deha
18.06.04,11:49
V krátkej dobe naša súkr. spoločnosť prechádza na tento program-účto a my o ňom nemáme ani poňatia a zrejme ani pracovníci firmy, ktorí ju u nás aplikujú, keď čítam, čo komu aký celkom lacný program-/MRP/ dokáže pri správnom nastaveni spraviť a preúčtovať, je mi z toho nanič!!
leonq
18.06.04,09:53
ak to nie je tajomstvo, kto to u Vas implementuje
Jozef Mihál
18.06.04,10:01
deha, ako človek od konkurencie by som sa k tomu naozaj nemal vyjadrovať, ale nedá mi to...úprimne Vás ľutujem...ak môžete, zmeňte zamestnanie...
deha
18.06.04,10:32
Z etického ohľadu ich nemôžem menovať ale je ich náplňou práca s IT a naše managmenty sú nejak závisle na sebe prepojené, lebo sústavne berieme ich produkty, rep. oni ich implementujú a jeden je horší od druhého. Sledovala som aj v tejto téme, že je veľa praktických na obsluhu programov, ja sama mam v privatnej sfere velmi dobre skusenosti so Softipom, MRP ale tu aby ste si samy kontaktovali programátorov, resp. implementárov, neviem ako sa to správne nazýva a nakopávali ich k funkčnosti, teraz napríklat záležitostí okolo novej DPH/

o výkaze DPH-tak to možeme len snívať, je len na nás do akých riadkov a kde dáme!/
leonq
18.06.04,11:17
poznamka p.Mihala bola spravna, ak konzultanti nevedia co robia tak si to musite spravit sami ale to znamena niekolkonasobne viac vynalozenej energie.Podobne skusenosti som mal pri implementovani SAPu nastastie aspon niektori konzultatni vedeli co robia.
P.S. myslim ze spomenut ich mena nie je neeticke aspon usetrite mnoho penazi a energie ostatnym.Inak asi ste typicky priklad ked do ekonomiky vstupuje podnikova politika alebo nieco ine...
Jozef Mihál
18.06.04,11:32
Nechápem majiteľov firmy, ktorí si z dôvodov rôznych "politík" nechajú nainštalovať do firmy softvér, o ktorom dobre vedia že je zlý, drahý, nefunguje komunikácia s tvorcami prípadne kompetentnými implementátormi...

Keď do firmy kupujú auto, na ktorom sa oni vozia, tak asi nekúpia nejaký ... hoci od kamaráta, ale niečo poriadne.
Richard
18.06.04,13:31
Nemám účtovné skúsenosti s NAVISION, ale má množstvo funkcií, ktoré iné softvéry nemajú... aspoň podľa zostáv (žial iba tlačových).
Raz som potreboval od klienta nejaké exporty a nevedel mi dať nič poriadne, lebo všetky dáta (potreboval som ich do excelu) boli rozhádzané... Neveril som a skúšal som to urobiť v Navision sám, ale za 5minút čo som na to mal sa mi to nepodarilo (nechcel som dokazovať klientovi, že sa to dá).
Napísal som aj firme (tuším istroconti) aby mi dali vedieť ako sa to dá urobiť a či vôbec... podpora žiadna - odozva nulová.
leonq
21.06.04,08:32
myslim, ze tak robia preto lebo niektori pani manageri nemaju ani ponatia co to znamena spolahlivy informacny system, ci uz je to jednoduchy uctovny software alebo komplexny informacny system.Je pravda ze v podstate to ani nemusia vediet, ale problem je v tom ze si to nedaju ani vysvetlit.Keby sa mali zan posadit a realne s nim par dni robit tak by to mozno pochopili.
O NAVISION toho neviem vela a myslim, ze patri do skupiny systemov, ktore treba usit zakaznikovy na mieru ako napr,SAP a ak to konzultanti nedokazu tak si firma spravy viac problemov ako by ziadny inf. system nemala.
Jozef Mihál
21.06.04,08:53
Čo ja z druhej ruky viem (od človeka, ktorý je v istej firme ako interný zamestnanec tejto firmy zodpovedný za zavedenie NAVISION v tejto firme) - nedá sa tam rozumne riešiť - nakonfigurovať - ušiť atď. napríklad taká pre našinca základná vec, ako je saldokonto...Tvorcovia NAVISION, pôvodom tuším Dáni, také niečo vo svojej krajine nepotrebujú... tam je platobná disciplína blížiaca sa k 100%...
porfin
29.06.04,09:32
Ja účtujem v Navisione a ak máte na výber NEKUPUJTE SI HO. http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
To nie je antireklama, to je osobná skúsenosť. Sme veľká spoločnosť a my rádoví pracovníci sme boli postavení pred hotovú vec- NAVISION sa kupuje a hotovo. Máme HOTLINE, ale máme aj taký pocit, že im my vlastne odlaďujeme program a vychytávame chyby. O preklikávamí, nastavovaní rôznych "filtrov" ani nehovoriac a ani o tom, že napr. po zaúčtovaní pokladne nemáte konečný stav atď. ... atď. Zostavy sú hlúpe a neprehľadné aj po nastavení filtrov, sú tam rôzne zbytočnosti a dôležité veci chýbajú...http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Sme tu viaceré účtovníčky a poviem Vám, že za 10 mesiacov ostrej prevádzky v tomto SW sme hotové s nervami. Do dnešného dňa nie je SW OK.
Každá zmena je problém, o dákych aktuálnych zmenách môžeme iba snívať, legislatívne to vôbec nestíhajú, neporadia ....
Je to KATASTROFA a ak by som raz menila miesto, tak nenastúpim do firmy, kde majú práve tento SW.
brm
16.10.04,20:42
poznám zopár zúfalých ženských, ktoré musia robit mzdy na tomto "programe"...nechcite radsej vediet ako maju komentáre...
jessica
31.10.05,11:14
Nas IT manager mi dal zistit, pokial je to mozne, ake implementacne firmy vedia tak spackat Navision. Hrozi nam totiz, ze budeme musiet pouzit prave tento system:-(
Mohli by ste mi prosim prezradit komu to nemame dat robit v ziadnom pripade?
Pripadne nemate niekto skusenosti s implementaciou Navision od firmy EXE?
Dakujem pekne.
jessica
02.11.05,10:04
Nas IT manager mi dal zistit, pokial je to mozne, ake implementacne firmy vedia tak spackat Navision. Hrozi nam totiz, ze budeme musiet pouzit prave tento system:-(
Mohli by ste mi prosim prezradit komu to nemame dat robit v ziadnom pripade?
Pripadne nemate niekto skusenosti s implementaciou Navision od firmy EXE?
Dakujem pekne.
Neviete mi nikto poradit prosim?
emilly2
09.11.05,09:48
ahojte, tiez sa chcem pridat k tejto debate, lebo sme firma ktora stoji pred rozhodnutim, ci prejst na navision alebo nie....a tiez sme poculi mnoho negativ na navision. v pripade ak by sme sa rozhodli, tak to u nas bude implementovat webcom-istro, nepoznate ich niekto ? teda kvalitu ich prace ?
alušik
11.01.06,07:55
Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.:mad:
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.
KEJKA
11.01.06,20:34
zažila som implementáciu NAVISION, implementátori sa zacvičovali, tak to aj vyzeralo. Trvalo 3 mesiace, kým sa vychytali chyby. Ďalšie tri, kým sa vychytali muchy. Ale funguje a všeobecne je s tým spokojnosť. A neprešla na to nejaká veľká firmy, takže tie vstupné náklady boli vysoké. Vyzerá to však, že sa rozhodli správne. Nejde o bežný účtovný program, ale o komplexný infosystém.
Až v tých lacných proramoch bude treba bojovať s EUR tu sa len prenastaví účtomena a pobežíme ďalej. A má to mnoho iných vypovedacích schopností - ciele však treba zadať na začiatku.
Takže som skôr za ako proti.
alušik
12.01.06,06:29
Lida, skusala som sa vsak spytat, ci tu na Slovensku funguju v riadnej slovenskej verzii. Vies, ako je to s legislativnou podporou? Ja by som totiz mala fungovat v ceskej verzii, ktoru budu konzultanti z Prahy prisposobovat tak, aby to splnalo nase legislativne podmienky. Mne osobne sa to moc nepaci hlavne kvoli tomu, ze ak sa dajme tomu bude nieco menit, musim si na to prist sama a dat im vediet, ze potrebujem zmenu toho a toho... Vies v inych SW som si uz zvykla na konfort typu - legislativa zabezpecena - ja ju pripadne len skontrolujem, ci mi to robi dobre, vykaz DPH mi vylezie uz na tlacive, ake ma danovy urad a pod. Neviem si predstavit, ze mam fungovat takymto sposobom...
tonidlo
22.02.06,13:57
Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.:mad:
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.
Navision má vlasnosť viacjazyčnosti ak máte na viacjazyčnosť zakúpenú granulu ! Potom si v menu zvolim v akom jazyku chcem vidieť celý IS a je to. Netýka sa to legislativnej zmeny! Tá je riešená úplne inak. Tú treba po konzultáciách zapracovať do objektov !!
KEJKA
22.02.06,18:39
Lida, skusala som sa vsak spytat, ci tu na Slovensku funguju v riadnej slovenskej verzii. Vies, ako je to s legislativnou podporou? Ja by som totiz mala fungovat v ceskej verzii, ktoru budu konzultanti z Prahy prisposobovat tak, aby to splnalo nase legislativne podmienky. Mne osobne sa to moc nepaci hlavne kvoli tomu, ze ak sa dajme tomu bude nieco menit, musim si na to prist sama a dat im vediet, ze potrebujem zmenu toho a toho... Vies v inych SW som si uz zvykla na konfort typu - legislativa zabezpecena - ja ju pripadne len skontrolujem, ci mi to robi dobre, vykaz DPH mi vylezie uz na tlacive, ake ma danovy urad a pod. Neviem si predstavit, ze mam fungovat takymto sposobom...
asi nemôžem menovať, ale je implement. firma v SR. Treba sa spojiť s touto firmou, bežíme v slov. verzii, samozrejme dá sa nastaviť AJ mutácia, resp. výkazy preklopí do zvolenej cudzej meny - je to pohodlné.
Vylezie hotový výkaz DPH, aj súpisy dokladov k jednotlivým riadkom.
Splna to naše legisl. podmienky.
babenko1
23.02.06,10:04
Chcela by som sa spytat - ludkovia, ktori v Navision pracujete - mate normalnu slovensku verziu?
Vcera som prisla zo skolenia Navision z Prahy. Tam mame totiz matersku firmu, ktora tento system zakupila pre vsetky dcerske a aj sesterske spolocnosti. Neviem, co ich viedlo k rozhodnutiu vziat preve tento SW, ale poviem Vam uprimne, som zhrozena.:mad:
Pracovala som uz na roznych SW - Softip,SunSoft,Datalock,Money, ale toto je hotovy "zazrak" spomedzi vsetkych SW. Robila som aj konzultantku pre Softip a par krat som sa stretla s reakciami, ze je SW zbytocne komplikovany, ale poviem Vam - chcela by som vidiet reakcie tychto ludi, keby videli Navision. To, co som v inom SW zvladla za pol minuty, musim v Navision robit postupnostami krokov, ktore mi trvaju minimalne 10 min.!!! Ak spravite chybu - mate smolu, nijako ju neopravite. Dosiahnete to len storno dokladmi. A povedzte mi - Vam sa nestalo, ze nejaku hlupost potrebujete preuctovat aj 3-4 krat?
Desim sa toho,ako idem sefa presviedcat, ze chcem iny SW. Drzte palce.bud rada, že nemáte SAP.. to je tiež niečo podobného...hrúúza
alušik
23.02.06,11:19
Áno, myslím, že všetky tieto nadnárodné spoločnosti majú jednu spoločnú vlastnosť - komplikovanosť. Ale bolo mi povedané, že ak sa s tým naučím robiť, tak budem spokojná... Lenže je iné naučiť sa s tým robiť s nejakou podporou zo strany implementačnej firmy a je iné naštudovať si veci sám. Ja teda šťastie nemám a budem si to musieť zväčša prelúskať sama. Čo ma však desí najviac, ak si tam urobím nejakú blbosť, na všetko vyrábam storno zápisy. Nič sa nedá opraviť bez toho.
deha
19.04.06,10:57
asi nemôžem menovať, ale je implement. firma v SR. Treba sa spojiť s touto firmou, bežíme v slov. verzii, samozrejme dá sa nastaviť AJ mutácia, resp. výkazy preklopí do zvolenej cudzej meny - je to pohodlné.
Vylezie hotový výkaz DPH, aj súpisy dokladov k jednotlivým riadkom.
Splna to naše legisl. podmienky.
Chcem sa len opýtať, je Váš systém schopný zobraziť serióznu zostavu saldokonta? U nás to nevedia nastaviť a dokonca účto je odopnuté od saldokonta, lebo to nevedia spojazdniť.
deha
19.04.06,10:59
Pracovať s impl., firmami ,ktoré pôsobia na Slovensku v tomto prípade je možno 100x horšie ako si to naštudovať sám
tonkat
02.07.06,15:12
Prosím, ako riešite to saldokonto v Navision. Už to nejako urobili, alebo je to stále pre nich veľká neznáma? Potrebovala by som v tomto poradiť. Vďaka.
KEJKA
18.09.06,18:30
Prosím, ako riešite to saldokonto v Navision. Už to nejako urobili, alebo je to stále pre nich veľká neznáma? Potrebovala by som v tomto poradiť. Vďaka.
SDK funguje...sú to otvorené položky zákazníkov alebo dodávateľov, nie je problém.... ale musia to nastaviť z implement. firmy
mik3333
07.11.06,08:15
Tiež som zdielal podobný názor ako väčšina tu zúčastnených, ale časom ako rástli moje vedomosti a skúsenosti tak som si ho obľúbil a nájdem tam všetko čo potrebujem. Chce to len mať dobrého partnera ktorý Vám tento soft. implementuje a samozrejme inteligentného konzultanta.
Daska
07.05.08,11:45
Vie mi niekto poradit ci sa da niekde zohnat DEMO tohto "velmi oblubeneho" programu???

Prave som sa dozvedela ze od 1.1.2008 nan prechadzam, ano vidite dobre od 1.1.2008, a nemam ani potuchy co to je....
Daska
12.05.08,18:07
Medzicasom som zistila ze nieco take neexistuje.... :(
KEJKA
12.05.08,22:06
demo neexistuje, je to prázdna krabica.....naplnia to implementátori podľa vašich požiadaviek.
wbi
14.05.08,18:08
Ahoj,
ja som pracovala vo firme, ktorá tento systém implementuje, na ekonomickom úseku. Účtovala som na ňom vyše dvoch rokoch, ako vo financiách, tak aj v mzdách. Je pravda, že som sa trocha natrápila, kým sa nám ho podarilo nastaviť, ale inak nepoznám lepší soft, ako je navision, podľa mňa sa dá celkom slušne premakať. A priznám sa, teraz vo firme bojujem o to, aby bol nasadený aj v mojom novom zamestnaní :)
Daska
28.05.08,11:19
Ako je to tam so slovencinou???
Nakolko mame matersku firmu v CR, tak bude aj program od nich a maju troska problem s nou...
KEJKA
28.05.08,18:46
NAVISION...slovenská mutácia, pre org.zložku výstupy sú české, len komunikácuia v rámci softu je slovenská.
ada_krc
28.05.08,19:39
Ja osobne uctujem v Navision resp. tento softver vlastnime v nasej uctovnej spolocnosti a vsetko mame bud v slovenskom alebo anglickom jazyku ( jazyk sa da doplnat vzdy podla poziadavky ).
Daska
30.05.08,05:36
NAVISION...slovenská mutácia, pre org.zložku výstupy sú české, len komunikácuia v rámci softu je slovenská.

Dakujem, presne toho som sa bala, vsak potrebujem hlavne tie vystupy v slovenskom jazyku..., to ze by so mnou program komunikoval po cesky by mi az tak nevadilo...
KEJKA
30.05.08,07:54
Dakujem, presne toho som sa bala, vsak potrebujem hlavne tie vystupy v slovenskom jazyku..., to ze by so mnou program komunikoval po cesky by mi az tak nevadilo...
tak sa teda bojíš, či nebojíš?
Lebo moja odpoveď bola pozitívna. Akurát že u nás v slovenskej mutácii dorábali české výstupy a účto prispôsobovali českej legislatíve, ty to však asi potrebuješ opačne. Takže záleží na impl.firme z ČR ako to dokáže rýchlo a dobre urobiť.
Lenže pozor...ideme na EURO a to NAV v kombinácii ČR a SR nezvláda jednoducho. Treba úpravy a nebude to najlacnejšie.
Daska
07.06.08,17:50
tak sa teda bojíš, či nebojíš?
Lebo moja odpoveď bola pozitívna. Akurát že u nás v slovenskej mutácii dorábali české výstupy a účto prispôsobovali českej legislatíve, ty to však asi potrebuješ opačne. Takže záleží na impl.firme z ČR ako to dokáže rýchlo a dobre urobiť.
Lenže pozor...ideme na EURO a to NAV v kombinácii ČR a SR nezvláda jednoducho. Treba úpravy a nebude to najlacnejšie.

Bojim sa toho ze tie vystupy nebudu v slovencine, uz teraz som im niektore vystupy prekladala z cestiny do slovenciny.
To ako zvladnu prechod na Euro som velmi zvedava, ja uz teraz vystavujem faktury v Eur a ked so to hovorila technikovi bol z toho mierne povedane paf...

Myslim ze budem rada ak bude hotovy niekedy k 1,1,2009 ...
Šadar
27.06.08,08:34
Ako je to s novelizaciami v Navisione a ako sa postupuje ked sa zmeni nejaky zakon??? To musim firmu na to zakazdym upozornit aby to dorobili??
Martin Mocko
27.06.08,09:25
Ja by som sa NAVIsu nebál. Pracoval som v ňom cca rok (síce nie v oblasti účtovníctva - účtovnícky okruh som mal iba česť nastavovať) Povedal by som, že zostavy v NAVISON sú závislé od šikovnosti užívateľa. Je možnosť robiť hociaké zostavy - iba sa treba s tým trošku pohrať. Sme sa do toho s kolegom pustili a urobili sme si zostavy priamo na firmu. NAVISION prosím neporovnávajte s KROS alebo MONEY. Je to soft hlavne pre výrobné firmy. Povedal by som, že riadenie výroby ma NAVIS spracované lepšie ako niekoľkonásobne drahší SAP. Trochu zlé je riešenie práv v softe..ale aj to sa dá vychytať. Implementácia každého nového softu je veľmi náročná. Nie je to ako nainštalovať MONEY.

Nam naimplementovali vtedy i tzv. tréningovú databázu...bola nastavena presne tak, ako ostra databaza. A mohol som si v nej skusat hociake pohyby a pozriet, co urobil ten pohyb v uctovnictve..sklade alebo vyrobe. Ludia zo SAPu mi toto nevedeili ponuknut.
Šadar
27.06.08,12:06
firmu ktora sa vola skolenie a mozem si v nej robit co chcem mam aj ja, mam aj nejake skolenie, myslim si o sebe ze som dost sikovna na pc, a na pracu s nimi, s tym problem nemam, len nestiham este sledovat vsetky zmeny v zakone aby som na to upozornovala cechov, ze to tam maju dorobit...
AdrianSy
16.09.08,11:36
Bojim sa toho ze tie vystupy nebudu v slovencine, uz teraz som im niektore vystupy prekladala z cestiny do slovenciny.
To ako zvladnu prechod na Euro som velmi zvedava, ja uz teraz vystavujem faktury v Eur a ked so to hovorila technikovi bol z toho mierne povedane paf...

Myslim ze budem rada ak bude hotovy niekedy k 1,1,2009 ...

Skúsim nahryznúť niektoré témy:
1. preklad výstupov/lokalizácia - Je to problém nielen česko/slovenský. Ide o to, že väčšina implementačných firiem zo zahraničia nemá ľudí, ktorí sú znalí lokálnej legislatívy. Česi vedia málo o slovenskej legislatíve a naopak Slováci vedia málo o českej legislatíve. Výstupy je možné urobiť aj v inej jazykovej mutácii, to nie je problém. Aj keď sa dá urobiť na rôznej úrovni.
2. EURO - to je v skutočnosti veľký problém pre napr. České firmy, ak implementujú Navision na Slovensku. Sú dva spôsoby, jeden je možný za použitia ECT (Euro Conversion Tool), musíte mať zaplatený maintenance, inak to nepôjde. Druhý spočíva v otvorení novej "EURO" firmy, kde sa naimportujú počiatočné stavy prerátané už konverzným kurzom + zaokrúhlenia. Ani jedno ani druhé nie je nič jednoduché. Veľa šťastia.
Šadar
17.09.08,06:53
dakujem
vovočka
17.09.08,09:47
áno, učtujem v NAVISIONe, o čo ide?
AdrianSy
19.09.08,12:46
áno, učtujem v NAVISIONe, o čo ide?

Vovočka, nešlo teraz o účtovanie v Navison. Iba som vysvetľoval v svojom príspevku témy ktoré na tejto stránke odzneli a to lokalizácia (preklad) výstupov z Navision a prechod na EURO v Navision.
Daska
20.09.08,19:05
áno, učtujem v NAVISIONe, o čo ide?

ake mas s nim skusenosti, hlavne s upgrademi, lokalizaciou a tak...
AdrianSy
22.09.08,06:23
ake mas s nim skusenosti, hlavne s upgrademi, lokalizaciou a tak...

Takže ďalšia problematika - UPGRADE. Kedy a ako.
Platí pravidlo, asi nie len pri Navision, že čím je staršia verzia Navision, tým je upgrade náročnejší a drahší. Podľa mojich skúseností, by sa mal robiť upgrade zhruba každé 3 roky, tak aby bola verzia Navision relatívne "IN". To niektorým môže zdvihnúť tlak, ak majú za sebou implementačné martírium. Tá moja odporúčaná doba nie je úplne uletená, pretože upgradom sa okrem novej verzie získa aj odstránenie chýb v predchádzajúcej verzii. Môže sa však stať, že "získajú" aj nové chyby. Ale určite pomer odstránených a nových chýb je v pluse pre opravy.
Aké sú možnosti pri upgrade:
1. Prechod na novú verziu + zákaznícke úpravy + história. Toto robí málokto. Hlavne prenos historických dát je problematický, ak je verzia Navision príliš stará. Určite odporúčam ak prenos, tak len kumulovaných údajov za nejaké obdobie. Nie všetky položky v databáze. Pri väčších databázach je potom problém s výkonom Navision.
2. Prechod na novú verziu + zákaznícke úpravy. Nevýhoda je zrejmá. V živej databáze nemáte historické dáta. Sú len v odloženej databáze v tej starej. V novej databáze sú len ovorené položky. Takže ak chcete niečo vedieť o histórii, musíte si spustiť staršiu verziu Navision.
3. Nevýhoda uvedená v bode 2 sa dá čiastočne odstrániť napr. vytvorením DWH (datawarehouse). Je to vlastne nezávislá databáza, ktorá sa vytvorí v nejakom inom databázovom prostredí (MS SQL, Oracle a pod.), kte sa extrahujú dáta zo starého Navision a pridajú sa dáta s novej verzie Navision, čím sa vytvorí jednotný a súvislý zdroj informácií o histórii aj súčasnosti.

Ak to pomôže tak dobre ...
Daska
25.09.08,10:53
Ja som skor mala na mysli ako to funguje s novelizaciami zakonov a tak..., toto co popisujes, s tym az taky problem nemam, to zabezpecuju v CR a myslim ze to robia dost casto....
AdrianSy
17.10.08,12:19
Ja som skor mala na mysli ako to funguje s novelizaciami zakonov a tak..., toto co popisujes, s tym az taky problem nemam, to zabezpecuju v CR a myslim ze to robia dost casto....

Dlhsie som sa neozval, prepáč. Čo sa týka novelizácie legislatívy, je to plne v kompetencii Vášho dodávateľa Navision. Mal by mať dostatočné odborné a legislatívne znalosti, tak aby vedel včas ponúknuť (naprogramovať)legislatívnu úpravu. Realita býva bohužial dosť iná. Výrobca (rozumej Microsoft) neposkytuje bežne legislatívny update svojim partnerom. Občas sa stáva, že v rámci nejakého Servis Packu uvolnia riešenie, ktoré rieši nejaký legislatívny problém. Ale nemá to žiadnu časovú garanciu voči partnerom, alebo zákazníkom. Inak poslednú dobu sa Microsoft dosť snaží aj v tejto oblasti, zatiaľ k dokonalosti to má však ďaleko. Ale snaha sa cení.
Robina
21.10.08,09:14
No ja neviem či AdrianSy si v obraze. Veď ty rozprávaš resp. píšeš o niečom úplne inom. Jedná sa o upgrady týkajúce sa zmien legislatívnych, prípadne tlačív a podobne. Myslím si, že takéto uprgrade zvládne každý užívateľ. A čo sa týka ich aktualizácii tak to si nemôže dovoliť ani jedna fungujúca firma, aby nemala odborníkov na sledovanie legisl. zmien a nezapracovávala ich do upgrade. Potom by nemali klientov, pretože konkurencia je dosť veľká /tak ako vo všetkom/. Taktiež je dobré byť v kontakte s dodávateľom programu, dokonca dnes niektoré firmy zasielajú maily o upgradoch.
AdrianSy
29.10.08,18:30
No ja neviem či AdrianSy si v obraze. Veď ty rozprávaš resp. píšeš o niečom úplne inom. Jedná sa o upgrady týkajúce sa zmien legislatívnych, prípadne tlačív a podobne. Myslím si, že takéto uprgrade zvládne každý užívateľ. A čo sa týka ich aktualizácii tak to si nemôže dovoliť ani jedna fungujúca firma, aby nemala odborníkov na sledovanie legisl. zmien a nezapracovávala ich do upgrade. Potom by nemali klientov, pretože konkurencia je dosť veľká /tak ako vo všetkom/. Taktiež je dobré byť v kontakte s dodávateľom programu, dokonca dnes niektoré firmy zasielajú maily o upgradoch.

Ahoj Robina, AdrianSy je v obraze. Áno písal som o upgrade legislatívy. Ak tvrdíš, že takýto upgrade zvládne každý užívateľ, tak prosím Ťa napíš ako to robíš V Navision. Aspoň sa ostatní užívatelia Navision od teba niečo naučia. A čo sa týka firiem čo si môžu a nemôžu dovoliť to by si sa divila a to neplati len pre Navision. Prečítaj si zopár príspevkov vyššie a uvidíš.
Robina
10.11.08,19:50
Len pre upresnenie, ja som nepísala,že pracujem s týmto programom. Čítaj pozornejšie...
sorino
08.03.09,12:55
chcem sa opýtať tých čo účtujú v Navisione? ako je to s prenosom počiatočných stavov.. systém sme začali používať začiatkom roka 2008 takže počiatočné stavy sme tam nemali. teraz potrebujeme preniesť konečné stavy z roku 2008.
KEJKA
08.03.09,13:42
bežná uzávierka-
UKONčene obdoba
uzatvorenie výsledovky
uzatvorenie súvahy

tieto tri kroky /sú v periodockých aktivitách-financie/ ti prenesú zostatky do nového roka.
ALE
vzhľadom na prechod na EUR a nutnosť otvoriť knihy v EUR je táto procedúra zložitejšia,konkrétne nám to robila implem.firmsa
alka2
25.11.09,12:09
Ahojte,
potrebujem radu od niekoho, kto v tom reálne účtuje. Po adjustácii skladu nám vznikol rozdiel medzi hodnotou zásob v hlavnej knihe a zostavou stavu skladu. Nemáte niekto tip, z čoho mohol vzniknúť? IT špecialisti netušia :confused: