Ddamon
05.11.07,21:07
Potreboval by som vediet, ci existuje zakon, ktory nariaduje zamestnancovi oznamit nepritomnost na pracovisku do 24 hodin. teda, ak sa jedna o absenciu v tom zmysle, ze je podlozena potrdenim od lekara, ale zamestnanec do 24 hodin neoznamil nadriadenemu svoju nepritomnost. ci sa to moze posudzovat ako vazne porusenie pracovnej discipliny a nasledne ukoncenie pracovneho pomeru.
Zoltán Kovács
05.11.07,20:19
Potreboval by som vediet, ci existuje zakon, ktory nariaduje zamestnancovi oznamit nepritomnost na pracovisku do 24 hodin. teda, ak sa jedna o absenciu v tom zmysle, ze je podlozena potrdenim od lekara, ale zamestnanec do 24 hodin neoznamil nadriadenemu svoju nepritomnost. ci sa to moze posudzovat ako vazne porusenie pracovnej discipliny a nasledne ukoncenie pracovneho pomeru.

Zákon neustanovuje termín doručenia potvrdenia PN od lekára.
JankaO
05.11.07,20:48
Potreboval by som vediet, ci existuje zakon, ktory nariaduje zamestnancovi oznamit nepritomnost na pracovisku do 24 hodin. teda, ak sa jedna o absenciu v tom zmysle, ze je podlozena potrdenim od lekara, ale zamestnanec do 24 hodin neoznamil nadriadenemu svoju nepritomnost. ci sa to moze posudzovat ako vazne porusenie pracovnej discipliny a nasledne ukoncenie pracovneho pomeru.

V Zákonníku práce § 144 je uvedené, že zamestnanec je povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu. Nie je stanovené presne do koľkých dní, ovšem zamestnávateľ vo svojom vnútornom pracovnom poriadku môže stanoviť do kedy treba napr. DPN oznámiť a čo sa považuje za porušenie pracovnej disciplíny.