StripesWhite
08.11.07,20:24
poradte mi prosim uz dlhsie mi pc vypisuje ze mam lňplny disk c a mam vymazat nejake programy ...ale pritom na disku mam este asi 400 MB volne a stale to vypisuje ja uz nemam co vymazat ...a preto mi niekedy nechce napr. spustit nejake video na nete a tak...
za rady vopred dakujem!!!!!!
KEJKA
08.11.07,19:26
daj si defragmentáciu...na chvíľu mi to pomohlo.
400MB je málo pre prácu PC.
StripesWhite
08.11.07,19:34
no vies uz som skusal aj to a ziadny uspech a potom sa este neviem ako to nazvat ale asi cely pocitac zblaznil a teraz nemozem najst ani tu defragmentaciu a tiez som stratil niekolko programov -neviem kde su...totalny chaozz
KEJKA
08.11.07,19:40
ono to asi chce konkrétneho odborníka.....
Stefan2005
08.11.07,19:44
400 MB je pre Windows opravdu málo.
Hláška sa dá odstrániť zmenšením veľkosti voľného miesta na disku, pri ktorej sa má zobrazovať. Ale problém to neodstráni. Ani defragmentácia celkom nie.
Treba urobiť inventúru súborov, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné, aby boli na C: disku - ak máš ďalšiu partíciu tak presunúť ich tam (alebo zazálohovať), resp. odstrániť všetky nepotrebné súbory (vysypať kôš, zlikvidovať tmp.súbory, cockies, atď - sú na to aj pekné freeware pogramy napr. CCleaner)
Ďalej treba skontrolovať veľkosť swapovacieh-odkladacieho súboru, ktorý používa Windows - znížením jeho veľkosti, resp. nastavením na určitú veľkosť v závislosti od veľkosti pamäte sa dá tiež ušetriť pár MB.
Ale rozhodne tieto opatrenia sú len dočasné - dáta neustále bobtnajú a aj Windows je hladný....
Ceny HDD sú dnes veľmi prijateľné, treba zvážiť investíciu do výmeny alebo pridania ďalšieho disku.
zanetth
08.11.07,20:02
Nie som odborníčka na počítače, ale kdesi som čítala, že na správne fungovanie operačného systému a na to aby sa ti nezosypal treba, aby bola voľná aspoň 1/3 kapacity disku. Túto zásadu dodržiavam, dáta zálohujem na disk, pravidelne vymazávam nepotrebné súboru a spúšťam defragmentáciu disku a počítač mi funguje ako hodinky už 3 roky bez akýchkoľvek problémov. Viem, že ti teraz táto informácia asi nepomôže, ale do budúcnosti snáď áno. Inak súhlasím so Stefanom2005.
Braňo
09.11.07,06:15
Skús vysypať kôš, defragmentovať disk a vyčistiť disk programom CCleaner.
StripesWhite
09.11.07,14:04
diky za rady...
Zoltán Kovács
09.11.07,14:18
no vies uz som skusal aj to a ziadny uspech a potom sa este neviem ako to nazvat ale asi cely pocitac zblaznil a teraz nemozem najst ani tu defragmentaciu a tiez som stratil niekolko programov -neviem kde su...totalny chaozz

A nemáš náhodou zavírený počítač, keď píšeš, že sa "zbáznil" a stratil si aj nejaké programy.
marcel929
09.11.07,16:54
Hlavne nepíšeš,aký veľký máš disk.Ak máš od 120 GB vyššie,tak tam je asi dosť na zálohovanie
chlap
09.11.07,20:10
poradte mi prosim uz dlhsie mi pc vypisuje ze mam lňplny disk c a mam vymazat nejake programy ...ale pritom na disku mam este asi 400 MB volne a stale to vypisuje ja uz nemam co vymazat ...a preto mi niekedy nechce napr. spustit nejake video na nete a tak...
za rady vopred dakujem!!!!!!

Aký máš operačný systém ?
Akú máš veľkú pamäť RAM ?
Aký veľký je ten hard disk ?
Máš iba jeden HDD na ktorom je iba jeden logický HDD alebo máš viac logických HDD?
Použil si CCleaner nielen na vyhľadanie zbytočných súborov ale aj na ich vymazanie ?
Aký máš antivírový program ? Je pravideľne aktualizovaný ?
Pravidelne aktualizuješ Windows ?

Bez odpovedí na tieto otázky je veľmi ťažké dať ti radu, ktorá ti pomôže.