Lali
08.11.07,07:09
Dobré ráno,
prosím Vás, to Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z pridanej hodnoty tak to je o koľkátej ? To vypĺňa ten, kto osobne odovzdáva výkaz na DU, kde mu potvrdia prevzatie výkazu, alebo to platí aj pre tých, čo posielajú výkazy poštou ?
Ďakujem.
sta
08.11.07,06:13
Dobré ráno,
prosím Vás, to Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z pridanej hodnoty tak to je o koľkátej ? To vypĺňa ten, kto osobne odovzdáva výkaz na DU, kde mu potvrdia prevzatie výkazu, alebo to platí aj pre tých, čo posielajú výkazy poštou ?
Ďakujem.

Ak osobne odovzdáš DP k DPH na daňovom úrade, tak Ti to potvrdenie opečiatkujú a podpíšu aby si si mohla doložiť, kedy si DP podala.

Ak posielaš DP poštou nemusíš toto potvrdenie vypisovať, pretože nikto z daňového úradu Ti ho nepošle potvrdené späť ;)
karcoolka1
08.11.07,06:25
Ak dobre viem, DP DPH za 10/2007 je už na novom tlačive a potvrdenie odovzdaného originálu dá DU priamo na kópiu. Už nebude žiadny lístok.
tinaM
08.11.07,06:32
Ak dobre viem, DP DPH za 10/2007 je už na novom tlačive a potvrdenie odovzdaného originálu dá DU priamo na kópiu. Už nebude žiadny lístok.
Nesúhlasím.
Od 1.10.2007 je súčasťou DP k DPH aj potvrdenie o podaní DP k DPH, ktoré potvrdzuje DÚ pri osobnom odovzdaní DP.
Johanka
08.11.07,06:33
Súčasťou nového tlačiva je potvrdenie o podaní DP k DPH ;).
karcoolka1
08.11.07,06:33
Mám to priamo od pracovníčky na podateľni DU. Však uvidím 25-teho....
tinaM
08.11.07,06:37
Mám to priamo od pracovníčky na podateľni DU. Však uvidím 25-teho....
mimotemy Vieme z praxe, koľko toho vedia tety na DÚ ak je nejaká zmena.
Oni to budú vedieť o 5 rokov pri kontrole.:rolleyes:
Johanka
08.11.07,06:42
:eek: pracovníčka v podateľni medzery. A vôbec si nemyslím, že je to tá správna osoba, ktorá má podávať metodický výklad zmien :).
Lali
08.11.07,06:47
Áno, Potvrdenie je súčasťou nového tlačiva, mám to tu pred sebou. Tak vychádza, že pri osobnom odovzdaní výkazu ho treba bezpodmienečne vyplniť a dať si potvrdiť. Ale keďže výkazy posielame poštou, tak ho jednoducho odtrhnem a vyhodím.
Ďakujem Vám.
karcoolka1
08.11.07,06:50
Ďakujem všetkým!
heja3
08.11.07,06:51
Aj tak si myslím, že je to zbytočné tlačivo, keď to môžu potvrdiť na kópii, ktorú si aj tak každý rád urobí.;)
Asi vyprázdnili archívy:eek:, keď majú miesto aj na toto....

;) Ale veď oni si to dali vyrobiť, aby nemuseli moc pozerať do originálov DPH-priznaní, a hľadať, kto je dlžný a komu je štát dlžný. Ich čas je vzácny, tak ako náš, keď to vypisujeme.
sta
08.11.07,06:53
Aj tak si myslím, že je to zbytočné tlačivo, keď to môžu potvrdiť na kópii, ktorú si aj tak každý rád urobí.;)
Asi vyprázdnili archívy:eek:, keď majú miesto aj na toto....

;) Ale veď oni si to dali vyrobiť, aby nemuseli moc pozerať do originálov DPH-priznaní, a hľadať, kto je dlžný a komu je štát dlžný. Ich čas je vzácny, tak ako náš, keď to vypisujeme.

Neviem ako u Vás, ale na DÚ v BA nechcú už dlhší čas potvrdzovať DP na kópiu, vždy sme si museli vypísať lístoček o tom, aký dokument podávame a ten nám tety na DÚ opečiatkovali, takže mne toto potvrdenie vyhovuje, je to ako pri DP k dani z príjmu :)
karcoolka1
08.11.07,06:56
Tie lístočky sú už dosť dávno. A mne sa práve nepáčia, pretože kópiu DP aj tak vždy si robím. Tak by mohli potvrdiť tú.
tinaM
08.11.07,06:57
Aj tak si myslím, že je to zbytočné tlačivo, keď to môžu potvrdiť na kópii, ktorú si aj tak každý rád urobí.;)
Asi vyprázdnili archívy:eek:, keď majú miesto aj na toto....

;) Ale veď oni si to dali vyrobiť, aby nemuseli moc pozerať do originálov DPH-priznaní, a hľadať, kto je dlžný a komu je štát dlžný. Ich čas je vzácny, tak ako náš, keď to vypisujeme.
Potvrdenie o podaní DP slúži pre potreby daňovníka a nie pre potreby DÚ.
V minulosti to potvrdenie vypisoval DÚ ak o to daňovník požiadal pri podaní.
V každom prípade je veľmi dobré, ak takýmto potvrdením daňovník disponuje.
heja3
08.11.07,07:03
:) Na DÚ v TT mi dávali na podateľni pečiatku na kópiu dolu, tam kde je na to kolónka (teda na starom tlačive). Bolo to asi pre to, že rekonštruovali DÚ a asi archív chceli odbremeniť. :)
Viem, že v novom tlačive je už príloha. Takže ma to neminie nebojte.;)

Ach jaj.... :( Ja sa len niekedy rozčuľujem nad ekologickým zmýšľaním štátnej správy - koľko stromov musí padnúť len kvôli takémuto výmyslu... Ale to už jemimotemy
Rozalka
08.11.07,09:35
Ak dobre viem, DP DPH za 10/2007 je už na novom tlačive a potvrdenie odovzdaného originálu dá DU priamo na kópiu. Už nebude žiadny lístok.
Doteraz som z jednej A4 mala 3 lístky, na štvrťrok aj s "chlievikom" na potvrdenie podania Súhrnného výkazu. Teraz budú všetky potvrdenia A4. mimotemy Naše lesy :mee::mee::mee::mee: