aknavi31
09.11.07,14:29
Poradí mi niekto? Príjmam občana (evidovaného na úrade práce) na Dohodu o vykonaní práce. Neviem či mu mám dať podpísať "vyhlásenie" t.j.: či mu môžem vo mzde uplatniť nezdaniteľnú časť zákl.dane na daňovníka. Alebo by som ho mala prijať radšej na Dohodu o pracovnej činnosti? Aký je v tom rozdiel? Ďakujem.
Jana Motyčková
09.11.07,13:31
Môžeš .
veronikasad
09.11.07,16:36
Doplním: evidovaný na úrade práce môže na dohodu o vykonaní práce odpracovať max.64 hodín mesačne a zarobiť 3200 sk. Na dohodu o pracovnej činnosti môže odpracovať 10 hod. týždenne.

--------
Veronika
Lydka R
09.11.07,16:44
Poradí mi niekto? Príjmam občana (evidovaného na úrade práce) na Dohodu o vykonaní práce. Neviem či mu mám dať podpísať "vyhlásenie" t.j.: či mu môžem vo mzde uplatniť nezdaniteľnú časť zákl.dane na daňovníka. Alebo by som ho mala prijať radšej na Dohodu o pracovnej činnosti? Aký je v tom rozdiel? Ďakujem.
No najpodstatnejší asi ten, že DVP sa uzatvára len výnimočne hlavne na jednorázové činnosti, musí vyť vymedzená výsledkom práce a časom trvania. DPČ je vymedzená charakterom práce a môže sa uzatvárať aj na neurčitý čas. Ale bližšie alebo podrobnejšie v ZP. Pokiaľ sa jedná o dlhodobejšiu činnosť anepresiahne 10 hodín týždenne, tak jednoznačne DPČ. Inšpektori z IP veľmi neradi vidia dohody, ak práca spĺňa znaky závislej činnosti. A po 1.9. zvlášť
brm
09.11.07,18:41
pri všetkých druhoch dohôd môžeš dať podpísať "Vyhlásenie..."...v tomto srandovnom štáte má nárok na odpočet aj ten čo odrobí hodinu...:D