nene74
07.11.07,12:41
chcem sa opytat ci je mozne aby zamestnanec odmietol od zamestnavatela stravne listky. T.j. mam zamestnanca, ktory si este nevycerpal vsetky listky a tak si nechce prevziat stravne listky na mesiac november a december. Je nieco takto mozne.

Dakujem
Paula
07.11.07,11:44
Zamestnanca nemôžeš k nákupu SL nútiť.
emgeton
07.11.07,11:45
Je to možné. Povinnosťou ZĽa je zabezpečiť stravovanie, nie je však povinnosťou ZCa toto stravovanie akceptovať.
janaGT
07.11.07,11:51
aj ja mám taký prípad, nech ti podpíše vzdanie sa nároku na stravné lístky.
veronikasad
07.11.07,11:58
Je to možné. Povinnosťou ZĽa je zabezpečiť stravovanie, nie je však povinnosťou ZCa toto stravovanie akceptovať.
Súhlasím, ale potom by som povinnosť zamestnávateľa riešila uzatvorením nejakej zmluvy s prevádzkovateľom stravovania - ak zamestnanec nebude chodiť na obedy je to jeho problém.
Myslím, že podpísaním prehlásenia priloženého v predchádzajúcom príspevku by zamestnávateľ pred Inšpekciou práce neobstál. /najmä ak stravné lístky zamestnávateľ ani nekúpi. Nie je to tento prípad, ale stáva sa.../.

--------
Veronika
liba2
07.11.07,13:16
aj ja mám taký prípad, nech ti podpíše vzdanie sa nároku na stravné lístky.
Zamestnanec sa nemôže vzdať nároku, ktorý mu plynie zo zákona. Odporúčala by som preformulovať prehlásenie v zmysle: ".... nemám záujem... "
bruchačik
08.11.07,08:03
A neviete mi niekto poradiť, ako je to u zamestnancov - učiteľov, ktorí sú na skrátený pracovný úväzok? Kedy majú nárok na stravný lístok a kedy nie? U nich je totiž iný pracovný čas ako u ostatných zamestnancov.
Tweety
08.11.07,08:05
A neviete mi niekto poradiť, ako je to u zamestnancov - učiteľov, ktorí sú na skrátený pracovný úväzok? Kedy majú nárok na stravný lístok a kedy nie? U nich je totiž iný pracovný čas ako u ostatných zamestnancov.
Podľa § 152 ZP je nárok na stravenku pri zmene dlhšej ako 4 hod.