miska1629
09.11.07,10:44
Chcela by som sa opytat, ci z dohody o brigadnickej praci studenta musim odvadzat zrazkovu dan alebo ako to je???
KvetkaK
09.11.07,09:46
To záleži od toho, či študent podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov a aká bude výška jeho odmeny. Ak to bude do 5 000,-Sk a nepodpíše vyhlásenie, tak pôjde o zrážkovú daň.
Gabr
09.11.07,09:51
Ak sú to študenti, čo by mali byť, keď s nimi podpisuješ dohodu o brig.práci študenta, tak im daj podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov. Ak im potom ešte výjde nejaká daň, tak je to daň preddavková. Ak by si chcela zrážať zrážkovú daň, ich príjem by nesmel byť vyšší ako 5.000,- Sk za mesiac a NESMELI by mať podpísané vyhlásenie. Ak im ho dáš podpísať, pre nich to je výhodné, lebo nebudú platiť skoro žiadnu daň. Aj študenti majú nárok na odpočítateľnú položku.
miska1629
09.11.07,09:51
no je to 4000,-Sk a nemam nic podpisane od neho???? a ak podpise???? je potrebne na konci roka robit rocne zuctovanie dane aj u studenta,ze???
miska1629
09.11.07,09:53
no ide o to,ze nechcem aby sa platila dan...takze asi mu dam podpisat vyhlasenie a je to vyhodne aj pre neho ,ze?? dufam,ze som to dobre pochopila
Zoltán Kovács
09.11.07,09:54
no je to 4000,-Sk a nemam nic podpisane od neho???? a ak podpise???? je potrebne na konci roka robit rocne zuctovanie dane aj u studenta,ze???

Kým nepodpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak zdaňuješ zrážkovou daňou.
Ak podpíše vyhlásenie, tak budeš rátať preddavkovú daň, čo pri takomto príjme bude 0,- Sk. Ročné zúčtovanie vykonáš iba v tom prípade ak ťa o to požiadá.
aknavi31
09.11.07,13:52
Určite daj podpísať vyhlásenie - na uplatnenie nezd.časť zakl.dane majú nárok a bolo by to škoda ak by si ho neuplatnil a zaplatil by štátu daň!
Ja nedávam podpisovať vyhlásenie iba starobným dôchodkárom!
Paula
09.11.07,13:57
Ja nedávam podpisovať vyhlásenie iba starobným dôchodkárom!


Túto kategóriu nepoznám. Inak, nárok na nezd. časť má aj starobný dôchodca (poberateľ starobného dôchodku) , ak mu nebol priznaný tento dôchodok k 1.1. daného kal. roka.