DanielaSL
08.11.07,18:16
Kúpila som si nové slúchadlá, zapojila do PC..podotýkam dobre...slúchadlá mi fungujú, ale mikrofón nie. Nie je chyba v slúchadlách , lebo v inom PC idú bezchybne. Jeden mladík , čo sa PC rozumie viac ako ja mi to kontroloval a nezistil v nastaveniach PC a na Skype žiadnu chybu. Neviete kde môže byť príčina, že ja iných počujem a oni mňa nie?:confused:
rickman
08.11.07,18:30
Windows Vista občas zvykne vypínať niektoré zvukové súčasti (jednoducho spraví "MUTE" a potom sa človek čuduje, prečo niečo nefunguje) - obzvlášť pri striedaní užívateľov.

Skús ešte raz pozrieť, či máš mikrofón povolený, zapnutý priamo pred a počas používania Skype.

Taktiež ak máš viac zvukoviek, tak či Skype používa tu správnu, ku ktorej je pripojený aj mikrofón.

Píšeš, že slúchadlá idú bezchybne aj inde. Ide aj mikrofón bezchybne aj inde?

A ono existujú aj zvukové karty, ktoré môžu mať jeden konektor viacúčelový. To znamená, že na jeden naraz pripojíš aj mikrofón aj slúchadlá (samozrejme zariadenie kombinované na takéto použitie).

Taktiež možno pomôže aj Skype Test Call, kde si vieš hneď overiť, či si to napravila, alebo nie.
DanielaSL
08.11.07,18:53
Windows Vista občas zvykne vypínať niektoré zvukové súčasti (jednoducho spraví "MUTE" a potom sa človek čuduje, prečo niečo nefunguje) - obzvlášť pri striedaní užívateľov.

Skús ešte raz pozrieť, či máš mikrofón povolený, zapnutý priamo pred a počas používania Skype.

Taktiež ak máš viac zvukoviek, tak či Skype používa tu správnu, ku ktorej je pripojený aj mikrofón.

Píšeš, že slúchadlá idú bezchybne aj inde. Ide aj mikrofón bezchybne aj inde?

A ono existujú aj zvukové karty, ktoré môžu mať jeden konektor viacúčelový. To znamená, že na jeden naraz pripojíš aj mikrofón aj slúchadlá (samozrejme zariadenie kombinované na takéto použitie).

Taktiež možno pomôže aj Skype Test Call, kde si vieš hneď overiť, či si to napravila, alebo nie.

Ten chlapec mi kontroloval všetko..aj ten Skype Test skúšal.Mám Windows XP a myslela som to tak, že komplet slúchadlá aj s mikrofónom na inom PC išli dobre.
Nemyslím, že by tam bolo viac zvukoviek.
Jurho
09.11.07,15:29
...mal som ten istý problém....XP, Skype.....
opravil som to takto - daj si Ovládacie panely > Zvuky> potom (mam anglický win tak) Audio (tretie zľava) > tam na Hlasitosť> zobrazí sa ti Ovôádanie hôasitosti > tam > Nastavenia> vlastnosti > a tam v ďalšom okne pozaškrtávsj vsetky štvorčeky, daj OK, a ten panel pred tým by sa mal rozšíriť > tam už len nastav "mikrofón" hore, dolu.....
DanielaSL
09.11.07,15:40
Mám pocit , že toto mi ten šikovný mladík robil, ale pre istotu v pondelok skúsim..zatiaľ dík. V pondelok napíšem.
DanielaSL
12.11.07,11:25
...mal som ten istý problém....XP, Skype.....
opravil som to takto - daj si Ovládacie panely > Zvuky> potom (mam anglický win tak) Audio (tretie zľava) > tam na Hlasitosť> zobrazí sa ti Ovôádanie hôasitosti > tam > Nastavenia> vlastnosti > a tam v ďalšom okne pozaškrtávsj vsetky štvorčeky, daj OK, a ten panel pred tým by sa mal rozšíriť > tam už len nastav "mikrofón" hore, dolu.....


Tak áno...toto presne čo si mi popísal robil ten mladík. A mikrofón nefunguje ani tak.:confused:
Newww
12.11.07,12:24
2x klikni na ikonku reproduktoru vpravo dole na liste, (MASTER VOLUME), tam je policko LINE INN, tak pozri ci neieje zafajknuta polozka STLMIT. Ak ano fajocku daj prec.
Pokial to nepomohlo.......
Skus pozriet OVLADACI PANEL - SYSTEM - HARDWARE ci tam nemas niekde zlty trojuholnik alebo vykricnik.
Napis aj aku zakladnu dosku ma tvoj PC.... ak to vies.
habka
13.11.07,18:36
id na start>nastavenie>ovladaci panel>systemyspravca zariadeni>ak ti svieti žlty trojuholnik audio device,alebo PC device treba naistalovat ovladac. potom by ti to uz malo ist
DanielaSL
23.11.07,07:39
Ďakujem všetkým , ktorí mi radili, nakoniec prišiel sused, poklikal v nastaveniach a slúchatká s mikrofónom fungujú. Údajne ešte niečo iné okrem mikrofónu tam malo byť a nebolo...;):)
Janinkaaa
24.08.09,09:37
Neviete mi náhodou poradiť?
V notebooku (Vista) mi neide zvuk, keď si pripojím slúchadlá. Bez slúchadiel zvuk mám.
Ak si kliknem na štart - ovládací panel - zvuk, vôbec tam nemám ikonku slúchadiel. Je tam len ikonka repráky. Nemám možnosť vybrať si, či chcem počúvať cez repráaky, alebo cez slúchadlá.
Včera som kúpila v NAY úplne nové slúchadlá.
Treba niečo nainštalovať?
Blankake
24.08.09,09:41
Neviete mi náhodou poradiť?
V notebooku (Vista) mi neide zvuk, keď si pripojím slúchadlá. Bez slúchadiel zvuk mám.
Ak si kliknem na štart - ovládací panel - zvuk, vôbec tam nemám ikonku slúchadiel. Je tam len ikonka repráky. Nemám možnosť vybrať si, či chcem počúvať cez repráaky, alebo cez slúchadlá.
Včera som kúpila v NAY úplne nové slúchadlá.
Treba niečo nainštalovať?
Zapojila si slúchadlá do správneho portu? NB Ti ich zrejme nezaregistroval, keď ich nemáš v ponuke "Zvuk"...
Janinkaaa
24.08.09,09:49
Zapojila si slúchadlá do správneho portu? NB Ti ich zrejme nezaregistroval, keď ich nemáš v ponuke "Zvuk"...


Áno. Správne som zapojila slúchadlá.
Blankake
24.08.09,09:51
Áno. Správne som zapojila slúchadlá.
a nevieš ich odskúšať na inom PC?
Chobot
24.08.09,10:00
Neviete mi náhodou poradiť?
V notebooku (Vista) mi neide zvuk, keď si pripojím slúchadlá. Bez slúchadiel zvuk mám.
Ak si kliknem na štart - ovládací panel - zvuk, vôbec tam nemám ikonku slúchadiel. Je tam len ikonka repráky. Nemám možnosť vybrať si, či chcem počúvať cez repráaky, alebo cez slúchadlá.
Včera som kúpila v NAY úplne nové slúchadlá.
Treba niečo nainštalovať?

A keď zapojíš slúchadlá, tak nepočuješ nič ani v slúchadlách? Lebo po zapojení slúchadiel sa vstavané reproduktory automaticky odpoja. Nie je možnosť osobitne regulovať slúchadlá a vstavané reproduktory, resp. štandardne u väčšiny modelov nie je možné mať pustené oboje. AK po zapojení slúchadiel sa vypnú vstavané reproduktory, tak zatiaľ je to v poriadku. Chybu treba hľadať v slúchadlách - nemajú náhodou samostatné regulovanie hlasitosti? To máš slúchadlá aj s mikrofónom, alebo len slúchadlá?

V prvom rade treba preveriť, či je chyba v slúchadlách (zapoj ich do iného zariadenia - HiFi veža, rádio, MP3 prehrávač, mobil....) alebo v porte (zapoj do portu iné slúchadlá, napr. z MP3 prehrávača). Ak budeš vedieť, čo z toho je chybné, môžeme sa sústrediť na odstránenie vady.
frederyka
24.08.09,10:08
Neviete mi náhodou poradiť?
V notebooku (Vista) mi neide zvuk, keď si pripojím slúchadlá. Bez slúchadiel zvuk mám.
Ak si kliknem na štart - ovládací panel - zvuk, vôbec tam nemám ikonku slúchadiel. Je tam len ikonka repráky. Nemám možnosť vybrať si, či chcem počúvať cez repráaky, alebo cez slúchadlá.
Včera som kúpila v NAY úplne nové slúchadlá.
Treba niečo nainštalovať?
Inštalovať nič nemusíš.
Nemáš náhodou stiahnutý zvuk? Pozri Start>Ovládací panel>Zvuk a zvukové zariadenia>Hlasitosť. Nastav si na Vysoká, okienko Stlmiť nesmie byť zaškrtnuté.
Blankake
24.08.09,10:11
Inštalovať nič nemusíš.
Nemáš náhodou stiahnutý zvuk? Pozri Start>Ovládací panel>Zvuk a zvukové zariadenia>Hlasitosť. Nastav si na Vysoká, okienko Stlmiť nesmie byť zaškrtnuté.
Píše, že bez slúchadiel zvuk má... ale problém je v tom, že ich NB ani nezaregistroval.
Janinkaaa
24.08.09,10:36
Píše, že bez slúchadiel zvuk má... ale problém je v tom, že ich NB ani nezaregistroval.


Presne tak, ako píšeš. Bez slúchadiel mi ide zvuk.
V Mp3 fungujú tie slúchadlá.
Blankake
24.08.09,11:17
Presne tak, ako píšeš. Bez slúchadiel mi ide zvuk.
V Mp3 fungujú tie slúchadlá.
Určite ich máš správne zapojené? Majú na konci dva vývody (pre reproduktor a pre mikrofón)?
frederyka
24.08.09,11:24
Nemáš náhodou stiahnutý zvuk na slúchadlách?
Ak máš vežu, vyskúšaj, ak nebudeš počuť hudbu, potom si kúpila vadné slúchadlá.
Janinkaaa
24.08.09,11:27
Určite ich máš správne zapojené? Majú na konci dva vývody (pre reproduktor a pre mikrofón)?

Sú to len samostatné slúchadlá. Na konci drôtu je iba jeden taký kolík.

Ale na NB (Toshiba) mám zvlášť vstup na slúchadlá a zvlášť na mikrofón. Skúšala som tie slúchadlá do obidvoch otvoroch (či náhodou nie sú vstupy vymenené), ale nič.
Syn často cestuje a vo vlaku chce počúvať filmy, aby nerušil druhých. Ale neide to.
Asi pôjdem s NB do predajne, kde sme ho kúpili, či niečo nemôže byť zle zapojené.
Janinkaaa
24.08.09,11:29
Nemáš náhodou stiahnutý zvuk na slúchadlách?
Ak máš vežu, vyskúšaj, ak nebudeš počuť hudbu, potom si kúpila vadné slúchadlá.


Nemám stiahnutý zvuk na slúchadlách, pretože hlas stále počuť iba z reprákov z NB.
Ako keby NB ani nezaregistroval, že som pripojila slúchadlá.

Slúchadlá sme skúšali na Mp3 a šli. Nie sú pokazené.
Blankake
24.08.09,11:36
Sú to len samostatné slúchadlá. Na konci drôtu je iba jeden taký kolík.

Ale na NB (Toshiba) mám zvlášť vstup na slúchadlá a zvlášť na mikrofón. Skúšala som tie slúchadlá do obidvoch otvoroch (či náhodou nie sú vstupy vymenené), ale nič.
Syn často cestuje a vo vlaku chce počúvať filmy, aby nerušil druhých. Ale neide to.
Asi pôjdem s NB do predajne, kde sme ho kúpili, či niečo nemôže byť zle zapojené.
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
Janinkaaa
24.08.09,12:05
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"

Pozriem sa, keď prídem domov.
Zajtra dám vedieť.
Vďaka za trpezlivosť.
misoft
24.08.09,14:41
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
V tom prípade by nefungovali ani repráky na NB.

Nemám stiahnutý zvuk na slúchadlách, pretože hlas stále počuť iba z reprákov z NB.
Ako keby NB ani nezaregistroval, že som pripojila slúchadlá.
Toto skôr vyzerá na mechanickú chybu konektora pre slúchadlá. Buď sú kontakty v konektore špinavé, alebo sa nedotýkajú, alebo druhá možnosť je, že konektor nie je vôbec prepojený so zvukovým výstupom (výstup zo zvukovej karty na reproduktory prechádza cez konektor, ktorý sa zasunutím jacku [taký kolík :D] prepne na slúchadlá.) Ako keby to bolo prepojené rovno na reproduktory a konektor by tam bol len "pre parádu".
Janinkaaa
25.08.09,04:30
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"

Pozrela som. Nemám tam zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie".
Janinkaaa
25.08.09,04:33
V tom prípade by nefungovali ani repráky na NB.

Toto skôr vyzerá na mechanickú chybu konektora pre slúchadlá. Buď sú kontakty v konektore špinavé, alebo sa nedotýkajú, alebo druhá možnosť je, že konektor nie je vôbec prepojený so zvukovým výstupom (výstup zo zvukovej karty na reproduktory prechádza cez konektor, ktorý sa zasunutím jacku [taký kolík :D] prepne na slúchadlá.) Ako keby to bolo prepojené rovno na reproduktory a konektor by tam bol len "pre parádu".

Asi taká nejaká to bude chyba.
Asi zájdem do obchodu, kde sme NB kúpili (je ešte v záruke) a buď mi pomôžu, alebo nejak usmernia.
fredy27
27.08.09,15:10
Reklamovať NB
bumblebee
30.10.09,15:18
AHOJTE PROSIM VAS POTREBUJEM POMOC!!!..........KED ZAPOJIM SLUCHATKA DO PC KLIKNEM NA OVLADACI PANEL ZVUK , TAK TAM PISE ZE SLUCHADLA SU NEZAPOJENE AJ KED SOM ICH ZAPOJIL A PRETO CEZ NE NEJDE ZVUK.....V MP3 ISLI PROSIM POMOC
luigi72
30.10.09,16:29
Máš ich správne zapojené?

Máš ich zapojené vpredu alebo vzadu? Ak sú vpredu: sú tie konektory pripojené k základnej doske?
bumblebee
30.10.09,16:49
CHCEM SI ICH DAT DO PREDU A CO JE TO ZAKLADNA DOSKA?
erikab03
20.09.10,07:20
odšktrnutie fajočky pri ikonke slúchadla fakt pomohli, mikrofon funguje, díky za radu:)
misoft
20.09.10,15:53
Pre všetkých, ktorým "nefungujú" slúchadlá!
Slúchadlá sú doplnkovým prvkom, ktoré sa zapájajú do konektora typu jack. Tento konektor je PRIAMO pripojený na výstup zvukovej karty a MECHANICKY prepína výstup na reproduktory, alebo slúchadlá (pri zasunutí "kolíka" do otvoru sa ODPOJA MECHANICKY vstavané reproduktory a pripoja slúchadlá. Na lište o pripojení slúchadiel nikdy nie je ikonka slúchadlá, je tam ikonka reproduktora = výstup zo zvukovej karty a ovládanie hlasitosti a vlastností tohto výstupu (má to všeobecný vplyv ako na reproduktory, tak na slúchadlá)!

V prípade, že sa vyskytne, že slúchadlá nefungujú, ale reproduktory áno, preveriť, či sú slúchadlá funkčné (vyskúšaním v inom zariadení, napr. mp3 prehrávač). Ak ani tam nefungujú, sú chybné slúchadlá.
Ak fungujú, je chybný KONEKTOR ("dierka" :---), pretože odpojí reproduktory, ale už nie slúchadlá.
Príčiny tohto zlyhania:
-unavené kontakty (nedoliehajú na kovové segmenty)
http://www.tme.eu/katalog_pics/7/f/1/7f1a95055945cf64cb36e1887147924d/jc-006.jpg
JACK Plug - kolík (samec)
- zoxidované kontakty (odpor, neprenáša signál)
-nezapojený konektor (reproduktory pripojené mimo konektor priamo na zvukovú kartu)
Vo všetkých troch prípadoch je nutný zásah do vnútra NB ==>> servis.

Ďalej môže byť v nastaveniach zaškrtnuté MUTE (ale to by nešli ani repáky).