bui
09.11.07,23:47
Prajem pekny den.
Chcem sa spytat ked prepocitavam cudziu menu na Sk tak na kolko desatinnych miest sa ma zaokruhlovat. Napr. mi pride faktura v EURach..alebo ked uctujem bankovy vypis z eurouctu, tak si mozem v programe zadat zaokruhlenie nahadzovanej sumy...1; 0,1; 0,01....
Pouzivam Omegu a tam bez toho aby som nieco prepisovala je zadane v zaokruhloveni cudzej meny 1...cize na cele koruny..neviem ci je to spravne
Viete mi poradit?
liba2
10.11.07,05:38
Prajem pekny den.
Chcem sa spytat ked prepocitavam cudziu menu na Sk tak na kolko desatinnych miest sa ma zaokruhlovat. Napr. mi pride faktura v EURach..alebo ked uctujem bankovy vypis z eurouctu, tak si mozem v programe zadat zaokruhlenie nahadzovanej sumy...1; 0,1; 0,01....
Pouzivam Omegu a tam bez toho aby som nieco prepisovala je zadane v zaokruhloveni cudzej meny 1...cize na cele koruny..neviem ci je to spravne
Viete mi poradit?
Prepočet cudzej meny na Sk si v Omege pri sume spolu môžeš nastaviť tak ako potrebuješ. Platí to rovnako pri bankovom účete ako pri faktúrach.
Naviac faktúrovanú sumu v odoslanej faktúre si tiež môžeš nastaviť zaokrúhlovanie. Táto možnosť je na záložke "nastavenie".
Porozmýšľaj nad tým ako ti to vyhovuje a zapíš si to do smernice o kurz. rozdieloch a tak postupuj celý rok. Rozhodnutie je len a len na tebe.
bui
10.11.07,17:01
Dakujem.
Ved prave to ze som si v Omege vsimla ze sa da zaokruhlovanie nastavit ma doviedlo k mojej otazke. Nikdy som nad takym niecim vobec nerozmyslala...ze ako zaokruhlovat napr.pohyby na euro ucte po prepocitani na Sk...a nikde som o tom ani necitala. Vsade je len musi sa prepocitat na Sk takym a takym kurzom...

takze je len na mne ako si zadam zaokruhlovanie v internej smernici? Nie je to divne ze take nieco este nebolo nikde osetrene nejakym zakonom?