hanma
08.11.07,18:58
Ahojte Poradaci, velmi Vas prosim o radu. Mam jedno dieta a momentalne cakam druhe. V pripade prveho tehotenstva som mala zdravotne problemy a bola som na rizikovom tehotenstve. Pri druhom sa to zopakovalo. Ked som ziadala lekarku o vypisani PN, ta mi oznamila, ze na vychadzky nemam narok, nakolko si to ziada socialna poistovna. Prosim surne o radu, ci ma na to socialna poistovna pravo, alebo ci ma na to pravo lekarka. Vsak nemozem byt zvysnych 7 mesiacov nepretrzite zavreta doma, vsak to nie je logicke. Prosim o rychlu odpoved,nakolko neviem, ako mam konat. dakujeeeem
Chobot
12.11.07,09:33
Ahojte Poradaci, velmi Vas prosim o radu. Mam jedno dieta a momentalne cakam druhe. V pripade prveho tehotenstva som mala zdravotne problemy a bola som na rizikovom tehotenstve. Pri druhom sa to zopakovalo. Ked som ziadala lekarku o vypisani PN, ta mi oznamila, ze na vychadzky nemam narok, nakolko si to ziada socialna poistovna. Prosim surne o radu, ci ma na to socialna poistovna pravo, alebo ci ma na to pravo lekarka. Vsak nemozem byt zvysnych 7 mesiacov nepretrzite zavreta doma, vsak to nie je logicke. Prosim o rychlu odpoved,nakolko neviem, ako mam konat. dakujeeeem

O práceneschopnosti rozhoduje lekár a nie SP. Takisto aj o spôsobe liečby. Do spôsobu liečby patrí aj povolenie resp. nepovolenie vychádzok. Takže záleží len od lekára, teda na jeho zvážení stavu tvojho rizikového tehotenstva, či môžeš mať vychádzky, alebo nie (môže sa aj to stať, počul som o prípade, kedy žena ležala celý čas v nemocnici). Rovnako lekár určí čas určený pre vychádzky.

Takže pokiaľ lekárka rozhodne, že tvojmu zdravotnému stavu neurobia dobre vychádzky, tak je to v jej kompetencii a môže tak rozhodnúť. Ale nemá pravdu, ak ti nepovolí vychádzky, lebo s tým nesúhlasí ZP alebo SP. Tí nevedia posúdiť, aký je tvoj zdravotný stav (rizikové tehotenstvo). AK sa na to vyhovára lekárka (na SP), tak to je len alibistické tvrdenie. Skús si nájsť iného gynekológa.
hanma
12.11.07,12:53
dakujem velmi za odpoved a tiez za suhlasy od DanielySĽ a ajobsa.O zmene gynekologa vazne uvazujem. este raz dik:)
BXLmiami
12.11.07,13:47
Rozhodnutie o vychádzkach je čisto v kompetencii lekára a ten musí rozhodnuť čo je pre Teba dobré.Do tohoto nemá čo hovoriť sociálna poisťovna.Druhá vec je,že lekár musí určiť hodiny odkedy dokedy a ty ich musíš dodržať,ak nie,tak do toho SP má právo zasiahnuť.Co sa týka zákazu vychádzok na 7 mesiacov,obávam sa,že niektoré ženy si musia tých 7 mesiacov vyležať a to doslova.Ciže toto závisí od tvojho zdrav.stavu a môže sa stať,že lekár ťa nepustí ani na krok,pre dobro Tvoje a Tvojho dieťaťa.Aj ked Ty to tak vnímať nemusíš.:)
hanma
12.11.07,15:29
dakujem za dalsiu reakciu. Pravdaze, keby mi lekarka nedoporucila vychadzky vzhladom na moj zdravotny stav, tak to beriem, ale ona mi doslova povedala, ze ona s vychadzkami nema nic, ze nemoze mi ich urcit a napisat kvoli tomu, ze si to ziada soc. poist. Takze ju fakt zmenim. :mad: