Monet
07.11.07,14:56
Poprosila by som vás o radu.Máme dopravnú firmu a mame svojich zamestnancov a dohodarov.Neviem ako to je ked bude pre nas občas robiť práce SZČO myslim ze ma zivnost.ci ho treba prihlasit na socialku,lebo on nám bude fakturovat svoju prácu.
jankasm
07.11.07,13:58
Poprosila by som vás o radu.Máme dopravnú firmu a mame svojich zamestnancov a dohodarov.Neviem ako to je ked bude pre nas občas robiť práce SZČO myslim ze ma zivnost.ci ho treba prihlasit na socialku,lebo on nám bude fakturovat svoju prácu.

Pokiaľ Vám on bude svoje práce fakturovať, tak to nie je klasický zamestnanec, nemá pracovnú zmluvu ani dohodu, takže vy nemáte voči poisťovniam žiadne povinnosti. ;)
DanielaSL
07.11.07,14:02
Ja by som sa chcela opýtať aké práce v dopravnej firme bude tento SZČO robiť. Pokiaľ jazdiť na vašom dopravnom prostriedku, tak by som to takto nedoporučovala.
Monet
07.11.07,14:04
Dakujem,dufam ze to bude tak v poriadku,lebo ked bude chodit aj na nasom aute tak ho budem musiet pisat aj do jazd,ale diety mu v tom pripade nebudeme davat,lebo on si to bude vlastne fakturovat.je to takto správne?
Monet
07.11.07,14:05
Ano bude jazdit na nasom aute,ale bude robit prace aj bez auta.
Monet
07.11.07,14:07
on nam chce svoje prace fakturovat,aby sme ho tak platili tak teraz neviem aka je nasa povinnost
Anja111
07.11.07,14:09
Dakujem,dufam ze to bude tak v poriadku,lebo ked bude chodit aj na nasom aute tak ho budem musiet pisat aj do jazd,ale diety mu v tom pripade nebudeme davat,lebo on si to bude vlastne fakturovat.je to takto správne?
Nie. Keď bude jazdiť na Vašom aute, tak sa jedná o závislú činnosť a mali by ste ho prijať do TPP...
Braňo
07.11.07,14:10
Dakujem,dufam ze to bude tak v poriadku,lebo ked bude chodit aj na nasom aute tak ho budem musiet pisat aj do jazd,ale diety mu v tom pripade nebudeme davat,lebo on si to bude vlastne fakturovat.je to takto správne?

Napĺňa znaky závislej práce a tým pádom nedoporučujem uzatvárať tento obchodný vzťah. O diétach sa nemusíme baviť, nakoľko nie je Váš zamestnanec.
Anja111
07.11.07,14:17
Ano bude jazdit na nasom aute,ale bude robit prace aj bez auta.
Skús si prečítať aj túto tému:

http://www.porada.sk/t60910-zmluva-pre-zivnostnika.html
Ali 33
07.11.07,14:56
Tak mu dajte do prenájmu auto,dajte mu cenu za 1km+PHM+nájom ak sa chce trápiť s papiermi a je to ošetrené.


o.i. pre štát je živnostník človek,ktorý nareže prútia pri potoku ,urobí košík a predá aby mal na dane a to je smutné.