nani0120
08.11.07,08:33
Dobrý deň, chcela by som poradiť, ako zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve platbu kreditnou kartou. Manžel nakupoval materiál na stavbu bufetu v Hornbachu a platil svojou kreditnou kartou. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
mysimis
08.11.07,07:35
nani0120
08.11.07,07:39
Ďakujem za poradenie, ale ja účtujem v jednoduchom účtovníctve!!!
mysimis
08.11.07,07:43
majka555
14.01.08,08:49
Prečítala som príspevky o platbe kartou a nenašla som odpoveď na môj problém, preto by som chcela poprosiť o radu.
Môžem platbu kartou pri SZČO JU zaúčtovať ako osobnú spotrebu. Na výpise mám platba kartou 1500 Sk a nemám doklad.
SZČO zaplatil kartou a nedoniesol bloček asi stratil.Mohla by som to dať ako osob. spotrebu?
Zoltán Kovács
14.01.08,08:50
Prečítala som príspevky o platbe kartou a nenašla som odpoveď na môj problém, preto by som chcela poprosiť o radu.
Môžem platbu kartou pri SZČO JU zaúčtovať ako osobnú spotrebu. Na výpise mám platba kartou 1500 Sk a nemám doklad.
SZČO zaplatil kartou a nedoniesol bloček asi stratil.Mohla by som to dať ako osob. spotrebu?

Áno môžeš.
mysimis
14.01.08,08:50
Môžeš to zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD v členení osobná spotreba.
Erika 1982
14.01.08,08:51
Jasne, že mohla, ale informuj o tom SZČO, aby nabudúce už nestrácal bločky a aby s tým súhlasil. Ak s tým nebude súhlasiť, tak mu to zaúčtuj ako zdanit. výdavok, ale je to "na jeho triko".
majka555
14.01.08,08:54
Ešte mám jednu otázku SZČO vybral valuty z účtu tiež nemám doklad. Na BV je len výber hotovosti -valuty. Neviem načo ich použil. Nemám žiadnu zahraničnú faktúru v účtovníctve. Môžem to dať ako osobnú spotrebu a nedokladovať. Alebo to dať do pokladne,ale čo stým ďalej? Ďakujem
Zoltán Kovács
14.01.08,08:54
Jasne, že mohla, ale informuj o tom SZČO, aby nabudúce už nestrácal bločky a aby s tým súhlasil. Ak s tým nebude súhlasiť, tak mu to zaúčtuj ako zdanit. výdavok, ale je to "na jeho triko".

Možeš prosím ťa toto vysvetliť, ako chceš zaúčtovať pohyb na účte bez dokladu ako výdavok ovplyvňujúci základ dane? Kam zaradiš pohyb?
Erika 1982
14.01.08,08:56
mne sa stalo, že mi klient povedal, že ten doklad nájde, nech mu to tak dám a čuduj sa svete našiel ho!!
Zoltán Kovács
14.01.08,08:58
mne sa stalo, že mi klient povedal, že ten doklad nájde, nech mu to tak dám a čuduj sa svete našiel ho!!

A čo keby nenašiel?
mysimis
14.01.08,08:59
Jasne, že mohla, ale informuj o tom SZČO, aby nabudúce už nestrácal bločky a aby s tým súhlasil. Ak s tým nebude súhlasiť, tak mu to zaúčtuj ako zdanit. výdavok, ale je to "na jeho triko".

Mňa by teda veľmi zaujímalo, ako by si si takýto výdavok OZD obhajovala pri daňovej kontrole, keď nemáš o tom doklad???? Vysvetli mi to prosím Ťa.
Zoltán Kovács
14.01.08,09:04
mne sa stalo, že mi klient povedal, že ten doklad nájde, nech mu to tak dám a čuduj sa svete našiel ho!!

Tak to sú rečičky od klientov, keď sľubujú hory-doly len aby mali nižší základ dane. Ja zásadne účtujem na základ dokladov, ktoré mám k dispozícii.
majka555
14.01.08,09:05
Ja by som sa tiež nespoliehala na to , že klient nájde doklad.
Je to riziko. Bola to asi skôr šťastná náhoda, že klient Eriky 1982 našiel doklad.