polis1
07.11.07,18:18
Dobrý den

chcela by som niekoho poprosit, ci nema nejaku zmluvu o proviziach, lebo mam klientku, ktora vykonava kozmetiku a teraz je u nej prijata pani ako sama na seba robi kozmetiku s tým, že dana pani jej bude vyplacat provizie z toho co za nu urobi kozmetiku.

dakujem
Zoltán Kovács
07.11.07,17:27
Prosím ťa skus ešte raz zadať otázku, sa zda byť trošku zmätočná.
polis1
07.11.07,17:30
ahoj, no je to tak, ze jedna ma svoju kozmetiku a teraz si tam zobrala dievca, ktore je na zivnosť robi si svoje veci, plus ked ta nestiha vykonava za nu kozmetiku s tym, ze jej bude vyplacat proviziu z toho co za nu urobi a potrebuju nejaku zmluvu medzi sebou, ohladne tych provizii

dakujem
Zoltán Kovács
07.11.07,17:33
ahoj, no je to tak, ze jedna ma svoju kozmetiku a teraz si tam zobrala dievca, ktore je na zivnosť robi si svoje veci, plus ked ta nestiha vykonava za nu kozmetiku s tym, ze jej bude vyplacat proviziu z toho co za nu urobi a potrebuju nejaku zmluvu medzi sebou, ohladne tych provizii

dakujem

AK som dobre pochopil tak "zamestnala" ďalšiu kozmetičku na živnosť?
polis1
07.11.07,17:35
presne tak, len s tym, ze jej bude len vyplacat percenta z toho co za nu urobi, a chcu mat nejaku zmluvu o tom, a ci niekto nema nejaky vzor
Zoltán Kovács
07.11.07,17:37
presne tak, len s tym, ze jej bude len vyplacat percenta z toho co za nu urobi, a chcu mat nejaku zmluvu o tom, a ci niekto nema nejaky vzor

Lenže od 01.09.2007 (od veľkej novely zákonníka práce) takéto zamestnanie živnostníka nie je možné, nakoľko má črty závislej práce. A preto sa to má riešiť s pracovnou zmluvou.
polis1
07.11.07,17:39
prave, ze som im to hovorila, len oni tam budu proste robit kazda zvlast s tým, ze jej len da tie percenta co za nu odrobi ked priklad ona tam nebude.
Zoltán Kovács
07.11.07,17:41
prave, ze som im to hovorila, len oni tam budu proste robit kazda zvlast s tým, ze jej len da tie percenta co za nu odrobi ked priklad ona tam nebude.

TO znamená, že každá bude tam mať vlastnú ERP a budú sa spolupodielať aj na nákladoch okolo prevádzkových priestorov?
polis1
07.11.07,17:45
ano kazda budem mat pokladnu sama aj naklady sama prosim o radu,co s tym aby mali aspon papierovu tu zmluvu o proviziach ako to ma vyzerat taka zmluva a este sa chcem spytat:


som zamestanana na trvaly pracovny pomer a plus zivnost a volaju ma robit jednatelku spolocnosti a do 1.3.2008 som zamestnana na trvaly pracovny pomer s tym, ze tu jednatelku by som mala robit od 1.12,2007 ako by sa to dalo pracovne vyriesit, ci by neslo tu jednatelku dat na dohodu alebo ako by ste mi poradili to vyriesit, dakujem