Itus
07.11.07,12:01
Dobry den,
prave mi volala majitelka pohostinstva, ktorá sa rozprávala s pracovníkom colného úradu - vraj chodia kontrolovať nejaké denné uzávierky na alkohol...
Počul o tom už niekto? Čo to prosím Vás je?
Excise Duty
07.11.07,11:51
Zo žiadneho ustanovenia zákona č. 105/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov nevyplýva povinnosť dennej uzávierky.
Itus
07.11.07,11:57
dik za reakciu :)
som zvedava, kto, co doplietol??? ci aktivny colnik, alebo ustrachana zivnostnicka...
Paula
07.11.07,12:10
vraj.....nejaké.....dosť chabá informácia;)
Natalyk
08.11.07,08:39
my v kancelárii máme osobné skúsenosti s troma kontrolami na dennú evidenciu príjmu a výdaja alkoholu v pohostinstvách. Vyslovene žiadajú túto evidenciu, doslovne na to sa zamerala kontrola. Týkalo sa to všetkých klientov, ktorí skončili živnosť v tomto roku a táto povinnosť viesť dennú evidenciu vyplýva zo zákona od 1.1.2007.
Candy
08.11.07,09:16
my v kancelárii máme osobné skúsenosti s troma kontrolami na dennú evidenciu príjmu a výdaja alkoholu v pohostinstvách. Vyslovene žiadajú túto evidenciu, doslovne na to sa zamerala kontrola. Týkalo sa to všetkých klientov, ktorí skončili živnosť v tomto roku a táto povinnosť viesť dennú evidenciu vyplýva zo zákona od 1.1.2007.

Z akého zákona?
evina
08.11.07,09:31
Zákon č. 105/2004 o spotrebnej dani z liehu...v znení neskorších predpisov novelizoval k 1.1.2007 § 44, podľa ktorého je držiteľ povolenia na predaj viesť evidenciu podľa ods. 12: /neviem kto tam dokáže prečítať, že to musím zapísať denne?


12/ Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.
Ekokontakt
08.11.07,09:59
Zákon č. 105/2004 o spotrebnej dani z liehu...v znení neskorších predpisov novelizoval k 1.1.2007 § 44, podľa ktorého je držiteľ povolenia na predaj viesť evidenciu podľa ods. 12: /neviem kto tam dokáže prečítať, že to musím zapísať denne?


12/ Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.

Z toho vyplýva, že musíš viesť dennú evidenciu, lebo bary, kaviarne atď vydávajú denne ten alkohol, takže podľa dennej uzávierky pokladne musí sedieť aj denná evidencia výdaja alkoholu prepočítaná v l a. Mám s tým osobné skúsenosti, colníci to žiadajú denne viesť. Aspoň u nás, neviem, ako je to inde.
Excise Duty
08.11.07,13:14
Podľa ustanovenia § 44 ods. 18 zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov je držiteľ povolenia na predaj je povinný zevidencie podľa odseku 12 oznamovať colnému úradu najneskôr 25. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý údaje oznamuje,
a) množstvo prijatého liehu vspotrebiteľských baleniach v l a., a to v členení podľa čísla povolenia na predaj alebo podľa registračného čísla dodávateľa spotrebiteľského balenia, ktorým je maloobchod, a podľa čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla dodávateľa spotrebiteľského balenia, ktorým je veľkoobchod,
b) množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a., a to v členení podľa čísla povolenia na predaj alebo podľa registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a. ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob liehu v spotrebiteľských baleniach v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca.
Z uvedenej citácie zákona jednoznačne vyplýva, že oznámenie sa podáva mesačne. Aby som takúto povinnosť mohol splniť, musím si viesť evidenciu podľa ods. 12, na ktorý sa odvoláva vyššie citované ustanovenie zákona. Čo ako čítam ustanovenie ods. 12 „odpredu, odzadu alebo z oboch strán“, stále tam vidím to isté a síce, že toto ustanovenie mi ukladá povinnosť viesť evidenciu, pričom je zákonom ustanovený len rozsah tejto evidencie a nie lehoty na jej vedenie. Ak ju potrebujem na splnenie mesačnej oznamovacej povinnosti podľa ods. 18, tak ju musím spraviť minimálne raz za mesiac, keď chcem môžem si ju robiť denne ale nemusím, pretože mi zákon nič také neukladá. Colný úrad môže vykonať kontrolu len za obdobie, za ktoré už dostal oznámenie podľa ods. 18 vyhotovené podľa evidencie podľa ods. 12 a tá už musí byť v tom čase dávno hotová, teda sa nedá posúdiť, či bola robená denne alebo naraz za celý mesiac. Ak colný úrad kontroluje vedenie tejto evidencie v bežnom mesiaci, potom robí niečo také, ako keby Daňový úrad dnes, teda 8. novembra 2007 prišiel na kontrolu DPH za mesiac november 2007 alebo dokonca na kontrolu dane z príjmu za rok 2007, teda za obdobia, ktoré ešte neboli ukončené a ešte neboli za tieto obdobia podané daňové priznania.
Keďže v ustanovení § 44 ods. 12 nie je uložená nijaká povinnosť viesť túto evidenciu denne, potom je požiadavka colného úradu viesť evidenciu denne v rozpore so zákonom a colný úrad zjavne hľadá zámienku, resp. dôvod na uplatnenie sankcie. Neviem dokedy ešte bude potrebné na stránkach Porady pripomínať Ústavu Slovenskej republiky, konkrétne ustanovenie Čl. 13 ods. 1 písm. a), zdá sa, že donekonečna. Colný úrad podľa tohto ustanovenia Ústavy nemá nijaké právo uložiť mi povinnosť denného vedenia evidencie podľa ods. 12, je to len na mojej dobrej vôli. Pre tých ktorí sa domnievajú, že treba evidenciu viesť denne, pozrite si ustanovenia § 38 až 43, sú to síce ustanovenia, ktoré sa držiteľov povolenia netýkajú, chcem len demonštrovať skutočnosť, že tieto ustanovenia zákona na rozdiel od § 44 výslovne vyžadujú denné vedenie evidencie.
evina
08.11.07,13:44
Z toho vyplýva, že musíš viesť dennú evidenciu, lebo bary, kaviarne atď vydávajú denne ten alkohol, takže podľa dennej uzávierky pokladne musí sedieť aj denná evidencia výdaja alkoholu prepočítaná v l a. Mám s tým osobné skúsenosti, colníci to žiadajú denne viesť. Aspoň u nás, neviem, ako je to inde.

No mne to z toho nevyplýva... a prečo...presne to opísal Excise Duty. Denne som povinná viesť uzávierku v ERP, nie som povinná denne vykonávať inventarizáciu zásob. Samozrejme väčšina majiteľom barov kaviarní a pod, si ju robí, ale to je už o inom...
Nedá mi na záver pripomenúť, že ak týždeň budem predávať po 1 dcl vodky, tak stav zásob mám v zmysle predmetného zákona stále rovnaký - lebo je jedno, či ta fľaša je plná alebo mám v nej l dcl- v prepočte na 100% alkohol podľa tohto predpisu som stále na tom rovnako:rolleyes:
Excise Duty
08.11.07,18:00
Z toho vyplýva, že musíš viesť dennú evidenciu, lebo bary, kaviarne atď vydávajú denne ten alkohol, takže podľa dennej uzávierky pokladne musí sedieť aj denná evidencia výdaja alkoholu prepočítaná v l a. Mám s tým osobné skúsenosti, colníci to žiadajú denne viesť. Aspoň u nás, neviem, ako je to inde.

Tam u vás, to je nejaká gubernia, to nie je územie Slovenskej republiky? Tam neplatí ústava Slovenskej republiky a ani jej zákony? Colníci sú tam neobmedzenými pánmi toho územia? Alebo to nie sú štátni úradníci, ktorí sú povinní dodržiavať zákony tohto štátu ako všetci ostatní.od ktorých to vyžadujú a žiaľ nad rámec zákona. To neviete alebo nemáte odvahu hodiť pár riadkov na papier ako sťažnosť na Colné riaditeľstvo alebo dokonca na príslušný odbor ministerstva financií, prípadne i na prokuratúru ako podnet na prešetrenie porušovania zákona?
Ekokontakt
09.11.07,07:46
Nedá mi na záver pripomenúť, že ak týždeň budem predávať po 1 dcl vodky, tak stav zásob mám v zmysle predmetného zákona stále rovnaký - lebo je jedno, či ta fľaša je plná alebo mám v nej l dcl- v prepočte na 100% alkohol podľa tohto predpisu som stále na tom rovnako:rolleyes:[/quote]

Ja si myslím, že 1l 40% alkoholu je v prepočte 0,40 čistého alkoholu a
1 dcl je 0,04 čistého alkoholu, takže to nie je jedno, či mám vo flaši jeden liter alebo 1 dcl. A my to radíme robiť všetkým v okrese Nové Zámky, lebo práve teraz máme jedného klienta na kontrole a presne toto žiadajú.
Itus
09.11.07,07:56
Rozumiem tomu spravne? Ked o 23h zatvori krcmu, vyberie flasky (asi ich nebude malo), odmerky, a ide sa merat a zapisovat????
Ekokontakt
09.11.07,11:57
Rozumiem tomu spravne? Ked o 23h zatvori krcmu, vyberie flasky (asi ich nebude malo), odmerky, a ide sa merat a zapisovat????
Rozumieš správne, je to tak, bohužiaľ je to buzerácia,ale asi si colníci myslia, že inej roboty krčmár nemá, len prelievať fľašky do odmerky a opačne.
Teraz sa vrátil klient z colnice, mal to vedené denne na množstvo vo flaškách, ale ešte mu vytkli, že to nemal prerátané denne na objem čistého alkoholu.
Itus
09.11.07,12:27
Nemam slov!!!
Dakujem za odpoved...
evina
09.11.07,14:01
Ja si myslím, že 1l 40% alkoholu je v prepočte 0,40 čistého alkoholu a
1 dcl je 0,04 čistého alkoholu, takže to nie je jedno, či mám vo flaši jeden liter alebo 1 dcl. A my to radíme robiť všetkým v okrese Nové Zámky, lebo práve teraz máme jedného klienta na kontrole a presne toto žiadajú.

Len malá otázka - ako vykážeš v Hlásení.... 2 dcl vodky ??
Ako celé spotrebiteľské balenie?? alebo 2 dcl:rolleyes: - tam som mierila...


http://www.porada.sk/t38281-p6-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
Natalyk
10.11.07,08:04
ako 2 dcl vodky. Nemôžem to vykázať ako 1l, keď mám len 2 dcl.
Excise Duty
12.11.07,11:53
Rozumiem tomu spravne? Ked o 23h zatvori krcmu, vyberie flasky (asi ich nebude malo), odmerky, a ide sa merat a zapisovat????

To je nezmysel, treba si pozrieť stanovisko Colného riaditeľstva SR k uvádzaniu SBL na tlačive oznámenia z 15. februára 2007, podľa ktorého sa do tlačiva Oznámenia vpisujú vypočítané hodnoty podľa vzoru tlačiva, to znamená vždy na dve desatinné miesta. Pri predaji zo spotrebiteľského balenia liehu na priamu ľudskú spotrebu (bufety, výčapy, pohostinstvá, a pod.) sa na tlačive uvádzajú len celé SBL. Ak je SBL na mieste spotreby už načaté, uvádza sa ako vydaný lieh až po úplnom predaji liehoviny v SBL. Každé načaté SBL sa v tomto prípade uvádza na tlačive v stave zásob.
mailer23
12.11.07,13:44
Vyzadovanie vedenia dennej evidencie na liehoviny v SBL v pohostinstvach je skutocne pravdepodobne nad ramec zakona a na taketo konanie som zatial nenasiel v ziadnom platnom zakone SR oporu. Zakon 105/2004 som si znova niekolko krat precital a skutocne to tam nie je. Pri najblizsej kontrole, ktora sa u mna v pohostinstve uskutocni budem panom colnikom velmi ostro a dostatocne nahlas argumentovat o com Vas vsetkych budem na tomto mieste informovat. Budem sa snazit dostat ich nezmyselne slova o dennej evidencii nejakym sposobom na papier, cize pisomne. Potom sa pokusim stazovat na Colne riaditelstvo v BA. Nepozna niekto nadradenu instituciu colneho riaditelstva?Drzte mi palce!
Excise Duty
13.11.07,08:18
Vyzadovanie vedenia dennej evidencie na liehoviny v SBL v pohostinstvach je skutocne pravdepodobne nad ramec zakona a na taketo konanie som zatial nenasiel v ziadnom platnom zakone SR oporu. Zakon 105/2004 som si znova niekolko krat precital a skutocne to tam nie je. Pri najblizsej kontrole, ktora sa u mna v pohostinstve uskutocni budem panom colnikom velmi ostro a dostatocne nahlas argumentovat o com Vas vsetkych budem na tomto mieste informovat. Budem sa snazit dostat ich nezmyselne slova o dennej evidencii nejakym sposobom na papier, cize pisomne. Potom sa pokusim stazovat na Colne riaditelstvo v BA. Nepozna niekto nadradenu instituciu colneho riaditelstva?Drzte mi palce!

Vyžadovanie vedenia dennej evidencie na liehoviny nie je pravdepodobne nad rámec zákona, je celkom určite nad rámec zákona, teda nie je to v súlade s Čl. 13 Ústavy Slovenskej republiky. Podnet treba poslať na Colné riaditeľstvo do Bratislavy a bude pokoj. Nadriadeným orgánom Colného riaditeľstva je Ministerstvo financií. Netreba držať palce, niet sa čoho báť, Colné riaditeľstvo Ti celkom určite dá za pravdu. Cením si to, že kým ostatní sa sťažujú na buzeráciu, ktorá nemá oporu v zákone a pritom ju v pohode trpia, ty si sa rozhodol konať.
TinkiDinki
13.11.07,08:47
A nedalo by sa rovno podať trestné oznámenie za zneužívanie právomoci verejného činiteľa ?

A to na každého úradníka ktorý: (nie len colníka)
- požaduje vykonávať niečo čo sa nenáchádza v zákonoch
- nevie konkretizovať vec daným paragrafom, odstavcom, vetou, slovom atď...
- zneužíva svoje postavenie aby podnikateľovi skomplikoval podnikanie
- pokutuje alebo sa tým vyhráža (bez zákonného podkladu)
- zastrašuje podnikateľa
- atď...
patrikK
13.11.07,09:25
Prevadzkujem bar v KE-okolie a nestačím sa diviť nad Vašimi problémami
s colníkmi. Zatiaľ som nepočul ani nemal podobnú skúsenosť.
Ak sa to deje určite to nebude všetko podľa kostolného poriadku, dali ste my chrobáka do hlavy. Skúsim sa na to spýtať priamo na Colnom úrade.
Celú túto buzeráciu zo strany colnice nevidím ,že to je v prospech štátu.

Vlastne k čomu je to dobré to mesačné hlásenie? :cool:
Suvino
27.11.07,10:33
ondrejvla
04.03.08,13:50
Všetko by bolo pekné, keby tieto kontroly nepokračovali. Dnes bola u môjho synovca, má malé potraviny, nekončí živnosť a dostal pokutu za to, že nevedie dennú evidenciu, ale len na konci mesiaca vypíše hlásenie a podá ho na CÚ. Vraj má spätne za celý rok ešte doplniť dennú evidenciu príjmu a výdaja, vôbec ich nezaujímalo, že má evidenciu presnú podľa faktúr a mesačného predaja, lebo chýbala denná evidencia. Nie som doma, nevidela som zápis z kontroly, len mi volal tak som nahnevaná na to, že skutočne neviem, kde mám v zákone hľadať tú povinnosť viesť dennú evidenciu v potravinách, alebo či vari má zmeniť potraviny na krčmu a vtedy by musel evidovať denne pohyby liehu?
Excise Duty
04.03.08,16:55
Všetko by bolo pekné, keby tieto kontroly nepokračovali. Dnes bola u môjho synovca, má malé potraviny, nekončí živnosť a dostal pokutu za to, že nevedie dennú evidenciu, ale len na konci mesiaca vypíše hlásenie a podá ho na CÚ. Vraj má spätne za celý rok ešte doplniť dennú evidenciu príjmu a výdaja, vôbec ich nezaujímalo, že má evidenciu presnú podľa faktúr a mesačného predaja, lebo chýbala denná evidencia. Nie som doma, nevidela som zápis z kontroly, len mi volal tak som nahnevaná na to, že skutočne neviem, kde mám v zákone hľadať tú povinnosť viesť dennú evidenciu v potravinách, alebo či vari má zmeniť potraviny na krčmu a vtedy by musel evidovať denne pohyby liehu?

Nikto a teda ani colný úrad nemôže odo mňa požadovať plnenie takej povinnosti, ktorú mi neukladá zákon. Už sa budem opakovať, ale opäť pripomínam Čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky. Voči uloženej pokute sa treba odvolať. Kontroly môžu pokračovať, na to má colný úrad právo, ale kontrola musí byť v súlade so zákonom a nemôže prekračovať jeho rámec!
ondrejvla
05.03.08,08:26
Nikto a teda ani colný úrad nemôže odo mňa požadovať plnenie takej povinnosti, ktorú mi neukladá zákon. Už sa budem opakovať, ale opäť pripomínam Čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky. Voči uloženej pokute sa treba odvolať. Kontroly môžu pokračovať, na to má colný úrad právo, ale kontrola musí byť v súlade so zákonom a nemôže prekračovať jeho rámec!

Ďakujem za odpoveď a aspoň som si uľavila, keď som sa posťažovala. Je pravdou, že štátny úradník má vždy pravdu, aj keď ju nemá, lebo tá je niekde úplne inde. Ale bojovať sa proti nim dá ťažko, lebo potom ti šliapu na päty aj tam, kde by nemali.
Eva99
12.05.08,08:32
Aj ja som už z toho úplne zmagorená, či majú alebo nemajú právo colníci vyžadovať dennú evidenciu. Ale v poučení ktoré prikladám, na druhej strane zvýraznené červeným je napísané, že sa môže viesť sumárna evidencia vydaného liehu mesačne, ale po dohode s colným úradom.
Eva99
12.05.08,09:05
Ešte som tak rozmýšľala, či nevyžadujú tú dennú evidenciu na základe vety: ...je povinný viesť evidenciu podľa účtovných dokladov. V rámci vydaného liehu zrejme predpokladajú, že keďže je o tržbách účtované každý deň a je teda vystavený účtovný doklad, mala by byť aj evidencia. Ale podľa stanoviska daňového úradu v téme o účtovaní tržieb je možné účtovať tržby mesačne, takže účtovný doklad mám na konci mesiaca a podľa neho robím aj evidenciu a teda som túto vetu neporušila. Myslíte, že to má zmysel? Minulý týždeň mal klient kontrolu z colnice a prídu ešte teraz v piatok, pretože chcú silou-mocou tú dennú evidenciu. Chcem sa na nich pripraviť...
iriska
19.06.08,06:06
ešte sa chcem opýtať, je opodstatnená evidencia, v ktorej sa uvádza obchodný názov spotrebiteľského balenia liehu, keď už sa to v tom mesačnom oznámení neuvádza? som myslela, že si to môžem evidovať ako počet prijatých a predaných 0.5l fliaš so 40%, 0,7l fliaš s 38% alkoholom a pod., že je to jednoduchšie ako predtým a ono nie? musím si to evidovať stále osobitne ako vodka konzumná 0,5 40%, vodka jemná 0,5 40%, borovička slovenská 0.5 40%, borovička neviemaká 0.5 40% ...?
Itus
19.06.08,06:20
Eva99, ako dopadla ta kontrola z colnice?
AnikoAd
17.11.08,16:16
Evka, ako ti dopadla tá kontrola zcolnice?
qwer
06.04.09,15:47
TREBA SPISAT PETICIU A POSLAT NA KONPETENTNE MIESTA A TREBA ESTE ZAPOJIT AJ MEDIA A MOZNO SA TO NIEKAM POHNE LEBO TAKTO BUDEME LEN POLEMIZOVAT A NIKAM SA NEDOSTANEME, VED JE NAS NA TOMTO SLOVENSKU DOST CO PREVADZKUJU POHOSTINSTVO ALEBO MALE POTRAVINY.
Kares
08.06.09,16:12
Nedá mi na záver pripomenúť, že ak týždeň budem predávať po 1 dcl vodky, tak stav zásob mám v zmysle predmetného zákona stále rovnaký - lebo je jedno, či ta fľaša je plná alebo mám v nej l dcl- v prepočte na 100% alkohol podľa tohto predpisu som stále na tom rovnako:rolleyes:

Ja si myslím, že 1l 40% alkoholu je v prepočte 0,40 čistého alkoholu a
1 dcl je 0,04 čistého alkoholu, takže to nie je jedno, či mám vo flaši jeden liter alebo 1 dcl. A my to radíme robiť všetkým v okrese Nové Zámky, lebo práve teraz máme jedného klienta na kontrole a presne toto žiadajú.[/QUOTE]
Neviem podľa čoho budeš vedieť koľko si skutočne predala alkoholu za deň, aby ti sedela evidencia podľa dennej uzávierky nakoľko na dennej nemáš rozpísanú PLU čiže druhy tovarov a podľa zákona nemôžeš robiť PLU uzávierku denne. Dali to colníci aj písomne? Robím si účtovníctvo aj sklad v MRP programe ale nič také mi denne neponúka. Ja to robím mesačne.
Kares
09.06.09,19:00
Zdravím Vážený. Dnes som bol na colnici v Nových Zámkoch a!!!!!!! Zákon neukladá povinnosť viesť dennú evidenciu príjmu a výdaju liehu!!!!!! Je to dobrovolné a ani tlačivo nieje predpísané je to iba vzor čo musí mesačná evidencia obsahovať!!!!!!!!! Ja robím účtovníctvo aj sklad a program mi to tlačí sám bez problémov, čiže robím to mesačne od začiatku 1.1.2007 a nemám problémy...čiže je to správne!!!!!! Ak by od Vás predca pítali páni colníci denné vedenie liehu, žiadajte aby Vám to dali písomne!!!!!! Verte, že Vám dajú pokoj a bude po buzerácii..... S pozdravom Kares
mekelek
09.06.09,20:05
Tu sú novšie príspevky na tému :
Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Mimochodom CÚ v rôznych mestách majú rôznych pracovníkov, ktorí dávajú rôzne informácie. Aj pri kontrole jedni budú žiadať dennú evidenciu, druhí nie.
inguliena
08.07.09,20:04
Eva99. Evka tak ako to dopadlo tá kontrola? Mna to tiez zaujíma.
Tak som si prezrela témy na porade a naozaj by ma zaujímalo ze ako to dopadlo u teba.
Tiez máme restiku a urcite nezaskodí ked je clovek dopredu informovaný takzvanou "lopatistickou" recou od svojich, pretoze tie zákony sa dajú skrútit tak ci onak.
Díky.