Vladimír Ozimý
08.11.07,09:10
ahojte je povinná slovenská spoločnosť vyplácať materskej spoločnosti v EU úroky zrazené zrážkovou daňou alebo nemusí zrážať daň. No bolo mi povedané že nemusí ale neviem sa oprieť o žiaden paragraf a v 43 to neviem nájsť...
Vladimír Ozimý
08.11.07,08:20
aplikuje sa na to par. 13 ods 2 písm g v prípade že sú splnené podmienky...toto som našiel...vtedy ide o príjem oslobodený od dane a tým pádom netreba zrážať zrážkovú daň len mi to prosím potvrĎte dakujem
sta
08.11.07,08:25
aplikuje sa na to par. 13 ods 2 písm g v prípade že sú splnené podmienky...toto som našiel...vtedy ide o príjem oslobodený od dane a tým pádom netreba zrážať zrážkovú daň len mi to prosím potvrĎte dakujem

Áno úroky z pôžičiek vyplácané materskej spoločnosti sú oslobodené od dana podľa spomínaného §13 samozrejme pri splenní uvedených podmienok ;)
Vladimír Ozimý
08.11.07,08:27
zisťujem že čím je toho na mňa viac začínam byť neistý aj vo veciach v ktorých som bol istý hehe dakujem
Vladimír Ozimý
08.11.07,08:38
sranda riešil som teraz jednu vec a najskôr som povedal že je to oslobodené a potom mi povedala že ta firma vznikla v tomto roku čím nespĺňa podmienku oslobodenia 24 mesiacov...takže klasicky zrážkový systém...ale väčšie firmy si to urobia tak aby úroky začali vyplácať až po dvoch rokoch :)
sta
08.11.07,08:47
sranda riešil som teraz jednu vec a najskôr som povedal že je to oslobodené a potom mi povedala že ta firma vznikla v tomto roku čím nespĺňa podmienku oslobodenia 24 mesiacov...takže klasicky zrážkový systém...ale väčšie firmy si to urobia tak aby úroky začali vyplácať až po dvoch rokoch :)

Skús ešte mrknúť sem, je to zo stránky daňového riaditeľstva:

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4j3D3b1AMmB2I76ke hCQLYbkqivR35uKlAu0hwoYuji5OeiH5WTmp6YXKkfrO-tH6BfkBsaUZ7vqAgA-CrH3A!!/delta/base64xml/L0lJSk03dWlDU1lKSi9vQXd3QUFFWWdBQ0VJUWhDRUVJaEZLQS EvNEZHZ2RZbktKMEZSb1hmckNIZGgvN18wXzFEQk5ELzEyNzQ4 OC9zYS5UcmVl?message=VIEW_DOCUMENT&id=740&idparent=null&query=%C3%BArok&criteria=1