M3G
06.11.07,22:45
Neviete mi niekto povedať, či si poisťovňa union robí srandičky zo svojich zákazníkov, alebo som iba ja slepý, pretože som bol doteraz zvyknutý, že keď platím za zamestnancov odvody, uvádzam ako variabilný symbol IČO + 00, avšak stránka poisťovne uvádza rodné číslo, t.j.

http://www.unionzp.sk/index.php?www=sp_detail&id=78&navigation_id=52

Preto som teda aj uvádzal rodné číslo, za čo ma minule pekne zm*dali...
Lydka R
06.11.07,21:51
Neviete mi niekto povedať, či si poisťovňa union robí srandičky zo svojich zákazníkov, alebo som iba ja slepý, pretože som bol doteraz zvyknutý, že keď platím za zamestnancov odvody, uvádzam ako variabilný symbol IČO + 00, avšak stránka poisťovne uvádza rodné číslo, t.j.

http://www.unionzp.sk/index.php?www=sp_detail&id=78&navigation_id=52

Preto som teda aj uvádzal rodné číslo, za čo ma minule pekne zm*dali...

No myslím, že si neuvedomili, že aj FO môže byť zamestnávateľom. Alebo nemajú jasno v tom, kto je FO a kto PO. Samozrejme RČ platí pre FO, ktorá platí svoje poistné. Alebo si ozaj robia srandičky...
Zoltán Kovács
07.11.07,06:12
Štátna pokladnica
číslo účtu: 7000 256 534/8180
konštantný symbol: 3558
špecifický symbol: v tvare: mesiacrok, napr. 0706
variabilný symbol: rodné číslo - platiteľ poistného fyzická osoba
IČO platiteľ - poistného právnická osoba


Podľa mňa to treba chápať tak, že fyz.osoba sú szčo a samoplatitelia, a právnická osoba sú FO-zamestnávateľ,SRO-zamestnávateľ...... vlastne všetci zamestnávatelia pre ních sú právnické osoby.
ekopo
07.11.07,06:51
Asi treba vysvetliť niektorým "zodpovedným" čo je to právnická osoba. Definícia:
Právnická osoba je organizácia osôb alebo majetku, ktorá sa vytvára na určitý účel a ktorej objektívne právo priznáva vlastnú právnu subjektivitu. Obvykle je to podnik, organizácia, nadácia, ktorá je spôsobilá k právam a povinnostiam.
Právnickú osobu definuje §18 ods 2 Občianskeho zákonníka.
M3G
07.11.07,11:19
Podľa mňa to treba chápať tak, že fyz.osoba sú szčo a samoplatitelia, a právnická osoba sú FO-zamestnávateľ,SRO-zamestnávateľ...... vlastne všetci zamestnávatelia pre ních sú právnické osoby.

Som tam dnes volal, aby sme si to vysvetlili...a vraveli niečo podobné. Ja som im na to odpovedal, že či tie odvody čo mám platiť, mám chápať tak, že ich v podstate ani nemusím platiť :)