nikulik
08.11.07,06:24
Ahojte poraďaci, potrebovala by som radu.
Máme zamestnaneho invalidného dôchodcu(ID 100%) na DoVP. Chceli by sme ho ale zamestnať na TPP.
Zamestnávateľ mi dal za úlohu, aby som zistila, či by sme nedostali nejaký príspevok, proste nejaky peniaze za to, že zamestnáme ID.
Potrebovala by som Vašu pomoc, pretože ani neviem kde to mam hľadať, a či vobec také niečo existuje. Viem, že z UP ak vezmeme tak ano, to by sme dostali, ale ID?:confused:
vikinka
08.11.07,05:33
Neviem o tom,že by bol nejaký príspevok ak zamestnávate ID.Iba v prípade dlhodobo nezamestnaného dáva UP príspevok -dotáciu na mzdy.
nikulik
08.11.07,06:14
Ano vikinka, aj mne sa to nejako nezdalo. Ďakujem za radu. Uvidím čo na to povie šéf.
Zita4
08.11.07,06:19
Ahojte poraďaci, potrebovala by som radu.
Máme zamestnaneho invalidného dôchodcu(ID 100%) na DoVP. Chceli by sme ho ale zamestnať na TPP.
Zamestnávateľ mi dal za úlohu, aby som zistila, či by sme nedostali nejaký príspevok, proste nejaky peniaze za to, že zamestnáme ID.
Potrebovala by som Vašu pomoc, pretože ani neviem kde to mam hľadať, a či vobec také niečo existuje. Viem, že z UP ak vezmeme tak ano, to by sme dostali, ale ID?:confused:
Pozri si zákon o zamestnanosti § 50 http://www.porada.sk/t54640-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-od-01-08-2006-31-12-2006-a.html#50
Tu sú vymenované znevýhodnené skupiny uchádzačov o zamestnanie.
V prípade invalidity prispieva ÚPSVaR na chránené dielne, pozri § 55 a 56 Zákona o zamestnanosti http://www.porada.sk/t54640-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-od-01-08-2006-31-12-2006-a.html#55
gabyka
08.11.07,10:26
My sme vytvorili chránené pracovisko pre osobu so zdravotným postihnutím. Môže to byť samost. miestnosť alebo len časť priestoru, v ktorom bude mať vyhovujúce podmienky na prácu. Na ÚPSVaR sme predložili spracovaný zámer so žiadosťou o dotáciu. Dostali sme 180 000,- Sk. Čo sme za ne kúpili skutočne, to už nekontrolovali. Odvtedy žiadame každý rok spätne za uplynulý rok príspevok na mzdu, časť prev. nákladov a pod. Dostávame okolo 65000 - 70 000 na rok. Neviem ale, či nemusí byť osoba so ZPS evidovaná na ÚP. Trocha papierovania, ale oplatí sa.
luana38
07.05.08,04:24
Dobry den, chcela by som sa opytat, lebo to neviem nikde najst, ci sa zmenilo nieco v zamestnavani a vytvoreni chraneneho pracoviska v novele zakona o sluzbach zamestnanosti plazneho od 1.5.2008?????
mirpo
07.05.08,04:41
Dobry den, chcela by som sa opytat, lebo to neviem nikde najst, ci sa zmenilo nieco v zamestnavani a vytvoreni chraneneho pracoviska v novele zakona o sluzbach zamestnanosti plazneho od 1.5.2008?????
Novelou zákona sa pre chránené dielne/pracoviská mení viac vecí. :confused::eek: Prevádzkové náklady sa budú preplácať štvrťročne /po starom ročne/, je nový § na nákup dlhodobého majetku, nové žiadosti a tlačivá....
Viac informácií poskytnú na ÚPSVaR, ale asi až o niečo neskôr... :) bude trochu trvať, kým sa všetko rozbehne :o
luana38
07.05.08,05:35
dakujem pekne, myslela som skor na zmenu vysky dotacii, pri zriadeni chraneneho pracoviska, ci sa tam nieco menilo, popúrosila by som nieco konkretne, alebo stranku, kde to mozem najst, mne to dost suri...
Jara
07.05.08,05:59
Najlepšie urobíš ak zájdeš na Úrad práce. Tam ti dajú aj informácie aj tlačivá. Je na to určený človek s ktorým potom budeš po celý čas spolupracovať. Ten ťa bude aj riadiť aj kontrolovať. Tak to máme aj my, lebo máme chránenú dielňu na 10 ľudí. Musím ale povedať, že nás kontrolujú pravidelne. Chcú všetky doklady, je to dosť pracne.
mirpo
07.05.08,06:01
dakujem pekne, myslela som skor na zmenu vysky dotacii, pri zriadeni chraneneho pracoviska, ci sa tam nieco menilo, popúrosila by som nieco konkretne, alebo stranku, kde to mozem najst, mne to dost suri...
Výška príspevku je závislá od priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese a od právnej formy a predmetu činnosti zamestnávateľa.

a) v BA-kraji najviac 55 % zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priem. mzdy zamestnanca v hospod. SR za 1. - 3. štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.
b) v ostatných krajoch najviac 65 % zo 16-násobku....
To bolo znenie zákona...
Pre ujasnenie priemerná mzda k danému obdobiu = 19.212,- Sk, CCP = 25.979,- Sk, t.zn. 16-nás. CCP = 415.664,- Sk.
a) max výška = 228.615,- Sk
b) max výška = 270.181,- Sk
Uvedené prosím berte zatiaľ s nadhľadom,:) treba si zistiť presné náležitosti na príslušnom úrade práce, poskytujú sa rôzne výšky príspevkov, podľa rôznych faktorov... ;)
Zákon o službách zamestnanosti 5/2004 v znení neskorších ustanovení... § 56 ods. 2 a 3
luana38
07.05.08,06:14
Dakujem pekne za odpovede, musim tam zaujst, len tam ist je pre mna horor, predierat sa medzi tym zastupom nasich spoluobcanov, co sa tam chodia hadat-))....ale ponahla mi to, tak tam idem...este jedna otazocka- ten ZTP, musi byt evidovany na UP??:)
mirpo
07.05.08,06:37
Dakujem pekne za odpovede, musim tam zaujst, len tam ist je pre mna horor, predierat sa medzi tym zastupom nasich spoluobcanov, co sa tam chodia hadat-))....ale ponahla mi to, tak tam idem...este jedna otazocka- ten ZTP, musi byt evidovany na UP??:)
Nikde som nenašla, že by musel byť z evidencie UoZ. Osoby so ZP nad 40 % ID, nemusia byť v evidencii /veď evidencia UoZ je dobrovoľná/. Je tam napísané, že musia byť ZPS s ID 40 % a viac, nie aj UoZ.:)