kvetmm
08.11.07,18:37
Dobrý podvečer,
prosím vás o radu, čo mám urobiť, keď som dnes zistila, že som niekoľko rokov nevyplĺňala správne tlačivo k DPH. (mesačný platca) Daňový úrad si to nevšimol a ja neviem či mám na to upozorniť alebo nie. Konkrétne som došlé a vyšlé dobropisy zaraďovala v predkontácii rovnako ako došlé a vyšlé faktúry. Preto na tlačive k DPH som nemala vyplnenú kolónku-riadok-č.25 kde sa evidujú dobropisy. Nevyfiltrovalo mi ich osobitne, ale mi ich započítalo spolu s faktúrami.Ten riadok sa teraz v novom tlačive ruší. Ono účtovne je to dobre, len čo tie tlačivá? Nemá niekto zlú skúsenosť
s dodatočnými sankciami v takomto prípade?
Ďakujem.;)
Paula
08.11.07,17:41
DÚ nie je jasnovidec a ak ste nemali kontrolu, nemal ako si to všimnúť. A čo myslíš pod tým, že účtovne je to dobre?
Johanka
08.11.07,17:43
Účtovníctvo a vedenie evidencie podľa požiadaviek Zákona o DPH sú dve rozdielne veci ;).
Denda
08.11.07,17:44
Dobrý podvečer,
prosím vás o radu, čo mám urobiť, keď som dnes zistila, že som niekoľko rokov nevyplĺňala správne tlačivo k DPH. (mesačný platca) Daňový úrad si to nevšimol a ja neviem či mám na to upozorniť alebo nie. Konkrétne som došlé a vyšlé dobropisy zaraďovala v predkontácii rovnako ako došlé a vyšlé faktúry. Preto na tlačive k DPH som nemala vyplnenú kolónku-riadok-č.25 kde sa evidujú dobropisy. Nevyfiltrovalo mi ich osobitne, ale mi ich započítalo spolu s faktúrami.Ten riadok sa teraz v novom tlačive ruší. Ono účtovne je to dobre, len čo tie tlačivá? Nemá niekto zlú skúsenosť
s dodatočnými sankciami v takomto prípade?
Ďakujem.;)
Nerobte nič. Nie je to chyba, ktorá sa pokutuje. Je to jeden z dôvodov prečo tento riadok v novom tlačive vypadol, pretože prax ukázala, že väčšina to robila tak ako vy.:rolleyes:
kvetmm
08.11.07,20:26
Ďakujem za reakcie a asi nebudem robiť nič. nechám to tak hádam si to nikto nevšimne.
A tým, že je to účtovne dobre som myslela, že je dobre odvedená suma DPH na tom sa nič nemení. Teraz som spokojnejšia.
Dobrú noc a zajtra pekný deň.:o