jopo.home
09.11.07,08:18
Ako sa účtuje a aký je postup účtovania pri mesačných a denných uzávierkach z ERP?Ako sa pracuje s týmito dokladmi? Celý ich obeh spracovania prosím ak mi môže niekto vysvetliť...)Ďakujem
ekopo
09.11.07,07:23
Johanka
09.11.07,07:25
Ak nemáš žiadnu skúsenosť s ERP začni tu http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4410
jopo.home
09.11.07,07:30
a este sa chcem spytat ked ERP bola nejak pokazena a hadzala divné poradove čísla a dátum aj po oprave, nevadi to ked to do nich prepíšem rukou?
Johanka
09.11.07,07:34
:eek: do pások chceš prepisovať dátumy ?
Prečítaj si doporučené linky. Možno by stál za prečítanie aj § 35 Zákona o správe daní a poplatkov ;).
jopo.home
09.11.07,07:40
a ako mam riesit to ze mi zblbla pokladna? datumy su uplne pokazene napriklad rok 1800 a podobne
Johanka
09.11.07,07:44
Uff, prečo sa tak brániš tej Vyhláške o ERP ...?
Myslím, že je napísaná pomerne zrozumiteľne ;).
Ak je ERP pokazná, treba zavolať servisného technika, ktorý o poruche urobí zápis do servisnej knižky. Tým si chránený pred správcom dane. Nesmieš ju používať v takom stave.
jopo.home
09.11.07,07:53
Uz viem naslôa som to len moj technik mal opravnenie na zasah do pokladne ale nedal mi zapis a ani o dva dni po jeho zasahu zas nesla...neva idem to davat nejak dokopy, idem mu zavolat a ide mi to dopisat spatna magor jeden
Dakujem vsetkym za radu
Rozalka
13.11.07,20:17
Uff, prečo sa tak brániš tej Vyhláške o ERP ...?
Myslím, že je napísaná pomerne zrozumiteľne ;).
Ak je ERP pokazná, treba zavolať servisného technika, ktorý o poruche urobí zápis do servisnej knižky. Tým si chránený pred správcom dane. Nesmieš ju používať v takom stave.

Vedeli ste, že sa chystá nový ZÁKON o ERP?

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6486 (http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6486)
Rozalka
22.11.07,20:33
Aktualita z DRSR>
Nepoužívanie elektronických registračných pokladníc bude stáť podnikateľov viac.

Zákon o správe daní č.511/1992 Zb. v zn.nesk.predpisov bol s účinnosťou od 1.septembra 2007 novelizovaný zákonom č.215/2007 Z.z. okrem iného aj v oblasti ukladania pokút za správne delikty. Novelou sa tak zvýšili predovšetkým pokuty za opakované zistenia nedodržiavania Vyhlášky MF SR č.55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v zn.nesk.predpisov.
Ak daňový úrad napríklad prvýkrát zistí, že daňový subjekt nepoužil elektronickú registračnú pokladnicu, je povinný mu uložiť pokutu od 10.000 Sk do 100.000 Sk. Pri každom ďalšom zistení nepoužitia registračnej pokladnice daňový úrad uloží podnikateľovi pokutu od 20 000 Sk do 200 000 Sk. V oboch prípadoch pri ukladaní konkrétnej výšky pokuty prihliada správca dane na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu.
Podobne sa zvýšili pokuty aj pri opakovanom zistení nevydania dokladu kupujúcemu vyhotoveného pokladnicou, kde sa pohybujú pokuty v rozmedzí od 5 000 Sk do 50.000 Sk. Zistenie opakovaného vyradenia registračnej pokladnice zásahom podnikateľa z prevádzky alebo opakované nevedenie evidencie tržieb v súlade s citovanou vyhláškou sa pokutuje od 20 000 Sk do 200 000 Sk.
Vzhľadom na blížiace sa predvianočné nákupy bude stúpať aj intenzita kontrol daňových úradov zameraná na túto oblasť, pričom už samozrejmosťou sú výmenné akcie, keď kontrolóri pôsobia v inom regióne kraja, kde sú neznámou osobou.
Zároveň Daňové riaditeľstvo SR – pracovisko xxx vyzýva aj spotrebiteľskú verejnosť ako najúčinnejší kontrolný orgán na súčinnosť i spoluprácu. Nakoniec pokladničný blok je aj dôležitým dokladom v prípade uplatnenia reklamácií.

Daňové riaditeľstvo SR
Lydka R
05.01.08,18:30
Prečítala som celú vyhlášku o ERP a myslím, že aj viem odpoveď na svoju otázku, ale chcem byť celkom istá.
Klient bude teraz ku koncu januára končiť činnosť. Ešte dopredáva zásoby, ale má už kupca na pokladňu. Ten by ju ale potreboval už teraz. Dostal skvelý nápad, že pokladňu mu predá už teraz, odhlási na DÚ a do konca januára bude vypisovať paragóny. Však to nie je možné?
Milen
05.01.08,18:40
Podľa mňa to nie je možné. Riešila by som to radšej vystavenou faktúrou s príjmovým dokladom.
Lydka R
05.01.08,19:08
Podľa mňa to nie je možné. Riešila by som to radšej vystavenou faktúrou s príjmovým dokladom.

Ja si myslím, že ani DÚ mu len tak neodhlási pokladňu, ak činnosť ešte bude trvať. Len som to nenašla v zákonoch. Ak niečo máte poruke, dajte vedieť. Chcem mu svoje tvrdenie aj niečim podložiť, lebo on si stále hudie svoje.
Milen
05.01.08,19:21
Daňový úrad odhlási pokladňu a nebude zisťovať dôvody, aj my sme mali taký prípad a bez problémov nám pokladne odhlásili.
Lydka R
05.01.08,20:10
Ešte jedna otázka:
Klientka má ubytovacie zariadenie - malý penzión, doteraz vydáva hosťom príjmové doklady so všetkými náležitosťami daňového dokladu (je platcom DPH). Od budúceho mesiaca rozšíri činnosť aj o predaj tovaru, na ktoré je potrebná ERP. Môže za ubytovanie vystavovať naďalej PPD, aj keď bude mať ERP? Obidve prevádzky sú v tej istej budove, ale recepcia a predajňa nie sú v jednej miestnosti.
DALNet
09.02.08,14:27
/
mino3
29.03.11,08:02
Dobrý deň chcel by som sa informovať akým spôsobom sa dá odhlásiť registračna pokladňa na daňovom úrade.

Ďakujem