ivuska333
07.11.07,21:22
PROSIM VAS MAM TAKU DILEMU AKO BY TO BOLO AK BY SOM KUPILA NAPR OD OBCANA RAKUSKA NEJAKU VEC A JA JEJ PREDAJ SPROSTREDKUJEM TU V SR NASMU OBCANOVI, TREBA SPIAT ZMLUVU MEDZI MNOU A PREDAVAJUCIM V NEMCINE A MNOU A KUPUJUCIM V SLOVENCINE, CI SI TU NEMCKU ZMLUV DAM AKO NAKLAD A TYM ZISKAM TEN DOVAR DO VLASTNICTVA MOJEJ FIRMY TEDA OBCHDOU A POTOM TO PREDAM CEZ erp? :oCO TREBA DAT DO ZIVNOSTI? CI SA TO VOBEC DA? CHCEM TO POTOM PREDAVAT V OBCHODE V SEKACI.

NA ZACIATOK HADAM STACI, DUFAM ZE SA NAJDE DOBRA DUSA CO MA OSVIETI DAKUJEM;)
retko
09.11.07,14:13
ak to od Rakusana kupis, nemozes to potom sprostredkovat. ale len predat dalej. sprostredkovat je nieco ine. ak som spravne pochopil chces to najprv od neho kupit a tu predat a nie od neho vziat a po predaji mu vyplatit podiel a sebe nechat proviziu.

ak chces teda kupit + predat 1 vec, tak by som si z toho nerobil hlavu ci je Rakusan alebo Slovak, kludne si napis nejaku zmluvu s nejakou kamaratkou akoze to mas od nej a nemusis potom vymyslat zmluvu po nemecky a chodit tam 2x resp. platit nejake prevody a neviem co vsetko.

btw. skus si vypocitat co by sa oplatilo viac, ci to do obchodu kupit alebo len vziat do komisionalneho predaja.

neviem, mozno ma za to nikto nepochvali, ale preco robit veci zlozito ked sa daju aj jednoducho ? aspon ja by som to tak zvazil co sa viac oplati. tiez planujem sekac ale uplne v inej oblasti.

ps: nechcem navadzat na nic nekale. ak sa tak stalo, ospravedlnujem sa a potom radsej neberte moj prispevok vazne.