tomee83
09.11.07,09:59
Ahojte,

nakolko sem pisem, potrebujem vasu pomoc. Mam vlastny nazor na vec, ale kedze vas nechcem ovplyvnit v relevantnom vyjadreni sa k problematike, napisem vam sem len fakty a na zaver nastolim otazky, v ktorych sa moj nazor rozchdza s nazorom kolegu.

Ad1: Priatel sa rozhodol rezervovat na Silvestrovsky pobyt chatu cez internetoveho sprostredkovatela.
Ad2: Internetovy sprostredkovatel (cestovna kancelaria) ma na svojej stranke uvedene Vseobecne obchodne podmienky, ktore okrem ineho upravuju i pripady stornovania zavaznej objednavky.
Ad3: Na zaklade telefonickeho dohovoru so zamestnancom spominaneho sprostredkovatela bolo ustne dohodnute, ze pre casovu tiesien vyplatenia zalohovej platby za objednavku sa nepojde podla vseob. obchodnych podmienok uvedenych na internetovej stranke ale podla osobitneho rezimu a sice , zaloha 5000 Sk za objekt a storno 20% zo zalohy v pripade stornovania objednavky.
Ad4: Nakolko doslo ku stornovaniu objednavky, zacal sa nas spor so sprostredkovatelom, ktory zacal ziadat doplatenie zvysnej sumy k 5000 Sk. Nakolko sme stornovali objednavku 60 dni pred nastupom na pobyt a celkova suma pobytu mala byt 58500 Sk, storno podla obchodnych podmienok malo tvorit 11040 Sk.
Ad5: Nakolko vsak prebehol telefonat kde bolo potvrdene, ze sa nepojde podla podmienok uvedenych na internete, toto sme odmietli a ziadlai sme vratit 4000 Sk podla povodnej dohody.
Ad6: Zacala intenzivna mailova komunikacia, kde iny zastupca sprostredkovatela pobytu pise (citacia):
"Vážený pán XY,
dobrý de z cestovnej agentúry blablabla.
Ďakujeme za Váš mail. Pravdepodobne však došlo k nedorozumeniu.
Storno poplatok podľa našich všeobecných podmienok predaja (k nahliadnutie sú na našej stránke, vo vašom maily s potvrdením rezervácie a kópiu zasielam aj v prílohe) číní storno poplatok pri zrušení objednávky ubytovania v termíne do 60 dní pred nástupom 20% z celkovej ceny ubytovania. Vo vašom prípade je tento 20% zo sumy 58.500,-SK a síce 11.700,-Sk.
S pani XYZ Ste sa po mojom súhlase dohodli, že v prípade, ak si vyberiete z našej ponuky iný objekt, bude storno poplatok činiť len 1.000,-Sk. Vzhľadom na dosť vysokú konečnú sumu Vašej objednávky, ste sa však dohodli aj na tom, že v prípade, že si nevyberiete žiaden iný objekt, zostaneme na storno poplatku vo výške uhradených 5000,-Sk a nebudeme od Vás požadovať našimi všeobecnými podmienkami určenú sumu 11.700,-Sk.
Mrzí nás, že našou snahou výjsť Vám v ústrety došlo k tomuto nedorozumeniu.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemný den."
Ad7) Zastupca sprostredkovatela sa teda snazi nabudit dojem o omyle objednavatela, no ten si objednaval chatu na zaklade telefonickeho dohovoru, ktory hovoril o storne 1000 Sk pri zruseni objednavky a o ziadnom vybere ineho objektu rec nebola.

ERGO:
1. Kto je teraz v prave?
2. Ide o 4000Sk co nieje strasna suma ale aj o princip.
3. V pripade, ze sa rozhodneme vymahat od sprostredkovatela vratenie 4000 Sk podla povodnej telefonickej dohody ako postupovat?
4. Vase celkove odporucania na postup v tejto veci...

DAKUJEM ZA POMOC!!!
Zoltán Kovács
09.11.07,09:24
K meritu veci neviem poradiť, len škoda, že telefonicky dohodnuté podmienky ste si nedali potvrdiť písomne, resp. mailom. Takto to celé vypadá, že je to tvrdenie proti tvrdeniu, čo je najhoršia možna vec.
tomee83
09.11.07,11:25
suhlasim...tiez som mu to povedal. ale tak uz je to tak, ako to je a rozhodujeme sa ci pojdeme do sporu alebo nie, ale prave kvoli tomu som to tu pisal aby som poznal skusenosti inych s takouto alebo podobnou zalezitostou...