zahorcob
07.11.07,13:19
prosím ak má niekto skúsenosť s vykonávaním zrážok zo mzdy na dohodu o vyk. zrážok zo mzdy uzatvorenú medzi finančnými spoločnosťami a zamestnancom a zamestnávateľ je povinný podľa § 551 OZ túto akceptovať a robiť úhrady namiesto zamestnanca, odpovedať - poradiť, môže zamestnávateľ zamestnancovi takéto vykonávanie zrážok spoplatniť. Ak áno podľa akých ustanovení. ďakujem.
Jana Motyčková
07.11.07,17:53
Zamestnávateľ je povinný tieto zrážky zrážať. Keďže je to povinný, nemôže túto "službu" spoplatniť. Obdobne ako nemôže spoplatniť výpočet a odvod poistného, vykonanie ročného zúčtovania poistného a pod.
zahorcob
07.11.07,18:10
ďakujem za promptnú odpoveď. Na porade ako účastník diskusie som v pozícii nováčika, i keď komentáre diskutujúcich som často navštevovala z profesionálneho hľadiska. O tejto problematike som sa nakoniec v skratke dozvedela aj v komentári p. Ing.Strýčkovej, avšak celé riešenie tejto otázky je prístupné iba pre predplatiteľov, takže nebolo možné sa tam voľne dostať. Zachytila som len úvodnú časť textu. Ďakujem, prajem všetko dobre. B.