Jennys
07.11.07,11:26
Ak si mám zaevidovať faktúru od dodávateľa, ktorý nemá IČO? Je tam uvedené len jeho rodné číslo a v zátvorke fyzická osoba. Táto faktúra nemá ani číslo a uhradila som ju prevodom z účtu ako variabilný symbol som tam teda uviedla dátum dodania tovaru. Môže to tak byť alebo ako to účtovať aby to bolo správne?
Zoltán Kovács
07.11.07,10:29
Ak si mám zaevidovať faktúru od dodávateľa, ktorý nemá IČO? Je tam uvedené len jeho rodné číslo a v zátvorke fyzická osoba. Táto faktúra nemá ani číslo a uhradila som ju prevodom z účtu ako variabilný symbol som tam teda uviedla dátum dodania tovaru. Môže to tak byť alebo ako to účtovať aby to bolo správne?

Požiadať dodávateľa o doplnenie, resp. opravu dokladu.
Erika 1982
07.11.07,10:33
Môže byť faktúra bez IČO, pokiaľ je to FO a podniká na základe iného oprávnenia... napr daňový poradca, audítor...
ale určite musí mať DIČ a číslo faktúry!
Paula
07.11.07,10:38
Požiadať dodávateľa o doplnenie, resp. opravu dokladu.


A preventívne "neporiadne" faktúry ani neuhrádzaj, kým nedôjde k náprave zo strany dodávateľa.

P.S.: a ktovie, čo je oprávnený vôbec podnikať;)
Nike
07.11.07,10:44
Môže byť faktúra bez IČO, pokiaľ je to FO a podniká na základe iného oprávnenia... napr daňový poradca, audítor...
ale určite musí mať DIČ a číslo faktúry!

Pokiaľ viem, tak aj podnikajúci podľa osobitných predpisov resp. na základe oprávnenia komory musia mať IČO. (neviem rýchlo citovať predpis, ale zistím)
Johanka
07.11.07,16:15
Ak si mám zaevidovať faktúru od dodávateľa, ktorý nemá IČO? Je tam uvedené len jeho rodné číslo a v zátvorke fyzická osoba. Táto faktúra nemá ani číslo a uhradila som ju prevodom z účtu ako variabilný symbol som tam teda uviedla dátum dodania tovaru. Môže to tak byť alebo ako to účtovať aby to bolo správne?
Takéto faktúry vystavujú napr. daňovníci , ktorí majú príjmy podľa §6 ods.3 Zákona o dani z príjmov - príjmy z prenájmu nehnuteľností.
Po vzniku registračnej povinnosti bude na takýchto faktúrach aspoň DIČ ;).