Lentilka
01.03.05,13:25
Prosím Vás, keď vyplňujem tabuľku č. 1 v oddieli VI živnostníkovi, kt. si uplatňuje výdavky % z príjmu, ktoré kolonky vyplňujem? Príjmy riadok 2,8,10 a výdaje len riadok 10 /tam dám súhrn výdavkov + zaplatené poistné?/
Program mi to vyplnil takto príjmy aj výdaje na riadkoch 1,8,10, ale zarazila ma tá poznámka pod tabuľkou. Tak ak máte niekto väčšiu istotu,prosím vás poraďte.
Zita5
01.03.05,12:58
riadok 2 stĺpec 1,2 ...riadok 8 stlpec 1,2....riadok 10 stlpec 1,2
Janca
01.03.05,13:21
Mne to vychadza, ze tie odvody by sa mali uviest az na riadku 10 stlpec 2.
elizabet100
01.03.05,13:25
súhlasím s Jancou
Zita5
01.03.05,13:45
Môj názor : Výdavky aj keď uplatňujem % z príjmu + odvody sú stále len výdavky celkom ktoré zapíšem do DP riadok 2 výdaj . Ale mne to tak vychádza.Napr.
Príjmy Výdavky
Riadok 2 zo živnosti 100 000 22 358
Riadok 8 Spolu 100 000 22 358
Riadok 10 Spolu riadok 8 a 9 100 000 22 358


Neviem či som blbá alebo už prepracovaná ??? Dúfam , že hovoríme o DP B .
Janca
01.03.05,13:57
Zita5 pozri par. 6, odst. 10 .... ak danovnik uplatni vydavky podla tohto odseku, v sumach vydavkov su zahrnute vsetky dan. vydavky danovnika o k r e m zaplateneho poistneho a prispevkov ....
z tohoto a textu pod VI. oddielom /kde sa pise ako sa DP vyplna/ mi vychadza, ze pri percentualnych vydavkoch ide to poistne len do riadku 10, stlpec 2, lebo inde na to poistne kolonku nenajdes.
ricij
01.03.05,14:09
Môj názor : Výdavky aj keď uplatňujem % z príjmu + odvody sú stále len výdavky celkom ktoré zapíšem do DP riadok 2 výdaj . Ale mne to tak vychádza.Napr.
Príjmy Výdavky
Riadok 2 zo živnosti 100 000 22 358
Riadok 8 Spolu 100 000 22 358
Riadok 10 Spolu riadok 8 a 9 100 000 22 358


Neviem či som blbá alebo už prepracovaná ??? Dúfam , že hovoríme o DP B .Súhlas so Zitou. Už som odovzdal takéto priznanie toho roku na DÚ a nepovedali nič. Len mi tam tie čísla nesedia: 22358 je len 22,358% z príjmu a paušál je aspoň 25%.
Janca
01.03.05,14:12
Bez urazky Ricij, ked Ti DP prevzali, este neznamena, ze je dobre, alebo ze ho poriadne skontrolovali. To Ti zavola az spravca, ked ho bude nahadzovat do PC.
ricij
01.03.05,14:14
Jasné, beriem.
Janca
01.03.05,14:27
!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doplnam horucu informaciu, uvedte tie platby do fondov radsej do toho riadku, kde si davate pausalne vydavky, lebo ked nebude sediet suctovy riadok 10, bude to u spravcu vyhadzovat chybu a zavolaju Vas na opravu DP. Je to zase rozpor medzi metodikou a aplikaciou, na ktoru doplaca danovnik. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ricij
01.03.05,14:28
!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doplnam horucu informaciu, uvedte tie platby do fondov radsej do toho riadku, kde si davate pausalne vydavky, lebo ked nebude sediet suctovy riadok 10, bude to u spravcu vyhadzovat chybu a zavolaju Vas na opravu DP. Je to zase rozpor medzi metodikou a aplikaciou, na ktoru doplaca danovnik. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Uuuuuffff, ale som si vydýchol.:D
Zita5
01.03.05,14:30
Bez urazky Ricij, ked Ti DP prevzali, este neznamena, ze je dobre, alebo ze ho poriadne skontrolovali. To Ti zavola az spravca, ked ho bude nahadzovat do PC.
Janca , mám účtovný program Alfa od Krosu ,teraz som skúšala vpisovať do riadku 10 a mňa tam program nepustí . Viem, že je to písané v poučení , čo píšeš,ale skutočnosť je iná .
Já môžem vpisovať len do riadkov 1 - 7 a ešte poprípade 9 ale nie desať čo mám sčítací riadok .

Ale v konečnom dôsledku já rešpektujem Tvoj názor , každý ma na to právo .
Možno príde chvíľa , že sa stotožním s tým čo píšu v poučení , ale presvedčená som o tom neni.

So zlatá , že si si so mnou o tom pokecala .
Jano1961
01.03.05,14:31
Prosím Vás je to správne? Trebas na príklade.
Príjmy celkom 160 000.-Sk, 25% paušálne výdavky je 40 000.-Sk, napr. odvody
za rok 2004 celkom 30 000.-Sk
160 000 - 40 000 - 30 000 /odvody/ = 90 000.-Sk to bude daňový základ.
Je to tak pri uplatnení paušálnych výdavkov,alebo sa nie?
Zita5
01.03.05,14:32
Uuuuuffff, ale som si vydýchol.:D
Ďakujem Ti za súhlas. Už je to tu.
Janca
01.03.05,14:36
Spravne Jano 1961. Trochu som Vas zaviedla, lebo ja som len studovala navod na vyplnanie, ale dostala som sa k info, ako to bude nahravat spravca /ak do 31.3.2005 nezmenia program/.
Zita5
01.03.05,14:42
Súhlas so Zitou. Už som odovzdal takéto priznanie toho roku na DÚ a nepovedali nič. Len mi tam tie čísla nesedia: 22358 je len 22,358% z príjmu a paušál je aspoň 25%.

ricij čísla boli písané len tak ,čo v danej chvíli ma napadlo . Sorry
Klari
02.03.05,10:02
No mám už horúcu správu ohľadne paušálnych výdavkov. To, že ktoré riadky sa vyplňujú a ako závisí od toho na koho natrafiš. Overila som si to už v skutočnosti na našom DU. Daňovníkovi už zavolali, že si môže uplatniť len 60 % a o odvodoch do poisťovní ticho. Ak si to chce uplatniť že vraj musí podať výkazy, ale neviem z čoho ak sa nevedie učtovnítcvo. Zavola som Daňové riaditeľstvo B. Bystricu a boli z toho šokovaní čo som im referovala. Takže pre istotu sa spýtajte na Vašom DU kde a ako si žiadajú napísať odvody do pisťovní. Ja som už tú dámu u nás zavolala a mne celkom iné povedala ako tomu daňovníkovi. Vraj ona si myslela, že sú to skutočné náklady, lebo nikde do poznámok (čiže ďalší riadok, len ktorý???) nebolo uvedené, že sú tam zahrnuté aj odvody a neustále mi zdôrazňovala, aby som si zavolala sociálnu poisťovňu. Lenže neviem prečo, tá s daňovým priznaním nemá nič spoločné. Podľa mňa ani nepochopila čo sa pýtam. To sú moje skúsenosti z paušálu. Už mám strach z ďalšieho. Prajem všetkým príjemné vyplňovanie daňových priznaní.
Beata
02.03.05,11:37
Práve som si prečítala Vaše príspevky o vypĺňaní DP u daňovníka, ktorý uplatňuje paušálne výdavky a vidím, že máte z toho chaos, preto prispejem aj ja mojím názorom a skúsenosťou.
Ak ste daňovníkom §6, odst. 1, pism. b) a uplatnili ste paušálne výdavky, tieto uvádzate v DP na riadku 2, 8 a 10, pričom na riadku 2 sú tieto výdavky zvýšené aj o sumu pripadajúcu na poistné a príspevky, ktoré je daňovník povinný platiť (§6 odst. 10). Je to presne tak, ako napísal Jano1961 vo svojom príspevku.
Takýto názor mám ja a aj to tak práve idem urobiť v jednom DP.
Zuziana
02.03.05,18:48
Ja som už spracovala niekoľkých paušalistov, tak, ako píše Beata a nemala som žiadne pochybnosti o tom, že to mám urobené správne. Tiež pracujem s Alfou a riadok 10 vypĺňa sama - je to vlastne súčtový riadok.
Beata
02.03.05,19:56
Samozrejme, že Alfa vyplní súčtový riadok sama a užívateľ nemá možnosť vstúpiť doň.
Lentilka
02.03.05,20:32
Ale má. Mailovala som pre istotu do krosu /tiež mám Alfu/ a prikladám odpoveď:

neviem aku verziu programu mate, ale v najaktualnejsej 11.25, ktora je na
internete je mozne riadok 8 a riadok 10 editovat. Kliknete na volbu "Vlastna
suma" a program Vam umozni do daneho riadku vpisovat. Je to aj vo verzii
11.15.

Ale aj tak mám z tých paušálnych výdavkov chaos.
Beata
02.03.05,20:39
OK Lentilka, o tom sa nebudem priečiť, ale povedz mi jeden dôvod, prečo by si chcela meniť súčtový riadok? Veď Ti to DÚ hneď vráti, že Ti to nesedí!!! A v tom som si viac než istá. A teraz mi presne napíš, v čom máš chaos, pokúsim sa Ti pomôcť. Nie je na tom nič zvláštne, ani zložité, len si treba správne vysvetliť zákon, hoci je to mnohokrát ťažké, ja viem.
Napíš presne čo Ti robí problém.
jozef35
02.03.05,21:00
Dnes som bol na DU u spravkyne a suhlasim s Beatou. Pausalne vydavky+poistne =stl.2, r.2,8,10. Povedala, že jej by to počítač vyhodil ako nespravne vyplnene priznanie a volala by na opravu.
misurka
03.03.05,05:51
Prečo je potom ale v DP B poučenie, že v prípade uplatňovania paušál.výdavkov sa zaplatené poistné uvádza úhrnom na r. 10? Nie je potom toto poučenie zavádzajúce? Asi ma z toho porazí, ja som takto vyplnila uz asi zo 10 DP.
Zita5
03.03.05,07:08
OK Lentilka, o tom sa nebudem priečiť, ale povedz mi jeden dôvod, prečo by si chcela meniť súčtový riadok? Veď Ti to DÚ hneď vráti, že Ti to nesedí!!! A v tom som si viac než istá. A teraz mi presne napíš, v čom máš chaos, pokúsim sa Ti pomôcť. Nie je na tom nič zvláštne, ani zložité, len si treba správne vysvetliť zákon, hoci je to mnohokrát ťažké, ja viem.
Napíš presne čo Ti robí problém.

Súhlasím Beatka s Tebou . Dáva to logiku . Já som sa k tomu vyjadrovala už v predchádzajúcich príspevkoch
Lentilka
04.03.05,20:09
Beatka,ďakujem za ochotu.Mne stále vychádza, že by som mala vyplniť len riadok 10 a riadky 2 a 8 nechať prázdne a na konci DP poznačiť,že uplatňujem % paušálne výdavky. Vyplnenie DP chápem tak, že v riadku 2 a 8 sú len výdaje, a že tam výdaje na poistné nemajú byť zahrnuté. Nerada by som, aby mi DP vrátili. To mi odpísala aj z KROSU,ale oni robia softvér, nie sú daň.poradcami, a tak stále mi chýba istota, ako to má byť správne.
rene
04.03.05,20:22
Práve som si prečítala Vaše príspevky o vypĺňaní DP u daňovníka, ktorý uplatňuje paušálne výdavky a vidím, že máte z toho chaos, preto prispejem aj ja mojím názorom a skúsenosťou.
Ak ste daňovníkom §6, odst. 1, pism. b) a uplatnili ste paušálne výdavky, tieto uvádzate v DP na riadku 2, 8 a 10, pričom na riadku 2 sú tieto výdavky zvýšené aj o sumu pripadajúcu na poistné a príspevky, ktoré je daňovník povinný platiť (§6 odst. 10). Je to presne tak, ako napísal Jano1961 vo svojom príspevku.
Takýto názor mám ja a aj to tak práve idem urobiť v jednom DP.
Robím to presne tak, ako Beata .

Prečítajtesi ten drobný text-vysvetlivky pod tabuľkou !
plummer
06.03.05,21:50
"
...ak danovnik uplatnuje vydavky percentom z prijmov, uvadza sa suma vydavku pri jednotlivych druhoch prijmov podla par. 6 ods. 10 zakona uhrnom na r.10 vratane preukazatelnej vysky zaplateneho poistneho a prispevkov.
"

- no ja som si ten uvedeny drobny text praveze precital a vobec mi z to z neho nie je jasne, skor mi to ale podla neho vychadza, ze by to malo byt tak ako pise Lentilka (teda vsetko prazdne, iba vysledna suma na r.10 vyplnena), je to vsak napisane velmi nejasne.

Ma niekto spolahlive info z DU ??
ricij
07.03.05,08:29
Ak má podnikateľ nejakých zamestnancov, môže si dať aj poistné, ktoré platí za zamestnancov (obyčajne 35,2 %)? V tomto je aspoň u mňa zákon dosť nejednoznačný, ale zrejme áno, ale môžem sa mýliť. Čo myslíte poraďáci?
ricij
07.03.05,12:45
Ak má podnikateľ nejakých zamestnancov, môže si dať aj poistné, ktoré platí za zamestnancov (obyčajne 35,2 %)? V tomto je aspoň u mňa zákon dosť nejednoznačný, ale zrejme áno, ale môžem sa mýliť. Čo myslíte poraďáci?Haló poraďáci moji milí, nedám Vám pokoj, kým sa na nejakej odpovedi nezhodneme....;) :)
Beata
07.03.05,13:05
Ricij, ja si myslím, že aj odvody za zamestnancov sem patria, pretože zákon hovorí v §6 ods. 10: "Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť;..." Čiže ak zamestnávam, som povinná platiť poistné aj za zamestnancov.
Takto si to vysvetľujem ja. Čo hovoria ostatní kolegovia?
ricij
10.03.05,08:36
Ricij, ja si myslím, že aj odvody za zamestnancov sem patria, pretože zákon hovorí v §6 ods. 10: "Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť;..." Čiže ak zamestnávam, som povinná platiť poistné aj za zamestnancov.
Takto si to vysvetľujem ja. Čo hovoria ostatní kolegovia?Mno, vyžiadal som si odpoveď z daňovej poradne Trendu. Nájdete ju v prílohe. Možno niekomu pomôže.
saman
10.03.05,09:33
Beatka,ďakujem za ochotu.Mne stále vychádza, že by som mala vyplniť len riadok 10 a riadky 2 a 8 nechať prázdne a na konci DP poznačiť,že uplatňujem % paušálne výdavky. Vyplnenie DP chápem tak, že v riadku 2 a 8 sú len výdaje, a že tam výdaje na poistné nemajú byť zahrnuté. Nerada by som, aby mi DP vrátili. To mi odpísala aj z KROSU,ale oni robia softvér, nie sú daň.poradcami, a tak stále mi chýba istota, ako to má byť správne.
Zaujali ma vase prispevky, tak som sa na to mrkla. Pokyn na vyplnanie danoveho priznania hovori: "Ak danovnik ulatnuje vydavky percentom z prijmov (§ 6 ods. 10 zakon), uvedie sa suma vydavku pri jednotlivych druhoch prijmov uhrnom na r. 10 tejto tabulky vratane preukazatelnej vysky zaplateneho poistneho a prispevkov."
Je to tam cierne na bielom, jasne ako dnesne slnecne rano:).
Beata
10.03.05,09:43
Mno, vyžiadal som si odpoveď z daňovej poradne Trendu. Nájdete ju v prílohe. Možno niekomu pomôže.
Mne ale nestačí ani táto odpoveď. Rada by som sa dozvedela, ako to skutočne je. Idem napísať na DÚ, hádam dostanem odpoveď v dohľadnej dobe :)
ricij
10.03.05,09:47
Mne ale nestačí ani táto odpoveď. Rada by som sa dozvedela, ako to skutočne je. Idem napísať na DÚ, hádam dostanem odpoveď v dohľadnej dobe :)Počkať, počkať, v maili mi ešte povedal, že to má odkonzultované s DR.
Beata
10.03.05,10:00
Počkať, počkať, v maili mi ešte povedal, že to má odkonzultované s DR.Pozde :D už som napísala na DÚ. Takže budeme to mať double. Ale veď neva, držíme sa predsa pravidla: "Dvakrát meraj a raz rež" ;)
odklizec
10.03.05,10:09
To jsem zvedav, jestli dostanes nejakou odpoved. Ja napsal na zilinsky DU a kaslou na mne jak na placaty kamen...
erybka
14.03.05,09:23
Ahojte, chcela by som sa spýtať, keď chcem za rok 2004 uplatniť paušál, doteraz sme mali jednoduché účto, čo mám robiť s odpismi na auto, s knihou jázd a bločkami za PHM? Odpisy už nedám do výdavkov, ale mám ich niekde evidovať? PHM sa už nikde neuvádza?http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Zuzina
14.03.05,13:18
Jasné. Odpisy si napíš len pomyslene, aby si mohla v prípade účtovania skutočne vynaložených výdavkov v ďalších obdobiach pokračovať. PHM a podobne nesmieš uplatniť. Nikde neeviduješ, nakoľko pri paušál. výdavkoch vedieš evidenciu iba o príjmoch, pohľadávkach a zásobách.
Evanka
14.03.05,13:22
Suhlasim so Zuzinou. Odpisy su uz zahrnute v pausali. V tom roku, kedy uplatnujes pausal nemozu byt odpisy prerusene.
erybka
14.03.05,14:42
Ďakujem Vám za pomoc!!!!! Ešte si musím prerátať, čo je výhodnejšie, ešte mám pár dní. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
habrina
14.03.05,15:02
Ahojte všetci!

Chcem sa opýtať na výkazy k DP. Čo mám dať do riadkov Peniaze a Účty v bankách? Ja si myslím, že tam mám dať nuly.Čo Vy na to????
úprava o 16,30:
na iných stránkach PORADY som sa dočítala, že výkazy netreba prikladať k DP.
Dúfam, že je to pravda.
Potvrďte mi to prosím!
jankaN
14.03.05,16:59
v denniku SME zo dna 10.03.2005 je vzor vyplneneho DP pri paus. vydajoch a tu je to uvedene len na riadku 10, ostatne kolonky 2,8 nie su vyplnene
ricij
14.03.05,17:28
v denniku SME zo dna 10.03.2005 je vzor vyplneneho DP pri paus. vydajoch a tu je to uvedene len na riadku 10, ostatne kolonky 2,8 nie su vyplneneFakt. Tu je link:
http://www.sme.sk/c/1964744/Prijmy-z-podnikania.html
Zaujímavé, oni chcú, aby sme paušálne výdavky písali LEN do r. 10 a nikde inde.
Ale dozvedel som sa, že aj príspevok autorov do literárneho fondu je povinným príspevkom a teda nie je zahrnutý v 25%.
petra:-)
14.03.05,17:36
ricij, a kde si sa to dozvedel? Je to na 100%. Lebo mne bolo povedané (školenie Ing. Faiglová z MF SR), že tie 2% sú súčasťou 25% výdavkov a tak som to podľa toho robila celý rok 2004. :(
ricij
14.03.05,17:42
No však klikni na ten link.
emily
14.03.05,18:01
Ahojte všetci!

Chcem sa opýtať na výkazy k DP. Čo mám dať do riadkov Peniaze a Účty v bankách? Ja si myslím, že tam mám dať nuly.Čo Vy na to????
úprava o 16,30:
na iných stránkach PORADY som sa dočítala, že výkazy netreba prikladať k DP.
Dúfam, že je to pravda.
Potvrďte mi to prosím!
Áno výkazy sa nedávajú
:D
habrina
15.03.05,07:26
Emily!
Ďakujem!!!!
:-)))))))
Beata
15.03.05,17:57
Prikladám odpoveď DR SR na môj dopyt ohľadom paušálnych výdavkov:

Odpoveď na váš dopyt:

Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu vo veci paušálnych výdavkov v súlade so zákonom č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov /ďalej len zákon o dani z príjmov/ uvádza nasledovné:

Daňovník, ktorý sa rozhodne pri príjmoch z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu uplatniť paušálne výdavky, môže si naviac uplatniť vo výdavkoch zaplatené poistné a príspevky v preukázanej výške (poistné na verejné zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príp. dobrovoľne platené poistné do Sociálnej poisťovne a príspevky na starobné dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu).
Podľa § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov sú v sumách paušálnych výdavkov zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka, t.j. aj poistné a príspevky, ktoré platí za svojich zamestnancov.
allicie
15.03.05,19:22
Beata, neviem, koľkú verziu Alfy poznáš, ja mám 11.15 a tam sa dá vložiť na riadok 10 vlastný údaj.
EFA
17.03.05,09:35
Možno jedno "logické" vysvetlenie, prečo paušálne výdavky s poistným len do riadku 10:

Príjmy môžu byť v rôznych riadkoch v tejto tabuľke (dajú sa ľahko analyzovať). Analýza výdavkov by bola zložitejšia a poistné by sa mohlo pripočítať k výdavkom len v jednom riadku (v ktorom?). Keď sa všetky výdavky s poistným napíšu len do riadku 10, určite to bude najjednoduchšie.

V prípade, že je v tejto tabuľke len jeden druh príjmu, zdá sa to ako zbytočná komplikácia pri vyplňovaní DP.
hron
21.03.05,13:04
S lutostou oznamujem vsetkym tipujucim, ze nikto nevyhral.
V loterii bolo vytiahute nasledovne riesenie.
v r. 2 v stplci vydavkov percento pausalnych vydavkov prepocitanych na Sk,
v r. 8 v stlpci vydavkov spocitane cislo z r. 2 a odvody do fondov.
v r. 10 sa opakuje cifra z r. 8.

Mnoho stastia pri buducom tipovani.
p.s. tah bol vykonany v jednej kancelarii, nie je zarucene, ze v inej kancelarii bude tah iny.
Muška
21.03.05,13:09
Ahoj Hron,
riadok 7????????
hron
21.03.05,13:29
Ahoj Hron,
riadok 7????????
Nie, a just som sa musel pozriet, je to naozaj riadok 8, ten suctovy.
Dakujem za varovanie pred bludami, ostatnym sa ospravedlnujem.
Na oplatku, nezabudnite na odpocet dani za dieta prilozit kopiu rodneho
listu, potvrdenie o navseve skoly za r 2003/2004. A sucasne za r. 2004/2005,
a ti, ktori mali aj prijem zo zavislej cinnosti aj potvrdenie o prijmoch od zamestnavatela.
hron
21.03.05,13:33
Jenno nechapem, ako je to mozne, ze nik neziada potvrdenie o sobasi,
resp. potvrdenie o trvani manzelstva. Ja neviem, mozno ze aj je,
ja som na to nebol odkazany, ale hlboke ticho ma znepokojuje :-)
Janette
24.03.05,14:39
Ahojte, možno, že to vyznie fakt blbo, ale robím to prvý krát: len mi to odsúhlaste, či je to správne:
P: 100.000,-
V: 25% tj. 75.000,- + 15.000,- fondy = 90.000,-
-------------------------------------------------
VZ: 10.000,-
?????????????? SPRÁVNE??? Ďaaakujeem
jozef35
24.03.05,16:09
Ahojte, možno, že to vyznie fakt blbo, ale robím to prvý krát: len mi to odsúhlaste, či je to správne:
P: 100.000,-
V: 25% tj. 75.000,- + 15.000,- fondy = 90.000,-
-------------------------------------------------
VZ: 10.000,-
?????????????? SPRÁVNE??? Ďaaakujeem
Nie!!!! 25% zo 100.000,- = 25.000,-
VZ=100000-25000-15000(fondy)=60.000,-

a veľa šibačov
Janette
26.03.05,15:16
Jasnééé, som ale popleta. Ďakujem za ohlas.
Evanka
31.03.05,08:04
S lutostou oznamujem vsetkym tipujucim, ze nikto nevyhral.
V loterii bolo vytiahute nasledovne riesenie.
v r. 2 v stplci vydavkov percento pausalnych vydavkov prepocitanych na Sk,
v r. 8 v stlpci vydavkov spocitane cislo z r. 2 a odvody do fondov.
v r. 10 sa opakuje cifra z r. 8.

Mnoho stastia pri buducom tipovani.
p.s. tah bol vykonany v jednej kancelarii, nie je zarucene, ze v inej kancelarii bude tah iny.25% vydavky + poistne sa uvadza na riadku 2,8,10. V oddieli XIII sa sa oznaci, ze sa uplatnuje pausal a do prazdnej kolonky sa napise vyska poistneho.
nina035
31.03.05,09:37
ja som to počítala tak isto ako ty, až na to, že som si nevšimla a dala som to ako výdavok aj do r. 2,8,10 a teraz som sa dočítala, že to ide len do r. 10, no dúfam, že to nebude až taká chyba.
Katarína STR
31.03.05,09:40
Ja som to tiež dávala do riadku 2,8,10 a nemyslím si, že by to malo byť zle.
Podľa mňa je dôležité, či je to daňové v správnej výške a tiež správne vypočítaná daň a ostatné sú detaily.

Ahojky
misurka
31.03.05,09:42
Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...
ja som to počítala tak isto ako ty, až na to, že som si nevšimla a dala som to ako výdavok aj do r. 2,8,10 a teraz som sa dočítala, že to ide len do r. 10, no dúfam, že to nebude až taká chyba.
Zita5
31.03.05,09:49
Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...
Misurka nebuď z toho neštastná , nedá sa niekedy prispôsobiť ku každému názoru . Sú veci , pri ktorých nemôžeš brať zreteľ na niektoré príspevky . Ty sa musíš zariadiť podľa svojo vedomia a svedomia . Pokiaľ nebudú k určitému problému pristupovať všetci daňový úradníci rovnakým spôsobom bude chaos aj medzi názormi účtovníkov . Já zastávam názor , ako Ti poradil DÚ a máš to dobré . Buď spokojná .
Naile
31.03.05,13:03
Poistné sa pripočítava k paušálnym výdavkom v každom relevantnom riadku (podľa toho, aky druh príjmov má daňovník) v Tabuľke č. 1 DP typ B.
Riadky 8 a 10 sú výsledné, súčtové, tam sa nemôže zjaviť niečo, čo nebolo uvedené v predošlých riadkoch tejto tabuľky.
Evanka
31.03.05,14:50
Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...Misurka, neplac zlato, ved to mas tak, ako to ma byt:) Riadky 2,8,10 musia byt robnake cislo, teda 25% z príjmov + odvody.