bubka77
08.11.07,14:40
Dobrý deň, kedže som sa problematike szčo nikdy nevenovala, chcela by som sa opýtať ako je to (či je to vôbec možné) ak szčo chce zamestnať osobu na PZ.Môžete mi poskytnúť základné info - či je to podobne ako v prípade, ak je zamestnávateľ sro, príp. aj odporučiť stránky, kde získam viac info.
Ďakujem všetkým za vaše odpovede.
Pekný deň.:)
vikinka
08.11.07,13:46
Ak SZČO zamestnáva na PZ,platia pre ňu ti isté povinnosti ako pre PO.Samozrejme,že môže zamestnávať aj SZČO.
brm
08.11.07,15:43
podme po rade:
1/ sociálka
- szčo sa musí zaregistrovať ako zamestnávateľ/na predpísanom tlačive, k tomu živnosťák
- okrem toho prihlási zamestnanca /RLFO
2/ zdravotka- do tej zdravotky,kam patrí zamestnanec to isté, čiže
- musí sa zaregistrovat ako zamestnávateľ/zasa na predpísanom tlačive plus živnosťák
- prihlási zamestnanca
3/ na daňový úrad treba nahlásiť že szčo začína zamestnávať a tým pádom začína odvádzať preddavkovú príp.zrážkovú daň za zamestnancov/stačí obyč.list, nie je na to tlačivo
ked toto všetko absolvuje, môže začať nekonečný kolotoč v predkladaní mesačných kvartálnych a ročných a neviem akých nezmyslených výkazov hlásení prehľadov a štatistík...a hlavne načas a v plnej výške odvádzať do nenažranej štátnej kasy...:D
leabacova
08.11.07,16:01
Daňový úrad má tlačivo "Prihláška k registrácii" a tam sa prihlási za platiteľa dane zo závislej činnosti ....


Je to informácia z včerajšieho dňa, bola som prihlasovať zamestnávateľa
bubka77
09.11.07,06:04
Ďakujem veľmi pekne za promptné info. :-)
Braňo
09.11.07,06:13
Ak SZČO zamestnáva na PZ,platia pre ňu ti isté povinnosti ako pre PO.Samozrejme,že môže zamestnávať aj SZČO.

SZČO nezamestnáva SZČO, ale môže si u nej objednať služby (v rámci obchodných vzťahov).
vikinka
09.11.07,06:25
SZČO nezamestnáva SZČO, ale môže si u nej objednať služby (v rámci obchodných vzťahov).
Zle pochopená ,"možno z mojej strany zle formulovaná"odpoveď,samozrejme,že som tým nemyslela prac.vzťah medzi SZČO,ale to,že aj SZČO môže zamestnávať pracovníkov na PZ.