perlicka66
07.11.07,23:47
Prosim o radu. Zdedil som byt po otcovi. V tom case som bol uz zenaty. S manzelkou mame BSM. Ako postupovat pri zapise manzelky do katastra nehnutelnosti, aby som ju dostal na list vlastnictva ? Mozete mi poskytnut pripadne vzor zapisu, co tam mam napisat ? Nasiel som tu len vzor zapisu pri predaji. Dakujem.
Eulalia
08.11.07,04:42
Prosim o radu. Zdedil som byt po otcovi. V tom case som bol uz zenaty. S manzelkou mame BSM. Ako postupovat pri zapise manzelky do katastra nehnutelnosti, aby som ju dostal na list vlastnictva ? Mozete mi poskytnut pripadne vzor zapisu, co tam mam napisat ? Nasiel som tu len vzor zapisu pri predaji. Dakujem.

Byt, ktorý si zdedil po otcovi, aj keď počas manželstva, je Tvojím výlučným vlastníctvom, nespadá do BSM. Ak by si chcel, aby sa manželka stala spoluvlastníčkou, najjednoduchšie je to darovacou zmluvou, v ktorej jej daruješ určitý podiel na byte. Z tohto darovania by sa daň z prevodu nehnuteľností nemala platiť.
dad111
08.11.07,07:48
Neviem aky mas na to dovod, ale to co chces urobit je vec, ktoru kruto obanujes. Dobre si to rozmysli, ak nie je ten dovod vazny nerob to.
Mária27
08.11.07,18:53
Prosim o radu. Zdedil som byt po otcovi. V tom case som bol uz zenaty. S manzelkou mame BSM. Ako postupovat pri zapise manzelky do katastra nehnutelnosti, aby som ju dostal na list vlastnictva ? Mozete mi poskytnut pripadne vzor zapisu, co tam mam napisat ? Nasiel som tu len vzor zapisu pri predaji. Dakujem.


Načo je dobrý takýto krok? BSM má svoj význam, dôvod aj definíciu.

Dôkazom lásky je aj to, že Manželka nemusí platiť nájom.:)
perlicka66
10.11.07,17:22
Ďakujem za reakcie.
Máte pravdu, asi ten stav nezmením a zostane to takto.
najag
11.11.07,07:31
Manzelsky partner by mal akceptovat , dispozicii a nedoknutelnost majetku z dedenia a nakladanie s nim u druheho partnera v ramci manzelstva. Ak druhy partner navadza, alebo nuti , aby aj on vlastnil podielovo cast majetku druheho partnera, aby urobil pravny ukon, na zaklade ktoreho si privlastni podiel na majetku dedenia, tak je to znamka vypocitavosti z jeho strany a spekulativnosti a to predovsetkym do buducna. Uz tento signal by mal varovat pred tymto krokom, pretoze v buducnosti to mozete olutovat. Pretoze v manzelstve je to tak. Najprv milujeme a robime hluposti a potom zrazu nenavidime a aj seba, ze sme urobili to, co sme nemali.Pretoze ani laska k jednej slecne netrva vecne, ale ani k jednemu muzovi.Takze toto nie je o laske, ale o vypocitavosti na jednej strane a hluposti na druhej.Pretoze inak by sa nesnazil ziskat nic z majetku toho druheho z dedenia.