať takto poškodené bankovky.
Ak sa nemýlim, banka (ktorákoľvek komerčná) je povinná pri uskutočňovaní hotovostných operácií prevziať takto poškodenú bankovku bez toho, aby si za prevzatie poškodenej bankovky účtovala akýkoľvek poplatok. To sa vzťahuje na všetky operácie uskutočňované v banke v hotovosti (napríklad, hotovostný vklad na účet alebo hotovostný nákup cudzej meny a pod.). Treba skúsiť na stránke Národnej banky Slovenska (http://www.nbs.sk) vyhľadať informácie na túto tému. Malo by to byť upravené nejakým opatrením Národnej banky, ktoré bolo vyhlásené aj v Zbierke zákonov. Teraz nemám toľko času, aby som príslušný predpis hľadal, ale viem, že taký predpis som už čítal (cca pred 3 rokmi), keď som sa tiež dostal do navlas rovnakej situácie s poškodenou bankovkou v hodnote 500,- SK. Príslušná pobočka banky môj hotovostný vklad takejto bankovky prevzala "bez rečí" a bez poplatku "za poškodenú bankovku". Poplatok za pohyb na účte si banka (samozrejme) nezabudla zaúčtovať. ;)
Excise Duty
05.11.07,16:50
Mam 100Sk bankovku na ktorej chyba kusok z rozku. Nechcu ju ale v obchode zobrat. Da sa to vymenit v banke, je to za nejaky poplatok? Dakujem za rady.

Pozri vyhlášku Národnej banky Slovenska č. 465/2001 Z. z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti o postupe pri prijímaní zákonných peňazí a pri nakladaní s nimi a podrobnosti o poskytovaní náhrad za necelé bankovky alebo za inak poškodené bankovky a mince.
adaza
05.11.07,17:01
ja mám skúsenosť s ČSOB a VUB, mali by ti to tam vymeniť kus za kus bez poplatku
padro
07.11.07,10:54
tak uz som to vyriesil, potreboval som vlozit na ucet vo VUB, okrem toho ze ako klasicky fungovalo 1 pracovicko miesto styroch,...ale to len mimotemy tak mi povedala ta pracovnicka ze ona mi ich nemoze zobrat ze musim ist do hlavnej pokladne a ze mi z toho nieco strhnu, tak som si pockal isiel tam a ta mi povedala ze mi to zoberie a nestrhnu mi nic :)
vieroslava
07.11.07,12:20
tak uz som to vyriesil, potreboval som vlozit na ucet vo VUB, okrem toho ze ako klasicky fungovalo 1 pracovicko miesto styroch,...ale to len mimotemy tak mi povedala ta pracovnicka ze ona mi ich nemoze zobrat ze musim ist do hlavnej pokladne a ze mi z toho nieco strhnu, tak som si pockal isiel tam a ta mi povedala ze mi to zoberie a nestrhnu mi nic :)
mimotemy"Teším sa" (potvrdzuje to moje dlhoročné skúsenosti) že ani ludia na jednom pracovisku, ktorí by mali byť kompetentní, nemajú jednotný názor a nepostupujú v zmysle zákona.
Brego
25.11.09,18:36
a myslíte, že takýto postup v platí aj pre bankovky EUR? mam stofku z ktorej chyba max 30%
Tweety
25.11.09,18:56
a myslíte, že takýto postup v platí aj pre bankovky EUR? mam stofku z ktorej chyba max 30%
Poškodené bankovky vymeníte jedine v NBS.