JM1968
08.11.07,12:11
Chcel by som poprosiť o radu: dodávateľ mi dodáva tovar na faktúru, cez UPS a platím v hotovosti UPS. Lenže potvrdenie o zaplatení mi UPS vydá síce na moje meno,ale adresu uvádza tam, kde sa moment.nachádzam a tovar preberiem a nie na sídlo podnikania (na faktúre od dodávateľa je sídlo podnikania). Mám jednoduché účtovníctvo, aby nenastal nejaký problém, že si platbu za tovar nemôžem dať nákladov, kvôli adrese na príjmovom doklade od UPS.Ďakujem
vikinka
08.11.07,11:32
Dôležité údaje sú na faktúre,od UPS máš doklad o zaplatení na ktorom je číslo faktúry zža ktorú bolo zapatené.Ak máš včetky údaje na faktúre správne,IČO,DIČ,adresu tak nevidím v tom problém.
JM1968
08.11.07,11:40
díky, aj mne sa to tak zdá ok
veronikasad
08.11.07,12:19
Dôležité údaje sú na faktúre,od UPS máš doklad o zaplatení na ktorom je číslo faktúry zža ktorú bolo zapatené.Ak máš včetky údaje na faktúre správne,IČO,DIČ,adresu tak nevidím v tom problém.
S podobným problémom sa stretávam často aj ja. Nejedná sa o platbu faktúry cez UPS, ale daňový doklad za prepravu zásielky, na ktorom takto neporiadne vypisujú adresu prijímateľa. Kontaktovala som aj centrálu, kde mi povedali, že si to má prijímateľ skontrolovať pri prebratí zásielky a ak adresa nie je v poriadku, musí to pracovník UPS hneď pri odovzdaní zásielky prepísať.

--------
Veronika
JM1968
09.11.07,05:44
ešte raz ahojte, pozrel som sa ešte raz na ten doklad o UPS, nie je tam číslo faktúry, len text, že dobierka, meno správne, adresa je adresa doručenia...ale veď ani na potvrdení od poštu za doručenie a vyplatenie dobierky nie je adresa....dúfam, že to nevadí
vikinka
09.11.07,05:50
Nie nevadí,ale v budúcnosti by som radšej upozornila na vyplnenie správnej adresy a všímala si doklady,ktoré preberám či sú správne vypísané,nie len od UPS ale aj od iných dodávateľov.
JM1968
09.11.07,06:12
ešte raz vďaka