Gong
06.11.07,20:51
Ahojte, prosím vás o radu, kúpila som si cibule tulipánov a narcisov, preto sa chcem s vami poradiť, či ich môžem počas zimy uskladniť v pivnici v kvetináčoch. Alebo mi prosím poraďte ako ich mám uskladniť, aby som ich na jar mohla zasadiť. Prvýkrát mám uvedené cibulky. Takže nevyznám sa v tom.ďakujem
durisovad
06.11.07,20:45
Ja som taketo cibule zasadila do zeme asi pred dvomi mesiacmi. Ak budes chciet, aby ti na jar vykvitli, mozes ich zasadit do kvetinacov a tie umiestnit na okno. Skusenost s tym nemam, ale vo februari-marci sa taketo kvetinky predavaju, hovoria tomu rychlene tulipany,narcisy,hyacinty... Ked odkvitnu, vyber ich zo zeme, uskladni na suchom chladnom mieste a na jesen s nimi sup do zeme v zahrade.
kukučka
06.11.07,21:08
A prečo ich chceš skladovať? Ak chceš aby na jar kvitli, ešte ich môžeš zasadiť do zeme.
VladoaKatka
07.11.07,03:32
Cibuľoviny t.j. tulipány, nácisy, krokusy a iné ďalšie sa sadia na jeseň, aby na jar kvitli. Ja si pamätám už od detstva, že mama aj susedky vždy hovorili:
Cibulky vyberieme zo zeme, keď deti vyjdú zo školy (v júni) a znova ich posadíme, keď pôjdu do školy (v septembri).
Ale tiež si myslým, že pokiaľ u Vás ešte nemrzne a neni sneh môžeš kludne posadiť.
beba13
07.11.07,14:11
Samozrejme treba ich zasadit mne prišiel dnes rano balik s cibulami tulipánov ktore som objednala 1.11.07 a sadit ich budem akonahle prestane pršat pokial nemrzne može sa sadit,lebo ked sadim v septembri tak v januari už vychadzaju zo zeme to ich može poškodit mráz. takže ich zasad.
durisovad
07.11.07,14:58
Aj moje tulipany vykuknu zo zeme, ked zasvieti prve slnko a zmizne sneh, ale aj napriej neskorsim mrazom sa im este nikdy nic nestalo. V aprili-maji vzdy pekne kvitli.
monte
07.11.07,17:59
pokiaľ nemrzne posaď ich a prikry čečinou, musia prejsť chladom aby vykvitli, tak neváhaj a na jar sa teš :)
mihalnicka
20.11.07,15:32
Cibuloviny musia prejsť obdobím chladu..inak nevykvitnu, ale do mrazov maju stihnuť aj zakoreniť.Teraz je najvhodnejšie ich dať do chladničky a pri otepleni na jar rychlo vysadiť..alebo ich použiť ako rýchlené a vysadiť na jar do kohlíka.