Marti.ka
08.11.07,12:45
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
mysimis
08.11.07,11:54
noka
09.11.07,10:27
Cestovinový šalát.
Uvariť cestovinu (ja mám najradšej na tento šalát mašličky). Na malé kocky nakrájať čerstvú zeleninu - uhorky, paradajky , papriku - môže sa pridať sterizovaný hrášok, kukurica podľa chute, osoliť vegetou, štipkou korenia alebo byliniek a zmiešať s tatarskou omáčkou alebo kyslou smotanou.
maria7
09.11.07,10:37
K tým cestovinám - ja robím aj tie trojfarebné s tuniakom alebo opečenými kuracími prsiami s kari korením nakrájanými na rezance apod.. Pridám ster. hrášok, kukuricu, šampióny - čo domácnosť dá, dochutím soľou, vegetou a trochu čierneho korenia a dám majolenku a biely jogurt.
janaGT
09.11.07,10:58
Cestovinový šalát.
Uvariť cestovinu (ja mám najradšej na tento šalát mašličky). Na malé kocky nakrájať čerstvú zeleninu - uhorky, paradajky , papriku - môže sa pridať sterizovaný hrášok, kukurica podľa chute, osoliť vegetou, štipkou korenia alebo byliniek a zmiešať s tatarskou omáčkou alebo kyslou smotanou.

alebo aj biely jogurt
milagros208
09.11.07,11:28
V nejakej relácii v televízii dávali recept na cestovinový šalát so šunkou, syrom, kukuricou a ďalej neviem. Vyzeralo to celkom dobre a jednoducho, tak som si to nezapísala. Teraz si už na ten recept nespomínam. Neviete niekto ako sa tento cestovinový šalát robí? Ďakujem.
Mackovka
09.11.07,12:41
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.


Pozri si aj tému Pohostenie pre návštevy je tam veľa receptov zo studenej kuchyne.
zsolt69
22.11.07,15:52
Teraz som našiel.
sysula
03.04.08,05:27
Obnovujem tému..prosila by som nejaky receptik na studenu misu (nie salaty)..sunka, syr a rolady nam uz lezu krkom..
Dakujem :)
Katka91
03.04.08,05:50
Obnovujem tému..prosila by som nejaky receptik na studenu misu (nie salaty)..sunka, syr a rolady nam uz lezu krkom..
Dakujem :)

Nie je to síce vyslovene recept na studenú misu, ale je to chutné a nie je to ani šalát, ani šunka, syr ani roláda:)
Kuracie prsia si nakrájaš na čo najtenšie plátky, osolíš, okoreníš mletým čiernym korením a na oleji opekáš z obidvoch strán tak, aby mäsko chytilo jemnú hnedastú kôrku. Vyberieš, pokrájaš na tenké rezance. Do výpeku pridáš cibuľu nakrájanú na pásiky - "fúziky", chvíľku opečieš do sklovita a pridáš polievkovú lyžicu medu. Keď sa ti to pekne prehreje, vrátiš tam mäsko a celé to ešte raz prehreješ. Po vychladnutí je to vynikajúce s chlebom. Nám to väčšinou vychadnúť nestihne:D. Teplé je to výborné so zemiakovou kašou.
sysula
03.04.08,07:39
Dakujem, urcite vyskusam;) Skor by sa mi teraz vsak zislo nieco, co mozem pouzit na studenu misu..
Bionda
03.04.08,08:02
Misy môžeš urobiť s rozličnými vecami, už je k dispozícii množstvo typov šuniek,syrov, ja robievam s manželom aj kanapky, ktoré sú buď na studeno alebo ich nakrátko zapečieme a podávame teplé- väčšinou sa veľmi rýchlo minú, k misiam je dobré urobiť nejaké pomazánky, ktoré sú súčasťou mís, event. nejaké studené šaláty napr. s kuracieho vareného mäska, varenej zeleniny( mrkva, petržlen, zeler, soľ a kys. smotana zmiešať) upraviť to na šalátový list, každý si naberie na malé sendviče, alebo toasty.
ja používam aj sušené rajčiny v oleji, olivy....alternatív je naozaj mnoho.
lorelei
03.04.08,08:50
Ako jednohubky moze byt aj talianska Bruschetta. Krajec chleba natries - u nas asi kecupom, na to mozzarellu, hribiky zavarane, alebo koktail rajcinky s bazalkou, alebo tuniaka, cokolvek podla chuti. Potom to daj do truby zapiect, pokrajaj na kocky alebo pasy, a mas jednohubky. Je to v podstate akoby pizza, ale toto je zasa troska o inom - uz len hrubka chleba a vobec cesto. Takze navrch si daj, co len mate radi. K tomu je dobra "salsa rosa" - a to je majoneza s kecupom zmiesana - kecupu davam od oka, aby to bolo ruzove, a podla chuti samozrejme, aby to bolo dobre. Je to vyborne a zasa nieco ine.
lorelei
03.04.08,08:53
Pre zmenu mozes s vajiciek urobit omeletu, nakrajat tiez na kocky, alebo do tvaru nejakeho - mozes aj vykrajovat a polozit na sendvice alebo rozky, bagety- kolieska - tie si natri napr. horcicou, sardel. pastou, alebo niecim pikantnejsim,na to rajcinu, papriku, olivku. Zasa podla chuti, len pustit fantaziu. Kusok syra tak isto na to, vyborny je aj balkansky na kocky nakrajany na tom.
sysula
03.04.08,09:09
Super, vyskusam.. :) lorelei nemas nahodou foto?
mariro
03.04.08,09:17
Dakujem lorelei,teda aj mne si pomohla, uz viem co Ti prichystam ked pridete v piatok.Dobre napady....este raz dakujem
lorelei
03.04.08,09:24
Super, vyskusam.. :) lorelei nemas nahodou foto?

nemam skusim ale najst, ozaj treba vidiet, ale zasa, vy ste sikulky a nemate problem s fantaziou;)
lorelei
03.04.08,09:25
Dakujem lorelei,teda aj mne si pomohla, uz viem co Ti prichystam ked pridete v piatok.Dobre napady....este raz dakujem

Ale vela nachystaj, uz pre dvoch:D:D:D. To som si teda dobre vymyslela, ze?;)
lorelei
03.04.08,09:28
Takze bruschetta:
sysula
03.04.08,09:34
parada..tak a po prichode domov sa ide kuchtit :)
lorelei
03.04.08,09:35
Mozno to najdete v receptoch slovenskych - aspon ja somto tak videla,ze treba najprv opiect na oleji ten chlieb. Urcite nie, budete mat z toho mastnu topenicku, zapiect vsetko spolu na koniec, bude to chrumkave a nie mastne, ale stavnate a mnam.;) Este kludne dajte aj cesnak, ak mate radi, miesto kecupu tam rozmiesajte rajciny v stave z konzervy - v mixeri a ochutit sol, korenie, cesnak, bazalka susena, alebo oregano. V podstate ide na to vsetko, ako aj na pizzu. Samozrejme, sunka, slaninka, udene.....salam, klobaska.....Ja to nejem, tak som na to zabudla:) A este je to vyborne aj s baklazanom ogrilovanym a cerstve rajcinky k tomu,a balkansky syr - tak toto si ochutit extra na tanieriku - citronom, sol, korenie a dat na chlieb. Tak praci cest.
sysula
03.04.08,09:45
Hmm..podarilo sa mi celkom uspesne zaslintat klavesnicu..:D
lorelei
03.04.08,09:54
Hmm..podarilo sa mi celkom uspesne zaslintat klavesnicu..:D

A to se vyplati!!!!:D:D:D:D:D:D Nech sa Ti len paci, aspon sa preplachne.
Bionda
03.04.08,12:52
nedaj kečup kúp Valfrutta zavár. kúsky rajčín a hoď na cesnak a kúsok bazalky , trocha povar a bác na tie kanapky, potom na vrch môže byť syr aký máš rada a zapečieš.
Alexa.k
17.04.08,13:54
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.

Ja pridám nejaké fotky čo robila moja MAMINA na oslavu:

Efekt bol super a chuť vynikajúca!
ivuska21
07.05.08,09:12
Studená kuchyňa - to je moje obľúbené pole pôsobnosti.
Prikladám jeden overený recept na cestovinový šalát, ktorý doposiaľ každý s chuťou zjedol:
Keďže mám doma poriadnych papáčov, dávka je obria. Môžeš si ju upraviť, ako ti vyhovuje.

-1 a pol balíka uvarených cestovín /najlepšie sú šikmo rezané hrubé
tyčinky, ale môžeš použiť aj iné/
-jedna konzerva kukurice
-40 dkg diétnej salámy narezanej na kocky
-niečo zelené /pažitka, alebo na jemno narezaný pór/
-jedna majonéza
-2 kelímky kyslej smotany
-soľ podľa chuti

Všetko zmiešaš, porciu môžeš ozdobiť napr. strúhaným syrom, alebo plátkom paradajky, či papriky. Je to na tvojej fantázii a na sortimente, ktorý máš v ponuke v chladničke. Dobrú chuť!
petovsan
11.05.08,20:30
Tak toto vyzerá fakt bombovo, Alexa.k, o 2 týždne budeme mať doma oslavu a rada by som hosťom ponúkla niečo na tento spôsob, môžem Ťa poprosiť o bližší popis k priloženému photo?
martakremnica
14.05.08,20:10
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
Toto mam velmi rada a robim to pomerne casto ked nas nekto navstivi:
Sendvic nakrajat na platky a opiect na olivovom oleji do zlatista.
Potieram to nasledujucou pomazankou- 5 strucikov cesnaku,1/2 tatarskej omacky,1/2 bieleho jogurtu,15-20 dkg struhaneho syra.
Jana2004
14.05.08,21:10
Pridám osvedčený recept na syrovú roládu. Cca 30 dkg eidamu v celku dať na cca 5 min v mikroténovom sáčku do vriacej vody. Vybrať zo sáčku, vyvaľkať, poukladať na to šunku a natrieť zmesou zo syra (lunex), kápie, varených vajíčok, príp. hrášku, cibuľky - z toho "čo dom dal", hlavne aby to bolo farebné a zvinúť do rolády. Dať do alobalu a do chladničky stuhnúť. Po stuhnutí nakrájať na rolády. Vyzerá to pekne a hlavne - je to dobré.
petovsan
15.05.08,14:23
Teraz som našla toto (myslím, že tiež celkom zaujímavé a vhodné na oslavu): http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty&action_cls=RPC&id=3006
Katka91
21.05.08,07:27
Teraz som našla toto (myslím, že tiež celkom zaujímavé a vhodné na oslavu): http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty&act (http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty&action_cls=RPC&id=3006)ion_cls=RPC&id=3006 (http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty&action_cls=RPC&id=3006)


waw, tak túto stránky si ukladám do záložiek:) Talianska kuchyňa je mňam mňam.
mamminta
22.05.08,18:51
moja maminka robieva uzasne "slonie zradlo"
zial presny recept neviem....
viem, ze tam ide na rezanceky salama, postruhane kysle uhorky, cibula a majoneza...uzasny salat MNAM
Olivia6
31.05.08,11:49
Pridám môj recept, skvelý na letné raňajky na terase s čerstvou pomarančovou šťavou. Paradajky rozkájam, vyberiem dužinu a zvyšok nakrájam na maličké kocky. Dám do misky, zmiešam s olivovým olejom, bazalkou (príp provensálskym korením), tabascom a trochou balzamikového octu. Poriadne premiešam a nechám chvíľu postáť. Výborné s hriankami.
Fabiana
03.06.08,10:41
Našla som recept na slonie žrádlo
Slonie žrádlo

1 kg diétnej salámy, 3 cibule, 1 pohár sterilizovaných uhoriek, 1 väčší rajčinový pretlak, 2 lyžice oleja, 2 lyžice horčice, 2 lyžice octu, 1 lyžičku soli, 1/2 lyžičky mletého čierneho korenia, 4 lyžičky cukru, 2 majonézy.

Salámu pokrájame na rezance, cibuľu pokrájame nadrobno, uhorky na malé rezančeky. Do kastrólika dáme pretlak, olej, horčicu, ocot, soľ, korenie a cukor. Za stáleho miešania privedieme do varu. Po vychladnutí zmiešame so salámou, cibuľou a uhorkami. Nakoniec primiešame dve majonézy. Necháme odležať v chlade.

alebo
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2497