Anadka
07.11.07,14:04
Ahojte, potrebujem poradit.
Organizujeme pobytove skolenie pre urc. zaujmovu skupinu. Cena za skolenie bude ucastnikovi vyfakturovana. V cene je ubyt., strava, skol. poplatok a popl. za ucast na spolocenskom vecere.
Organizujeme tombolu a chcela by so vediet, ci si mozem pri vecnych cenach odpocitat DPH na vstupe a sucasne ich OC zahrnut do dan. nakladov.
Mne by sa zdalo, ze ano. Je to naklad na org. podujatia, jeho cena bude v konecnom dosledku zosobnena ucastnikom a bude vyfakturovana s DPH.

Vdaka za rychlu radu.
JankaO
07.11.07,17:18
Ahojte, potrebujem poradit.
Organizujeme pobytove skolenie pre urc. zaujmovu skupinu. Cena za skolenie bude ucastnikovi vyfakturovana. V cene je ubyt., strava, skol. poplatok a popl. za ucast na spolocenskom vecere.
Organizujeme tombolu a chcela by so vediet, ci si mozem pri vecnych cenach odpocitat DPH na vstupe a sucasne ich OC zahrnut do dan. nakladov.
Mne by sa zdalo, ze ano. Je to naklad na org. podujatia, jeho cena bude v konecnom dosledku zosobnena ucastnikom a bude vyfakturovana s DPH.

Vdaka za rychlu radu.

Ak som to správne pochopila, vy im vlastne predáte tovar, ktorý nazývate tombola??
Anadka
08.11.07,09:32
Nepochopila ste to spravne.
Vo fakture nebude plozka tombola, ale polozka spol. vecer. A v tej su zahrnute nakl. na prenajom saly, naklady na obcerstvenie a nakldy na program, ktoreho sucastou je aj tombola. Takze si do dan. nakldov uplatnime najomne za salu, naklady na obcerstvenie, a naklady za program a logicky mi z toho vychadza, ze aj ceny do tomboly, ktore sme obstarali nakupom.
Vladimír Ozimý
08.11.07,09:42
no pozrite sa ak to do fa nebudete špecifikovať tak

a) z cien v tombole by som uplatnil dph na vstupe aj výstupe (par.8 ods 3) - bezodplatné dodanie
b) určite by som to daňovo neuznal pokiaľ by nešlo o reklamné predmety
c) treba si uvedomiť že ak tombola nebola nahlasená riadne podľa zákona o loteriach atd...tak nejde o príjem oslobodený od dane a každý by mal cenu zdaniť ako nepeňažný príjem ( ale kto to robí že...)
Anadka
08.11.07,10:17
Dakujem pekne, ale velmi ste ma nepotesil. Uz sa mi zdalo, ze som si to tak pekne odovodnila. Ale myslim, ze ked som nepresvedcila Vas, nepodarilo by sa mi to ani s danovakmi :-(.