zpaul
09.11.07,08:07
Zamestnávateľ odmieta zaplatiť maródku zamestnancovi z dôvodu, že ukončenie maródky doniesol neskoro. PN bola ukončená 31.10. 1.11. bol sviatok a nasledujúci deň bola celozávodná dovolenka. V pondelok bol zamestnanec ešte na lekárskom vyšetrení a ukončenie PN doniesol na 3 prac. deň. Mzdová účtovníčka povedala, že PN nebude vyplatená, pretože bola doručená neskoro. Viete mi k tomuto niečo povedať, vysvetliť, poprípade podložiť paragrafmi. Nie som veľmi zbehlá v sociálnom poistení. Prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem vám....
Tweety
09.11.07,07:25
Zamestnávateľ odmieta zaplatiť maródku zamestnancovi z dôvodu, že ukončenie maródky doniesol neskoro. PN bola ukončená 31.10. 1.11. bol sviatok a nasledujúci deň bola celozávodná dovolenka. V pondelok bol zamestnanec ešte na lekárskom vyšetrení a ukončenie PN doniesol na 3 prac. deň. Mzdová účtovníčka povedala, že PN nebude vyplatená, pretože bola doručená neskoro. Viete mi k tomuto niečo povedať, vysvetliť, poprípade podložiť paragrafmi. Nie som veľmi zbehlá v sociálnom poistení. Prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem vám....Termíny predložení dokladov o trvaní DPN by mali by ošetrené v IS zamestnávateľa, ale pri uvedenom prípade si myslím, že ak zamestnáv. o DPN bol informovaný počas jej trvania, nemal by robiť zbytočné problémy pri jej preplatení.
Paula
09.11.07,07:25
Pripadá mi to tak, že mzdová účtovníčka o Tvojej PN nemala zavčasu informáciu a mzdy mala spracované skôr, ako sa o nej dozvedela. Dostal si výplatu tak, ako keby si odpracoval celý mesiac, alebo ako?
zpaul
09.11.07,07:47
Vraj nedostanem žiadne peniaze. Je to možné? Celý mesiac PN.
Anja111
09.11.07,07:52
Vraj nedostanem žiadne peniaze. Je to možné? Celý mesiac PN.
Ak to bol celý mesiac PN, tak je to o niečom inom... Začiatok PN zamestnávateľ asi mal... Na základe toho vypláca prvých 10 kalendárnych dní náhradu príjmu... Od 11. dňa platí SP nemocenské... Takže ukončenie PN doručí zamestnávateľ SP...
Jana Motyčková
09.11.07,08:23
Otázka je, či pracovník oznámil začiatok PN a trvanie PN pri prechode z mesiaca na mesiac.