noel.g
07.11.07,17:05
prosim poradte mi...

pouzivam siet wi-fi a chem ju zabezpecit niecim inym nez je WEP, pretoze otazka pripojenia je asi 10 sekund pre utocnika, alebo neziaduceho hostitela. Potrebujem vsak poradit uplne polopate, pretoze skusenosti s wi-fi velmi nemam.

pouzivam wi - fi router D-link DI-524
Newww
07.11.07,18:12
prosim poradte mi...

pouzivam siet wi-fi a chem ju zabezpecit niecim inym nez je WEP, pretoze otazka pripojenia je asi 10 sekund pre utocnika, alebo neziaduceho hostitela. Potrebujem vsak poradit uplne polopate, pretoze skusenosti s wi-fi velmi nemam.

pouzivam wi - fi router D-link DI-524
Fiha a to si kde cital????
Nastav si pevne IP-cky, filtrovanie MAC adries....
noel.g
07.11.07,19:23
nuz takmer vsade sa docitas ze zabezpecenie cez WEP nie je vobec bezpecne, a mam s tym skusenost, preto chcem zabezpecit siet inac nez cez WEP
camelfly
08.11.07,09:04
nuz takmer vsade sa docitas ze zabezpecenie cez WEP nie je vobec bezpecne, a mam s tym skusenost, preto chcem zabezpecit siet inac nez cez WEP

keď si to zoberieš v celku, všade sa ti dá nabúrať, ide o to ako predĺžiť alebo znepríjemniť hackerom cestu k tebe, lebo kto sa bude chcieť nabúrať, tak sa o to bude snažiť, kým sa nenabúra

- určite len samotné WEP 128bit zabezpečenie nestačí a ako prídavné zvýšenie zabezpečenia je dobré filtrovanie MAC adries ako ti písal Newww
- pokiaľ máš wifi sieť a niekto sa ti chce doň nabúrať, môžeš vedieť, že je to len niekto v tvojom dosahu siete
- lepšie zabezbečenie siete je WPA /WPA2
- vypnúť SSID čiže skryť viditeľnosť siete

Keď si pozrieš rôzne fóra na tému wifi, nájdeš tam spústu informácii a ja mám z toho vždy dojem, že to zabezbečenie wifi siete sa ešte stále vyvíja
Stefan2005
08.11.07,09:41
súhlas, len doplním

keď si to zoberieš v celku, všade sa ti dá nabúrať, ide o to ako predĺžiť alebo znepríjemniť hackerom cestu k tebe, lebo kto sa bude chcieť nabúrať, tak sa o to bude snažiť, kým sa nenabúra
... veľakrát dokonca v prípade kvalitnejšieho zabezpečenia "profi" útočníka to zaujme, a berie to ako výzvu...


... že to zabezbečenie wifi siete sa ešte stále vyvíja
je to pravda, lebo sa neustále sa zdokonaľujú i metódy nabúravania sietí.
noel.g
09.11.07,18:13
no, tak som dal na vase rady :-) akurat to, ze mi prestal fungovat wi fi router...a neviem co s tym teraz...
Stefan2005
09.11.07,18:49
no, tak som dal na vase rady :-) akurat to, ze mi prestal fungovat wi fi router...a neviem co s tym teraz...

Tak ver nám (asi to môžem prehlásiť aj za ostatných prispievateľov), toto sme za cieľ nemali!
Ktorú radu si aplikoval?
Napíš ako si postupoval, snáď sa to bude dať napraviť.
noel.g
09.11.07,18:57
dal som len wep 128 mbit..dal som restartnut zariadenie a uz sa neprihlasilo..ziadny signal nic, pritom kablom som napojeny normalne...z routra, ale nejde otvorit ..teda, nemozem sa dostat k routru a pokracovat v zmenach
noel.g
09.11.07,19:48
postup:

zadal som 128 bit wep a nechal restartnut router, viac som ho nemohol najst :-) nemenil som nic ine...:mee:
camelfly
10.11.07,11:28
dal som len wep 128 mbit..dal som restartnut zariadenie a uz sa neprihlasilo..ziadny signal nic, pritom kablom som napojeny normalne...z routra, ale nejde otvorit ..teda, nemozem sa dostat k routru a pokracovat v zmenach

každý router má reset na default nastavenie, myslím tým na krabici, tak si ho resetni a vyskúšaj či ti pôjde a aj na webové rozhranie ako default, aby si si ho mohol ponastavovať znovu, však napíš
noel.g
10.11.07,20:53
netusim co sa stalo, resetoval som ho, vsetky nastavenia sa vratili do povodneho stavu, pouzivame vsak wi - fi traja a pripojit sa moze vzdy len jeden. teraz som cez wi - fi pripojeny ja, ostatni nemozu, jednoducho sa im router a siet nezobrazuje, nie je mozne sa pripojit.

ja uz neviem, asi bude najlepsie kontaktovat providera..nejakeho technika:confused:
chlap
10.11.07,20:58
netusim co sa stalo, resetoval som ho, vsetky nastavenia sa vratili do povodneho stavu, pouzivame vsak wi - fi traja a pripojit sa moze vzdy len jeden. teraz som cez wi - fi pripojeny ja, ostatni nemozu, jednoducho sa im router a siet nezobrazuje, nie je mozne sa pripojit.

ja uz neviem, asi bude najlepsie kontaktovat providera..nejakeho technika:confused:

Skôr by si mal kontaktovať nejakého šikovného človeka, čo ti ten router nastaví :rolleyes: a tiž by možno stačilo naštudovať užívateľský manuál a pozrieť stránku supportu tvojho providera, ako majú byť správne nastavené parametre routera ....... provider s tým nič nemá - tvoj problém je v zle nastavenom routri
LubosP
11.11.07,11:00
no skus v prvom rade napisat ako mas riesenu siet - lebo to je najdolezitejsie
akym sposobom dostavas internet od providera, ako je zapojeny router, ako sa ty pripajas na router (lebo raz pises o kabli a raz o wifi) a potom ti budem vediet poradit, aj konkretne nastavenia
noel.g
12.11.07,13:26
od providera mam cable modem, a do modemu ma pripojeny wi-fi router, aby som nemusel sediet napojeny na kabli :-) nic viac. doposial to v pohode fungovalo, ale teraz je to len sem tam. ako napriklad dnes, aj to mozem byt pripojeny len ja sam, ostatni nie..

skusal som si najst nastavenia, aj na stranke providera aj kade tade po forach, zatial nic nepomaha, skusal som aj reset na povodne nastavenia.

uz som si ale zohnal firmu ktora to pride spravit ;-) problem je v tom, ze som v UK a nie je to sranda zaplatit ha ha..a to som chel len nastavit ochranu siete v podobe inej nez je WEP.