predrozvodom
08.11.07,16:02
Prislo mi predvolanie zo sudu na pojednavanie o rozvod manzelstva.Je tam aj vyzva na pisomne vyjadrenie k prilozenemu navrhu do 7 dni. S rozvodom suhlasim ale neviem co tam mam napisat? A to mam zaniest priamo na sud alebo poslat postou? Rad by som to vybavil bez pravnika ,nechce sa mi platit za nejake vyjadrenie, ale nevyznam sa v tom. :confused:
mariro
09.11.07,06:37
Ja myslim ze to zvladnes urcite bez pravnika.A vyjadrovat sa nemusis do 7 dni.Vyjadris sa na sude.To sa tak pise.Ak ste dohodnuty a odsuhlasis, ze sa chces rozviezt, tak pravnik je uplne zbytocny.Je to vec vas dvoch.Pojdes na pojednavanie v urceny termin a tam sa vyjadris a povies druhy krat ANO.
predrozvodom
09.11.07,19:43
Dakujem za radu.To som rad ze nemusim nic vypisovat.Inac mimo reci cele to trvalo od podania ziadosti do pojednavania iba mesiac ! ! ! To som necakal ze uz vianoce budeme travit ROZVEDENI........uz len rozdelit byt a je to za mnou.Ale skusenost to je hrozna.
Dakujem vsetkym ktory mi prispeli svojim nazorom.Net je super !:D
Eulalia
10.11.07,08:24
Doporučujem Ti predsa len poslať to písomné vyjadrenie. Prečítaj si manželkin návrh na rozvod a ak s ním súhlasíš, súdu do vyjadrenia napíš, že k tomu návrhu nemáš čo dodať, že s ním súhlasíš. A kľudne to pošli poštou - samozrejme doporučene. Nezabudni do predmetu uviesť číslo konania.
v_mary
10.11.07,17:27
Súhlasím s Eulaliou, to písomné vyjadrenie určite napíš aj so svojimi pripomienkami( či súhlasíš s rozvodom, dôvodami rozvratu manželstva, ...) Ja som si ho napísala dvojmo, zaniesla na súd - podateľňu, kde mi potvrdili prijatie. Rozhodne to urýchlilo samotné rozvodové konanie.