galmar
06.11.07,13:44
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci regionalne zdruzenie pravnickych osob (je aj evidovane v registri zdruzeni PO, aj za menom pouziva skratku z.p.o.) moze byt zaroven aj neziskovou organizaciou?
Toto zdruzenie ma v zriadovacej zmluve ma uvedene , ze je neziskovou organizaciou.
Riadi sa taketo zdruenie aj zakonom o neziskovych organizaciach? A podla akeho zakona hospodari? Aky typ JU/PU vedie a podla akzch postupov?

Dakujem za Vase odpovede.

V tejto oblasti sa len zacinam orientovat.
alena
07.11.07,10:08
ak vznikli v zmysle občianskeho zákonníka §20f-20j, tak patria medzi neziskové organizácie a platia pre nich všetky predpisy týkajúce sa neziskových organizácií, teda aj účtovníctvo pre neziskové organizácie
galmar
12.11.07,12:58
ano tak vznikli.
1,To znamena, ze pre nich plati zaroven zakon o neziskovych organizaciach a musia byt evidovane aj v registri neziskovych organizacii?
2, uctuju teda podla postupov pre n.o.(mozu aj JU, aj PU)
3, ake ine predpisy si mala na mysli?

Este raz vdaka
galmar
15.11.07,11:48
ano tak vznikli.
1,To znamena, ze pre nich plati zaroven zakon o neziskovych organizaciach a musia byt evidovane aj v registri neziskovych organizacii?
2, uctuju teda podla postupov pre n.o.(mozu aj JU, aj PU)
3, ake ine predpisy si mala na mysli?



Najde sa niekto, kto mi to objasni ?

Dakujem
victoria
15.11.07,14:08
Ano, musia byt evidovane v regsitri neziskovych organizacii, riadia sa predpismi a ustanoveniami zakona o uctovnictve a zakona o dani z prijmov spolu s postupmi uctovania pre neziskove organizacie.
Na stranke ministerstva financii najdes vsetky predpisy ohladom uctovnictva neziskovych organizacii.
galmar
20.11.07,06:54
Dakujem:)