ikula
18.06.04,11:37
Prosím o pomoc, lebo sa tu hádame:

musel v r. 2003 dokladovať pracovnú cestu súkromník - FO neplatca DPH: spotrebu PHM aj bločkami, alebo to stačilo prerátať podľa technického preukazu a cien platných v tom čase podľa cestovného príkazu a správy z cesty? A ako to bolo v r. 2002, 2001? Vozidlo vlastné, nezahrnuté v majetku firmy.
Ďakujeme
MURKA
18.06.04,10:36
My sme tam doklad pre istotu dokladali, aby kontrola neskôr vedela, akú cenu PL sme použili, ale podľa mňa to tam nemusí byť. Možno stačí nejaký prehľad cien PHM.


Mirka
ANNA
18.06.04,11:53
Dokladovať sa nemuselo. Ceny PHM bývajú uverejňované v rôznych publikáciach. A aj Slovnaft uverejňuje ceny. Ale ak sa podloží cesťák bločkami cena sa použije z bločku.
ekin
18.06.04,15:00
suhlasim s tym, co je tu napisane predo mnou - niektoré dan.urady vyzadovali aj bločky, ja osobne som ich dávala aspon raz za mesiac a hlavne ak to bolo z ineho mesta, aby bolo potvrdené, že som prinajmenšom išla tým smerom. Nevierohodne vyzera, ak niekto prejde celu republiku a nedolozi ani jeden bloček - aj keby mal 70 litr. nádrž. Proste prečo uputavat pozornost?
Ak uz tie bločky nie su, tak ofotit a prilozit prehlad o ročných cenach PHL, ktoré bývaju zverejnovane napr. v poradcoch či na stranke slovnaftu. A tiez odporucam prikladat listky parkovne, alebo aj MHD, lebo napr. moja klientka v Blave nerada šoferuje, takze tam ide autom a po blave v centre sa presuva MHD, podobne aj v Prahe.. A kludne to napisem do cestaku, vyzera to vierohodnejsie :-)