edi23
09.11.07,11:16
Prosím o radu, ako máme postupovať: Zamestnanec sa nespráva k svojmu nadriadenému, ako by bolo treba, može to zamestnavatel zaradit ako menej závazne porušenie pracovnej disciplíny a dať mu upozornenie na možnosť výpovede, v dosledku čoho može zamestnávatel dať výpoveď do šiestich mesiacov? Alebo stačí aj nejaké upozornenie, pokarhanie?:confused:
Danila
09.11.07,10:27
Prosím o radu, ako máme postupovať: Zamestnanec sa nespráva k svojmu nadriadenému, ako by bolo treba, može to zamestnavatel zaradit ako menej závazne porušenie pracovnej disciplíny a dať mu upozornenie na možnosť výpovede, v dosledku čoho može zamestnávatel dať výpoveď do šiestich mesiacov? Alebo stačí aj nejaké upozornenie, pokarhanie?:confused:Prikladám a skús cez vyhľadávanie ďalšie názory.

http://www.porada.sk/t62905-p2-porusenie-pdiscipliny-rozviazanie-pp.html
edi23
09.11.07,10:41
Ďakujem, tie príspevky som prečítala, no v našom prípade ide o porušenie PD v tom zmysle, že zamestnanec neustále hľadá chyby v práci svoho nadriadeného, nedokážu sa dohodnúť, zamestnanec sa nespráva ako podriadený. Je to menej závažné porušenie pracovnej disciplíny?
Danila
09.11.07,10:46
Ďakujem, tie príspevky som prečítala, no v našom prípade ide o porušenie PD v tom zmysle, že zamestnanec neustále hľadá chyby v práci svoho nadriadeného, nedokážu sa dohodnúť, zamestnanec sa nespráva ako podriadený. Je to menej závažné porušenie pracovnej disciplíny?Otázne je, či tie chyby nadriadený má, alebo nemá. Či nie je kritika zo strany podriadeného oprávnená. Už z tohoto je vidieť, že nadriadený zrejme nepožíva autoritu. Ak je to skutočne ale tak, že podriadený kritizuje neoprávnene, sťažuje prácu a múti vodu na pracovisku, neplní príkazy nadriadeného, tak sa celkom určite jedná o porušovanie pracovnej disciplíny a intenzita porušovania je na posúdení vedúceho pracovníka. To všetko by malo byť obsiahnuté v organizačnom/pracovnom/poriadku. V každom prípade pri dostatku argumentov by som už písala napomenutie s upozornením na možné následky.
edi23
09.11.07,12:48
Ďakujem.