Brouk
07.11.07,19:23
Som platcom DPH. Vykonávam prepravu tovaru pre špedič. službu v CR /platca DPH/ z Nemecka do Svajciarska a zo Svajciarska do Spanielska.
Neviem pod aký paragram to mám zaradiť z hľadiska DPH, či je to oslobodené plnenie, či to uvádzam do daňového priznania DPH.
Rozalka
07.11.07,19:30
Som platcom DPH. Vykonávam prepravu tovaru pre špedič. službu v CR /platca DPH/ z Nemecka do Svajciarska a zo Svajciarska do Spanielska.
Neviem pod aký paragram to mám zaradiť z hľadiska DPH, či je to oslobodené plnenie, či to uvádzam do daňového priznania DPH.
Prehľadná tabuľka tu:
http://www.porada.sk/t63781-refakturacia-prepravnych-sluzieb.html#post557167
Maya1
06.12.07,10:29
Dobrý deň, mám takýto problém a prosím radu:
preprava tovaru sa začína v Slovinsku, objednávateľ (reg. v SR) posiela tovar na Ukrajinu ( uvedené v CMR) Tovar bol vyložený na území SR nie v colnom sklade. Neviem, či mám faktúrovať s DPH, alebo bez DPH § 47, nakoľko nemám JCD, doklad o tom, že ide na U je len zápis na CMR ako miesto vykladania tovaru. Ako mám posudzovať prepravu? Ďakujem
Katka91
06.12.07,11:55
Ja mám podobný problém. Sme prepravná spoločnosť. Pre slovenskú špedičnú firmu sme viezli tovar z Poľska. Bol síce vyložený v colnom sklade, ale na CMR to nie je uvedené. Je tam pečiatka príjemcu, ale nie je tam vyslovene uvedené, že sa jedná o colný sklad. Na CMR v časti 3 je ako miesto vykladania tovaru uvedené Ukrajina. Nemám však JCD ani žiadny iný doklad o tom, že tovar bol skutočne určený na Ukrajinu. Špeditér chce fa bez DPH, ale neviem, či to bude správne.
Vopred ďakujem.
Maya1
06.12.07,12:43
zdravím Vás, medzitým som polúskala a uzavriem to takto:
faktúru vystavím bez DPH s odvolávkou na § 47 , nakoľko budem posudzovať službu súvisiacu s dodaním tovaru do tretej krajiny. Písomne si dodatočne vyžiadam JCD. Zatiaľ ako dôkaz mám objednávku a zápis v CMR v kolónke miesto vykladania.
Katka91
06.12.07,13:05
no, ja som tiež pozerala ten paragraf. Lenže čo keď ti príde napr. za týždeň daňová kontrola (nie že by som ti to želala, to neželám ani sebe:D) a JCD sa ti nepodarí zohnať? Ja neviem, či je dostatočným dôkazom CMR, v poslednom čase mám také skúsenosti, že tam špeditéri chcú popísať kadečo, až sa niekedy čudujem:confused: