heike
05.11.07,21:27
Z RZZP r. 2005 mi vyšiel nedoplatok ccá 200,--. Po kontrole na ZP mi zistili preplatok okolo 3400,-- Sk. Tohto roku som si chcela overiť, či mi vyšiel správny preplatok a po návšteve pobočky mi zmrzol úsmev a aj plány s preplatkom. Mali mi ešte ohľadom toho volať a po telefonáte som bola hotová: nedoplatok vo výške 2700,-- Sk. Problematické bolo RZZP z roku 2005, pretože mi neprávom vyplatili preplatok. Stalo sa to tak, že pracovníčka, ktorá mi nahadzovala a opravovala zúčtovanie, ho neuzavrela, nechala ho otvorené, ale systém jej ho uzavrel a ďalšia pracovníčka, keďže videla zúčtovanie prekontrolované a uzavreté, mi preplatok vyplatila. Vykompenzovaním nedoplatku, ktorý mi vyšiel za rok 2005, preplatku (i keď nie v takej výške, ako som si ho vypočítala) a neprávom vyplateného preplatku mi vyšiel spomínaný nedoplatok.

Viem, že zaplateniu nedoplatku sa nevyhnem, ale dá sa na to nejak upozorniť na nejakej inštitúcii, ktorá je nad zdravotnou poisťovňou, poprípade si uplatniť nejaké "odškodnenie" (ak sa dá o takom niečom v tomto prípade hovoriť).
heike
14.11.07,13:49
Prosím, vie mi niekto v tomto poradiť?
jankasm
14.11.07,14:50
Riešenie tvojho problému bohužiaľ nepoznám ale zopakujem to, čo sa tu už veľa krát písalo: nespoliehať sa na tetušky v poisťovniach, ako v ZP tak v SP, veľakrát totižto vedia toho menej ako my. :mee:
Moja kámoška tiež podávala RZZP, spolu sme ho vypísali, bola ho odovzdať a tetuška na ZP jej ho vrátila s tým, že je zle vypísané, a že jej vyjde preplatok zo zamestnania. Čo bola blbosť a jej sa to tiež nezdalo, ale keď tak povedali, tak tak urobila. Po porade s p. Mihálom a ďalšom podrobnom preštudovaní tlačiva, som ju donútila vypísať ho nanovo a nebrať od ZP žiadny preplatok. Teraz by bola na tom presne rovnako ako ty. :o