rommy
06.11.07,07:03
Ahoj poraďáci, viete mi prosím poradiť ako mám postupovať keď sme predali auto ale do konca roka si ho chceme prenajímať? Na toto auto máme zaplatenú daň z MV pre rok 2007 mám ju odhlásiť a znova prihlásiť alebo to môžem nechať takto a odhlášku urobím až keď auto nebudeme prenajímať a používať na podnikanie?
ekonom99
06.11.07,06:14
Ahoj poraďáci, viete mi prosím poradiť ako mám postupovať keď sme predali auto ale do konca roka si ho chceme prenajímať? Uzavriete klasickú nájomnú zmluvu po dni predaja. Na toto auto máme zaplatenú daň z MV pre rok 2007 mám ju odhlásiť a znova prihlásiť Ako vlastník vozidla máte podľa zákona povinnosť oznámiť daň.úradu predaj auta a súčasne požiadajte o vrátenie pomernej časti zapatenej dane. To isté môžte urobiť aj voči poisťovni a pýtať si časť zákonnej a havarijnej poistky. alebo to môžem nechať takto a odhlášku urobím až keď auto nebudeme prenajímať a používať na podnikanie?
odpovede vid modrým
rommy
06.11.07,06:31
A my nemusíme mať zaplatenú daň z MV keď ho budeme používať na podnikanie a uplatňovať si PHM?
Johanka
06.11.07,06:32
Kto kúpil MV - občan alebo "firma" do obchodného majetku ?
rommy
06.11.07,06:45
Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.
rommy
06.11.07,07:52
Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.
Poradíte?:)
Rozalka
06.11.07,08:03
Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.
Daň z MV zaplatí nový vlastník, lebo mu slúži na podnikanie (má príjem z prenájmu). Priznanie do 15 dní a aj zaplatiť daň - samozrejme len v alikvotnej čiastke do konca kalendárneho roka
rommy
06.11.07,08:13
A čo PHM? môžeme si tankovanie uplatniť do výdavkov ak nebudeme mať zaplatenú daň?
Johanka
06.11.07,08:20
Zahŕňanie nakúpených/spotrebovaných do daňových výdavkov nie je v Zákone o dani z príjmov podmienené zaplatením/nezaplatením dane z MV ;).
rommy
06.11.07,08:44
Tak to sa priznám že som si myslela že je to tým podmienené:o
ekonom99
06.11.07,11:00
A my nemusíme mať zaplatenú daň z MV keď ho budeme používať na podnikanie a uplatňovať si PHM?
Daň platí len vlastník vozidla (on s ním podniká, od vás dostáva nájomné). Vy ako nájomca neplatíte daň, ani zákonnú poistku, dokonca ani havarijné poistenie. Všetky tieto náklady by si mal prenajímateľ zakalkulovať do ceny nájmu. Vaše náklady sú: pohonné hmoty, umyvárka, servis, opravy a techn.znodnotenie auta, ak si to dohodnete v zmluve, môžte si aj pripoistiť sedadlá atd atd.