Grofka
08.11.07,13:17
Rada by som sa opýtala...

Začala som podnikať v oblasti organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ľudia, ktorí sa so mnou na tom tiež podieľajú - či už organizačne alebo formou vystúpení, vykonávajú toto popri svojom zamestnaní. Keďže ja pracujem na živnosť a rovnako vystavujem faktúry na jednotlivé podujatia, vyplácanie "účinkujúcich" je tiež na mne.
1) Môžem im vystaviť (jednotlivo) Príkaznú zmluvu na každé podujatie zvlášť?
2) Môžem ich vyplácať v hotovosti prostredníctvom Výdavkových pokl. blokov?
3) Aká môže byť najvyššia suma - mesačná / ročná, aby si oni tento príjem nemuseli priznať a zdaniť?

Ďakujem krásne za odpoved/e.
Grofka
08.11.07,20:02
Nehnevajte sa, ze znovu kopirujem rovnaku temu, ale surne potrebujem odpoved... Ako nova "podnikatelka" nemam s tymto skusenosti a na Danovom urade nie su prilis napomocni... :-(
Takze skusam este raz:

"Rada by som sa opýtala...

Začala som podnikať v oblasti organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ľudia, ktorí sa so mnou na tom tiež podieľajú - či už organizačne alebo formou vystúpení, vykonávajú toto popri svojom zamestnaní. Keďže ja pracujem na živnosť a rovnako vystavujem faktúry na jednotlivé podujatia, vyplácanie "účinkujúcich" je tiež na mne.
1) Môžem im vystaviť (jednotlivo) Príkaznú zmluvu na každé podujatie zvlášť?
2) Môžem ich vyplácať v hotovosti prostredníctvom Výdavkových pokl. blokov?
3) Aká môže byť najvyššia suma - mesačná / ročná, aby si oni tento príjem NEMUSELI priznať a zdaniť?"

Ďakujem krásne za odpoved/e.