JanaR7
08.11.07,13:23
Dobry den,

viete mi, prosim, poradit, ci mozem z pravneho hladiska odmietnut odberatelovi dodavat tovar? Ak ano, je to mozne aj vtedy, ak na to nevznikol pravny dovod (odberatel riadne plati).

Prosim o odpoved!

Dakujem a prajem vsetkym prijemny den!

Jana
VladoaKatka
08.11.07,12:32
Určite dôvod máš, prečo nechceš mu dať tovar?
Tému si zadala dosť všeobecne a jednoducho.
JanaR7
09.11.07,06:27
Ide o to, ze chceme, aby dodavany tovar nebol ponukany v kazdom obchode v meste - aby bol pre zakaznikov istym sposobom specificky. Preto by sme si chceli vybrat odberatelov, s ktorymi by sme chceli nadviazat intenzivnejsiu spolupracu a zakaznici by si mohli tovar kupit len u v ich predajni. Je to mozne aj z pravneho hladiska?
Privitam aj akekolvek nazory, tykajuce sa tohto mojho problemu.

Dakujem!

Jana
Danila
09.11.07,06:32
Ide o to, ze chceme, aby dodavany tovar nebol ponukany v kazdom obchode v meste - aby bol pre zakaznikov istym sposobom specificky. Preto by sme si chceli vybrat odberatelov, s ktorymi by sme chceli nadviazat intenzivnejsiu spolupracu a zakaznici by si mohli tovar kupit len u v ich predajni. Je to mozne aj z pravneho hladiska?
Privitam aj akekolvek nazory, tykajuce sa tohto mojho problemu.

Dakujem!

JanaMôj názor na Tvoj problém je ten, že pokiaľ odberateľ platí, vie umiestniť tovar na trhu / a toto je zámer všetkých podnikateľov/ tak nerozumiem. A za daných podmienok to má pre mňa nádych diskriminácie. Ale radšej sa preventívne za môj štýl a slovník dopredu ospravedlňujem.:)
VladoaKatka
09.11.07,06:56
Nerobím to ani Tebe by som nedoporučila, tak ako výrobca alebo veľkoobchod musí bojovať s konkurenciou.

Pred niekoľkými rokmi som to spravila, ťiež som si myslela, že to bude dobré. Preferovala som v jednom meste jednu väčšiu predajňu a nikomu som nepredala tovar, aj keď bol záujem. Mala som nepríjemné divadlo - negatívnu reklamu - na výstave s tým obchodníkom, komu som nedala tovar.
Nakoniec tá mnou preferovaná predajňa skrachovala a mala som po odberateľovi. Odvtedy : radšej 30 malých ako 3 veľký.

Ani nejlepší odberateľ nemusí zostať navždy najlepším. Zapamätaj si to.
Denda
09.11.07,13:50
Ide o to, ze chceme, aby dodavany tovar nebol ponukany v kazdom obchode v meste - aby bol pre zakaznikov istym sposobom specificky. Preto by sme si chceli vybrat odberatelov, s ktorymi by sme chceli nadviazat intenzivnejsiu spolupracu a zakaznici by si mohli tovar kupit len u v ich predajni. Je to mozne aj z pravneho hladiska?
Privitam aj akekolvek nazory, tykajuce sa tohto mojho problemu.

Dakujem!

Jana
Vám sa zrejme jedná o výhradné zastúpenie firmy. Typ takejto zmluvy je myslím aj tu na porade a z právneho hľadiska je to možné.
JanaR7
14.11.07,14:00
Dakujem pekne za rady!

Mam este jednu otazku: Je zmluva o vyhradnom predaji platna aj vtedy, ak sa jednotlive dodavky tovaru neuskutocnuju na zaklade Kupnej zmluvy? Resp.je mozne tento dodatok (o dodavke tovaru na zaklade kupnej zmluvy) v Zmluve o vyhradnom predaji celkom vynechat? Mohol by mi tuto zmluvu napadnut iny odberatel (nie ten, s ktorym mam uzatvorenu Zmluvu o vyhradnom predaji, ale iny "potencionalny" odberatel, ktoremu odmietnem tovar predat)?

Este raz Vam vsetkym dakujem za ochotu, velmi ste mi pomohli!

Jana
Danila
15.11.07,06:34
Dakujem pekne za rady!

Mam este jednu otazku: Je zmluva o vyhradnom predaji platna aj vtedy, ak sa jednotlive dodavky tovaru neuskutocnuju na zaklade Kupnej zmluvy? Resp.je mozne tento dodatok (o dodavke tovaru na zaklade kupnej zmluvy) v Zmluve o vyhradnom predaji celkom vynechat? Mohol by mi tuto zmluvu napadnut iny odberatel (nie ten, s ktorym mam uzatvorenu Zmluvu o vyhradnom predaji, ale iny "potencionalny" odberatel, ktoremu odmietnem tovar predat)?

Este raz Vam vsetkym dakujem za ochotu, velmi ste mi pomohli!

JanaK zmluve o výhradnom predaji Ti priložím veľmi dobrý link u z príspevkov od camelinky. K Tvojmu problému, aby nebola distribúcia výrobkov do akejkoľvek obchodnej siete Ti poviem môj názor. Zmluva o výhradnom predaji umožňuje distribútorovi pôsobiť na dohodnutom teritóriu, kde bude výlučne sám. A keďže takéto zmluvy obsahujú najmä množstevné odbery a primo úmerne s nimi participáciu dodávateľa na dohodnutých nákladoch / reklama a pod./, nie som si istá, či ovplavníš tú skutočnosť v zadaní, aby bol tovar výlučne v reprezentačných predajniach. Možno áno, ale zmluvne. Pretože všetky jednania s vybranými odberateľmi v rámci územia zabezpečuje distribútor.
http://www.porada.sk/t37710-info-o-distribucii.html#post370150