schreiterka
07.11.07,16:17
Chcela by som sa spytat, ci je mozne, aby podnikatelovi /SZCO/ pomahala jeho manzelka bez mzdy /podla zakona o nelegalnej praci/ a pouzivala auto, ktore si podnikatel kupil a ma ho zaradene v obchodnom majetku.
Chcel este ozrejmit, ze jeho manzelka je momentalne na materskej, takze neviem, ci vobec spada do:
"(1) Nelegálne zamestnávanie nie je, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, 1) vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov8a) alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku.
(2) Nelegálna práca nie je práca, ktorú vykonáva pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, 1) príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov8a) alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku."

Neviem, ze ked za zenu na materskej plati doch.poistenie stat, ci sa to berie, ze je dochodkovo poistena.
Ak by to takto mozne bolo, co vsetko este treba, aby pouzivanie auta manzelkou bolo uplne legalne.
Dakujem
schreiterka
28.11.07,13:24
nikto mi neporadi, nikomu nepomaha zadarmo manzelka, manzel?