Antiqa
08.11.07,09:51
Známa má problém, pracuje u zamestnávateľa na dobu určitú, pôvodná zmluva jej už skončila ale novú mala iba ústne,nie písomne.
Po 5 mesiacoch jej dal zamestnávateľ túto zmluvu so spätným dátumom, tak že nadväzuje na tú pôvodnú. Aký problém by mohla mať, prípadne zamestnávateľ z toho že zmluvu doručí až teraz na úrad práce?
mysimis
08.11.07,08:56
Známa má problém, pracuje u zamestnávateľa na dobu určitú, pôvodná zmluva jej už skončila ale novú mala iba ústne,nie písomne.
Po 5 mesiacoch jej dal zamestnávateľ túto zmluvu so spätným dátumom, tak že nadväzuje na tú pôvodnú. Aký problém by mohla mať, prípadne zamestnávateľ z toho že zmluvu doručí až teraz na úrad práce?

Píšeš, že dostala pracovnú zmluvu po 5 mesiacoch so spätným dátumom, ktorá nadväzuje na pôvodnú PZ. Nechápem prečo potom chceš zmluvu doručovať na ÚP keď sa nejedná o nezamestnanú osobu?
Antiqa
08.11.07,10:25
Len som si nebola istá, či z toho nemôže mať problém, keď na úrade práce vlastne majú iba pôvodnú zmluvu na dobu určitú do istého dátumu a potom už nemajú žiadny podklad k dalšiemu obdobiu.
Nebude potom niekedy chýbať tá zmluva?
Inak dúfala som že to nebude problém, som rada, že viac ľudí má ten názor :)
mysimis
08.11.07,10:29
V tomto prípade sa ďalšia zmluva už nedáva na ÚP.